Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy a férjemmel...

Miért van az, hogy a férjemmel nem tudunk együtt gyereket nevelni?

Figyelt kérdés
4 éves a lányunk. Az alapprobléma az, hogy a férjem mindent megenged neki, nem büntet vagyis csak ígérgeti a büntetést, de SOHA nem tartja be. Én betartanám, de a végén én vagyok "leszavazva" és én vagyok a "kegyetlen anya" amiért próbálnék valami korlátot felállítani. Annyira elegem van már ebből! :( Persze aztán ő is ugyanúgy ki van akadva, ha a gyerek hisztis, akaratos. Ma példa: nem fogadott szót már sokadszorra. Nekem elegem lett és mondtam, hogy 5 mese helyett 4 lesz. A gyerek elkezdett sírni, az apja mindjárt kiakadt, hogy mindig veszekszünk. Nem érti, hogy ez már az utolsó csepp volt. Ő nem akarja hallgatni, ahogy sír a gyerek, inkább megcsinál neki mindent. Most úgy elmentek aludni, hogy azt válaszolta a gyerek azon kérdésére, hogy ugye 5 mese lesz, hogy "majd meglátjuk". Tuti, hogy ötöt mesél neki és megint nem lett betartva az ígéret. Bocsi, de annyira elegem van. Gyereknevelésen kívül mindenben azonos hullámhosszon vagyunk, de ebbe beletörik a bicskánk mindig. Amikor pici volt, akkor is állandóan fölkapdosta, csak hogy ne sírjon. Kb. másfél éves koráig ringatni kellett altatásnál és nem maradt el egyedül. Ezt már beismerte, hogy az ő hibája volt, de könyörgöm mit érünk azzal, ha mindig későn ismeri be, amikor már "el van rontva az egész". :( Nagyon el vagyok keseredve.
2012. ápr. 13. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Egy négyévest nem büntetéssel kell nevelni. Meg aztán a férjed nyilván sokkal kevesebbet van a kicsivel, ezért fontos neki, hogy ne a sírásról szóljon az együtt töltött idő.
2012. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor kérlek, hasznos tanácsot is adj, hogyan neveljem, ha már az ötvenedik nemet hallom tőle? Én eddig mindig így csináltam, mint ahogy sok mindenki más is. Nem az első nemre büntetem, hanem amikor már sokadszorra is akaratoskodik. Úgyhogy ha ezen kívül van hasznos tanács, akkor hallgatlak!
2012. ápr. 13. 21:32
 3/12 anonim ***** válasza:
mutass nekem 1 pasit aki bírja a gyerek sírást,de még a nők közül is sok nem.gondolom nem vagytok reggeltől estig együtt mindhárman.kössetek kompromisszumot.te engedsz egy két dologból amiért szólnál amúgy ő meg bizony befogja a fülét ha te most azt mondod ezt már nem lehet büntetés nélkül megúszni,menjen el sétálni vagy vegyen fel fülhallgatót.magyarázd el neki ha nem akar egy önző,hisztis lányt magának muszály ezt végigcsinálnia.
2012. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A sokadszori beszélgetésen is túl vagyunk már. Alapjáratban elismeri, hogy valóban nevelni kellene és ezt nem úgy kellene csinálni, hogy minden büntetést csak beígérünk, illetve mindent megcsinálunk, amit a gyerek szeretne, a gyakorlatban azonban mégsem akar menni. Én nem tagadom, nekem is vannak idegesebb napjaim, amikor türelmetlenebb vagyok, de nem szoktam mindenért rászólni a gyerekre.
2012. ápr. 13. 21:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De igen, a büntetés jó. Mi ez már, először csak ráütni nem szabad, most már az is szemét szülő, aki megbünteti a rosszalkodást? Valahogy muszáj belé nevelni a gyerekbe, hogy a feleselés tilos. Ha így elkényezteti a férjed, akkor megszokja a gyerek, hogy mindent megtehet következmények nélkül. Biztosan tudja, hogy rosszat tett, de azt is tudja, hogy ha sír, akkor elérheti, hogy ne kapjon büntetést. Ezen kellene változtatni. Lehet, hogy nehéz, de nem szabad foglalkozni vele, hogy sír, amikor büntetést kap, hiába hisztizik, akkor is be kell tartani a büntetést. Mit várhatsz el később attól a gyerektől, aki egész gyerekkorában azt látja, hogy a szülei ígérnek dolgokat (még ha negatív dolgokat is) és nem tartják be?
2012. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is valahogy így gondolom. Most már abszolút nem vesz komolyan. Az érdekes egyébként a dologban, hogy ha ketten vagyunk a lányommal, akkor nagyon okosan viselkedik, meg lehet győzni arról, ha valami olyat szeretne, amit nem lehet, de ha hazaér a férjem, akkor kezdődik az akaratoskodás, mert tudja, hogy apával együtt majd "ellenem tudnak fordulni". Csak az egészben az a baj, hogy a férjemnek ezt nem tudom elmagyarázni. :(
2012. ápr. 13. 21:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg a férjednek, hogy teljesen aláássa a tekintélyedet ezzel, amit csinál! Ne vétózza meg a Te döntésed, ha te büntetést igérsz, akkor ne a férjeddel tartasd be, vidd végig te az ügyet, a férjed vonuljon háttérbe ilyenkor. Ha vele akaszkodik össze a gyerek, akkor meg intézze ő a fegyelmezést. Ne várd meg, hogy hússzor szólj, hamarabb figyelmeztesd, hogy ha nem fogad szót büntetést kap, megmondani, hogy mit, következő nemre bünti, rezzenéstelen arccal. Nem baj, ha orditva hisztizik. Nemsok idő, és szépen javulni fog a helyzet. Csak a lényeg, ha veled kerül konfliktusba, te is fejezd ne a hadműveletet, a párod vonuljon a háttérbe...és forditva!
2012. ápr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj 1 hétvégére lelépni és hagyd a párodat és a gyerkőcöt ketteseben.

Legyél te beteg vagy a nagyi valami ürüggyel lépj le ha a gyerek az apjának kezd el hisztizni magától rájön hogy a büntetés a nevelés része.

Azt is lehet hogy hétköznap apa megérkezik te leszaladsz a boltba és 1-2 óráig vissza se mész.

2012. ápr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van, nekem kellene végigvinni a büntetést is, mondjuk ez a tegnapi pont olyan volt, amikor (este lévén) mást nem nagyon tudtam kitalálni ami éppen akkor büntetés lenne, csak azt, hogy kevesebb mese lesz. Tekintve,hogy este apa az altató mindig, ezért csakis ő tudta volna ezt betartatni. Az egész egyébként úgy zajlott, hogy öltözködésnél akaratoskodott, akkor mondta neki a férjem, hogy még egy szót nem fogadás és ugrik egy mese. De amikor ismét nem fogadott szót, akkor nem erősítette meg, hogy akkor kevesebbet fog mesélni. Ekkor szóltam bele én. Ezt lehet, hogy nem kellett volna, de úgy éreztem, tartsuk már be, amit "ígértünk". Szóval ez a tegnapi ilyen szitu volt. Már ma is volt akaratoskodás. 3 szelet kalácsot kentem a férjemnek reggelire. A gyerkőc gabonapárnát kért tejjel, mint általában mindig. Amikor meglátta az apjánál a kalácsot, akkor azonnal elvett belőle egyet, hogy azt ő eszi, végül amikor megette, akkor közölte, hogy még egyet eszik, az ő reggelijét viszont nem eszi meg. A férjem próbált ugyan kicsit ellenállni, hogy elvegye előle a kaját, de végül mégiscsak sikerült a lánynak. A saját reggelije meg ott maradt. Szóval megint egy olyan szitu volt, hogy a gyerek végülis bármit megtehet. Mondjuk én rögtön próbáltam keménykedni, mondtam neki, hogy akkor ma nem kap édességet. Én ezt be is fogom tartani. Lehet, hogy a leírtakból az jön le, hogy én meg nagyon szigorú vagyok, ez nem így van, csak 2 adott szitut írtam le, próbálnám megkeresni az arany középutat, csak így nehéz nagyon. Köszönöm még egyszer a válaszokat, ha van még valakinek tanácsa, szívesen fogadom.
2012. ápr. 14. 08:12
 10/12 A kérdező kommentje:
5-ös válaszolónak: A férjem többször volt már 1-1 napot a gyerkőccel egyedül, volt, hogy szabin volt, gyerkőc meg beteg, én meg dolgoztam. Nem volt probléma. Biztosan van egyébként benne egy jó kis féltékenység is, mert ha hárman vagyunk itthon, akkor ilyen a természete. Velem sem csinálja általában ezeket. Csak ilyenkor tudja, hogy én keményebb vagyok, mint az apja, ha valamit nem lehet, rögtön megy apához, hogy de mégis. És végül általában meg is van, amit szeretne, végül én érzem magam szarnak.
2012. ápr. 14. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!