Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » TSMT vagy HRG torna az milyen?

TSMT vagy HRG torna az milyen?

Figyelt kérdés
beszédkészésgre ható torna ez hogy kell elképzelni, aki jár ilyen foglalkozásra elmagyarázná nekem pontosan mit csinaltok???
2012. ápr. 14. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemrég járunk.3 éves a lányom.TSMT:Plédben lengetés,gördeszkán gurítás,nagy labdára hasalás,alagútban mászás,gyűrűn lógatás,mind közben mondóka.Nagyon élvezi.Van még nagy tölcsér amiben pörgeti,bordásfalra mászás,van akadály pálya amin végig kell mennie:lefektetett létra szerűség fokain átlépni,emelkedőn felmenni ,puha lépcsőn felmenni ,óriás babzsákon végig menni.
2012. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mi nemrég kezdtük a TSMT-t.

először 10 feladatot kaptunk, amiket az első válaszoló is írt. labdán ugrálás, hasalás, lepedőbe hintáztatás, gördeszkán löködés, bukfenc...

minden feladathoz van egy mondóka vagy dal. mindig ugyan azt kell elénekelni és a feladatokat adott sorrendben csinálni, ez a kettő a lényege, mert ezáltal stimulálhja az agy azon részét.


első alkalommal megkaptuk a feladatokat, 2 hét alatt kell betanulni, majd újra elmenni a tornászhoz és bemutatni a feladat sort. akkor kijavít vagy esetleg kicserél egy egy feladatot ha nem megy.

utána a feladatsort 4 hétig intenzíven kell csinálni, napi szinten, majd újra menni kell a tornászhoz és nem tudom mi lesz :) ott még nem tartunk, szerintem új feladatokat fogunk kapni.


amúgy nagyon nehéz! egyrészt engem teljesen leszív, mert kő kemény fizikai torna nekem! fiam türelmetlen, nem érti miért nem játszhat az eszközökkel, miért nem hagyhatjuk abba mikor megúnja :(


HRG-t nem ismerem, csak olvastam róla, gondolom ott nem otthoni torna van hanem mindig kell menni az uszodába

2012. ápr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező bocsi, de engem is érdekel ez, sajnos tapasztalatom még nincs.


Jajj, végre,látok már néhány példát is. Köszi !

Engem is érdekel ez. Előzőek megírnátok, hogy ti miért kapjátok ezt a tornát ? És hány éves a gyermek ?

És ezt majd csak valameddig kell csinálni, és megoldódik a probléma, vagy örökké kell, vagy mire lehet számítani.

Légyszi írjatok ! Köszönöm !

2012. ápr. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szio leirnád melyik feladatoz melyik dal valo? kiprobálnám itthon kérelk szépen!!
2012. ápr. 15. 05:57
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok.Mi minden héten járunk még nem kaptuk meg a feladatsort.3 éves a lányom,nem tud páros lábbal ugrálni,óvatos a mozgása,nem tud váltott lábbal lépcsőzni,nem szobatiszta,beszélni tud az igék ragozása még sokszor pontatlan ezért járunk logopédushoz is.Gondolom nem kell örökké járni.Már foglalkozás után voltak változások így én bízom benne hogy 1 évnél tovább nem kell járnunk.Mondókák:plédben ringatásnál hinta-palinta 3-szor mindig különböző oldalra" dobd ki"a gyerek hanyatt feküdjön,majd a pléd hosszabb oldalát fogjátok így a gyerek nektek merőlegesen lesz így zsi-zsup kenderzsup,a gördeszkán tologatásnál jön a kocsi most érkeztünk,a labdára ráhasaltatni(legalább 60cm átmérőjű)előre -hátra ringatni úgy hogy a tenyerét letegye hátul talpát.Most ennyi jut az eszembe mert még nem kaptuk meg leírva így itthon sem csináljuk még.Az én lányom nagyon élvezi a végén kicsit elkalandozik a figyelme de 60 percet még nem tud figyelni még kicsi ahhoz.
2012. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

első vagyok. nem írom le :)

nem az a lényeg, hogy melyik mondókát mondod, hanem, hogy adott feladatnál ugyanazt a mondókát mondd mindig :)


nekem azt mondta a gyógytornászunk, hogy az a lényeg, hogy abban a sorrendben csináljuk a feladatokat ahogy vannak, így stimulálja a homloklebenyt ami ugye a beszédért felelős.

én fiam 2,5 éves és 3-4 szavas kis egyszerű mondatokat használ csak, elég érthetetlenül beszél és kommunikációs nehézségei is vannak, ezért kapjuk a tornát.


a mi feladataink elég bonyolultak szerintem ahhoz, hogy leírja, nem egyszerűen hintáztatás van, hanem pokróccal nagy körözni kell miközben feldobjuk a fiamat, gördeszkán a mellkasomról kell elrúgnia magát és nekem visszarántanom, tényleg le se tudom írni.


írtam, hogy 10 feladat van, na ezt jól elírtam, 20 van :)

ez kb. 1 óra, 20 perc lenne ha hajlandó lenne csinálni ;)

2012. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!