Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom kisebb...

2,5 éves kislányom kisebb sebét naponta Betadinnal kell kezelni- 1-2 csepp- ami tényleg nem csíp. Minden egyes csöppentés előtt már hisztizik, rángatja a lábát, szinte lehetetlen egyedül csinálni. Van vmi jó ötletetek?

Figyelt kérdés
Ha ezt nem csinálná, akkor az egész két sec. lenne, így viszont 10 perc minden alkalommal a hiszti miatt. Próbáltam már kedvesen elmagyarázni, hogy ezt miért kell, próbáltam erélyes lenni, egyszerűen semmi nem használ. Mondja is, hogy nem fáj, mégis minden egyes kezelés egy nagy hisztivel párosul..
2009. jún. 19. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha megamnak használom a Betadint, engem csíp. Lehet, hogy őt is. Legyél határozott és gyors, így neki is segítesz, mert kevesebbet kell hisztiznie. Ha kész vagy fújd neki egy darabig, esetleg Ő is fújhatja. Nálunk ez bejön. Utánna dícsérd meg, hogy most mennyivel ügyesebb volt és mond hogy legközelebb biztosan még ügyesebb lesz. A pozitív megerősítés nagyon sokat segít ilyen helyeztben.
2009. jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Először vígasztald meg, próbáld viccesen és magyarázva előadni, hogy ez egy kis horzsolás, seb, amit le kell ragasztani, hogy szép legyen. Simogasd neki a lábát, kezét, ez is nyugtat, nézz a szemébe, mosolyogj rá. Lehet a pociját megcsikizni, akkor már vigyorogni is fog. Tereld el a figyelmét a sebről, talán a vértől irtózik. Adj neki valamit a kezébe amig bekötöd a sebet, a betadine nem csíp, észre sem veszi ha el van foglalva mással.
2009. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!