Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai beíratásnál milyen...

Óvodai beíratásnál milyen kérdéseid voltak?

Figyelt kérdés

...úgy értem milyen kérdéseket jó,praktikus ilyenkor feltenni.?Ki kell tölteni valami kérdőívet vagy csak beírják az adatait,és kész?

Ott lehet ilyenkor kicsit maradni?Nálatok hogy volt?


Bocsánat a sok kérdésért...remélem írtok!!!


2012. ápr. 15. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Adtak vagy 3 oldalas kérdőívet, mikor indult el?, mikor kezdett el beszélni?, tervezett gyerek-e?, kivel játszik a leginkább?, mi a kedvenc játéka?, cumizott-e?, cicizett-?, meddig?...

Volt nyílt hét akkor lehetett kicsit ott maradni, megnézni mindent. Gyerkőcöt vinni kellett beiratkozáskor, vele is váltottak pár szót (hány éves, hogy hívják, hol lakik, szeret-e rajzolni, szeretne-e már óvodába járni...)

2012. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én elsősorban pedagógust és nem intézményt igyekeztem választani...

Sok szülőt kifaggattam a szóba jöhető ovikról, mire eldöntöttem, hogy melyik az a kettő, ahol személyesen is szét szeretnék nézni, kik azok az óvónénik, akik szóba jöhetnek. Párszor arra sétáltunk és nézegettük az udvaron játszó gyerekeket (nagyon sok mindent le lehet ám szűrni ebből is, nekem hasznos volt), rögtön ki is esett az egyik ovi.

A másikba először még csak tájékozódási jelleggel mentem, mondtam, hogy ide szeretném beíratni, de most még nem hoztam iratokat, szét lehet-e nézni, nagyon segítőkészek voltak, az egyik óvónő körbevezetett és sokat magyarázott, amolyan kampánybeszéd volt szerintem, de mindenfélét megmutogatott, pl tornaszobát a sportszerekkel, az udvaron mindenfélét, meg az egyik csoportszobába/öltözőbe/mosdóba is bekukkoltunk, mesélt a napirendről, óvodai programokról mittomén ilyesmik.

A beiratkozáskor az intézményvezető irodájában ütünk a vezető óvónővel, egy nagy könyvbe beírta az adatokat, kérdezgetett de nekem nem kellett kitöltetni semmit (később, amikor már felvették és kijöttek az óvónők, akkor ők kikérdeztek a gyerekkel kapcsolatban sok mindenről, de a beíratáson személytelenebb hivatali dolgokról volt szó).

Nálunk biztos volt, hogy felveszik és mivel évvesztes, az egyetlen vegyes csoportba fog kerülni, így már a beíratás után mentem a csoportszobába és kicsit nézelődtem, váltottam pár szót az óvónőkkel :)

2012. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát it semi.Ki volt írva mikor van a beíratás mit vigyünk(szem.adatok,szül.-anyakönyvi kivonat)leírták az adatokat és anyit mondtak augusztusba jönnek családlátogaásra,+ akkor elsz a szülői ahol majd töb mindent mondanak.Az oviba is úgy vezettek körbe hogy mondtam hogy életembe nem jártam még ebben az oiba(é nem abba a faluba éltem + nagyon fel lett újíva pár éve)aztán pofa vágás közepette körbe lettünk vezetve de délutáni időpont volt sehol egy gyerek....
2012. ápr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nálunk volt nyílt nap, ott lehetett kérdezni.
2012. ápr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi pár hete elmentünk a kiszemelt oviba (ahol tk ismernek bennünket), beszélgettünk a vezetővel (programokról, napi rutinról, az ovi profiljáról, nevelési irányelveiről), bekukucskáltunk a csoportszobákba. Aztán a beiratkozási napon kitöltöttem egy rövid adatlapot. Júniusban pedig lesz alkalom benézni foglalkozásra, addigra lesz meg, h melyik csoportba kerül, beszélgethetünk az óvónénikkel, és lesz szülői is.
2012. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 19. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!