Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor ovis beiratásnál...

Most akkor ovis beiratásnál kell gyermekemet iratni, aki 2009 októberében született? Mi a pontos törvény? Aki 2012. szeptemberig vagy 2013. május 31-ig betölti a hármat? Az új törvény tudom, hogy 2014. szeptemberben lép életbe.

Figyelt kérdés
Engem az érdekel, hogy köteles vagyok idéntől oviba járatni, vagy megtehetem, hogy cak jövő szeptemberől megyünk.Kistesóval vagyunk itthon, koraszülött is volt...
2012. márc. 10. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, egyelőre még 5 éves kortól kötelező az ovi, tehát nem vagy köteles idéntől járatni.
2012. márc. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2014-től lép életbe az az új törvény, hogy 3 éves kortól kötelező az ovi. Most még a régi van érvényben, 5 éves kortól oviköteles.

Szóval ráértek még egy évet, ha otthon akarod tartani, nem vagy köteles beíratni.

2012. márc. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én már most vinném, ha felvennék, júniusban lesz 3 éves, és úgy látom nem tudom kielégíteni már a játszási igényeit. Nekem is van még mellette egy kicsi így kevesebbet tudok vele foglalkozni.

Amúgy ő is koraszülött volt, 29 hétre született.

2012. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A harmadik válaszolóra reagálva írom, hogy én is hasonló helyzetben voltam, csak én már 2 éves korában azt éreztem, hogy kevés vagyok a kisfiamnak. Minden reggel úgy kelt, hogy végigkérdezte a kis barátait, hogy hol vannak, és nagyon hiányzott neki a gyerekek társasága. Így nem bántam már csak emiatt sem, hogy bölcsis lett, nagyon hamar be is szokott, és biztos vagyok benne, hogy az ovival még annyi bajunk sem lesz. Szerintem ő meg is kukult volna itthon, ha 4 éves koráig itthon van velem, de hát nem minden gyerek egyforma...
2012. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezzel a törvénnyel kapcsolatban nagy a káosz. A múlt héten beszéltem egy óvónővel, és azt mondta, hogy nem 3, hanem 4 éves kortól lesz kötelező az ovi, és még nem is lépett érvénybe. Fogalmuk sincs, hogyan fogják megcsinálni, mert nincs is ennyi férőhely, azt meg nem bővítik.
2012. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2009 júniusi, így a napokban beszéltem egy óvodavezetővel. Ő azt mondta, a jelenlegi szabályozás szerint azoknak a gyermekeknek lehet kérni az óvodai felvételét, akik 2009. augusztus 31-ig betöltik a 3. életévüket, a szeptembertől decemberig születetteket csak várólistára teszik, és üresedés esetén veszik fel év közben.
2012. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az erről szóló új törvény szövegét itt találod:

[link]


Röviden a lényege (alatta beszúrtam a téged érdeklő részt): 2014-től lesz kötelező azoknak oviba menni, akik augusztus 31-ig betöltik a 3. életévüket. Tehát még nem kötelező ez (gondolom, mivel nincs meg hozzá a megfelelő háttér, elég óvodai férőhely).



A tv. szövege:

8. § (1) Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény. Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen, fővárosi kerületben, vagy ha a felvételi körzet több településen található, az érintett településeken lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.

(2) A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. A jegyző – az egyházi és magán fenntartású intézmények esetében a fenntartó – a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életév betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.


Ennek a hatálybalépése:

A 8. § (2) bekezdés, az 53. § (1) bekezdés, 95. § (9) bekezdés 2014. szeptember 1-jén lép hatályba.

2012. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A törvényt ismerem, inkább a gyakorlat érdekelt volna!
2012. márc. 12. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!