Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy 3 éves egy 18 hós...

Ha egy 3 éves egy 18 hós értelmi szintjén van, akkor azt jelenti, hogy szellemileg fogyatékos lesz?

Figyelt kérdés
Koraszülött kislány. Ezt pszichológus állapította meg. Behozhatja még a lemaradást vagy fogyatékos lesz felnőttként is?
2012. ápr. 16. 07:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt csak szakember tudná megmondani. Kell hozzá tudni, hogy pontosan hol a probléma, mi sérült és az mennyire fejleszthető. De csak most derült ez ki? Mert már a pár hónapos babókat is pontosan azért hordják korai fejlesztésre, hogy minél kevesebb hátránnyal induljanak a későbbiekben.

Keress mielőbb olyan szakembert, aki segíteni tud, mert minden nap, amit veszítetek, neki óriási veszteséget jelenthet! Van benne némi tapasztalatom, mert sérült gyerekek mellett dolgoztam, lovasterápiás oktató voltam szülés előtt. Sok mindent láttam.

Nem biztos, hogy lesz bármi maradandó károsodása a kicsinek, lehet, hogy nagyon jól fejleszthető, de sajnos nagyon későn vagytok, sokkal hamarabb kellett volna odafigyelni ezekre a dolgokra. Minden perc számít, ne várj, menj a dolgok után! Sok sikert!

2012. ápr. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt ott kellett volna megkérdezni az orvostól aki a felmérést csinálta.


De kiváncsi lennék mi az a lemaradás.


Pl lányom 18 hós. még képtelen egy 3 darabos forma bedobónál eltalálni melyik melyikbe megy, próbálgataj majd úgy sikerül. vagy fa puzzel darabjait tudja hova való de nem tudja a helyére rakni.

egy könyben felimeri a már megmutatott képeket, de ha vadidegen könyvböl kérdezném hol az oroszlán nem tudná megmutatni.

ezeket már 3 évesen tudja egy gyerek. ilyen szinten van lemaradva?

2012. ápr. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, ilyen szinten is. Még nem szobatiszta, nem beszél, nem figyel, ha könyvet mutatsz neki és magyarázol.

Ő egyébként az unokahúgom és nem tehetek semmit a korai fejlesztése érdekében. A szülei másképp gondolkodnak...

2012. ápr. 16. 07:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez elég nagy baj.... Ezzel a szülők a saját gyerekük esélyeit rontják, mégpedig meredeken. :-( Valahogy fel kéne világosítani őket, hogy a gyerek érdekei ellen cselekszenek. A korai fejlesztés pont azért jó, mert akár teljes egészében is helyrehozhatják a problémákat, de legalább annyira, hogy normális élete lehessen a kicsinek. Értem ezalatt, hogy lehet, hogy nem fog egyetemet végezni, de normál szinten tud gondolkodni, cselekedni, szerezhet szakmát, férjhez mehet, családja lehet... Ezt nagyon nem szabadna elvenni tőle.

Egyébként igen, jó esélye van, hogy fogyatékkal élő marad, ha nem segítenek rajta.

2012. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

A szülők már elégszer és megfelelőképpen fel voltak világosítva: nem csak a család által, hanem orvosok által is. Ez ellen mi már nem tudunk tenni...De ebbe most ne menjünk bele, mert én sem értem ezt a felelőtlenséget és engem is felháborít.

2012. ápr. 16. 08:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor vajon hol vannak az amúgy totálisan használhatatlan védőnők??? Ha máskor nem, hát státuszon vagy valahol látniuk kellett volna, hogy baj van és ha a szülők nem lépnek, hivatalból intézkedni.

Egyébként ha szíveteken viselitek a kicsi sorsát, a gyámügynél tehettek bejelentést. Durva dolog családon belül ezt csinálni, de sokkal durvább egy életet hagyni elrontani...-

2012. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, még valami: oviba nem jár? Mert ilyen szintű problémánál a nevelők kötelesek a gyereket szakemberhez irányítani.
2012. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kicsit későn válaszolok...

A védőnő csak a szülőknek mondta, hogy lépni kellene, de tovább nem lépett...

Oviba még csak most kezdett járni, majdnem 4 évesen. Mostmár kezd beszélni, szavakat, de leginkább csak az anyukája érti, hogy mit. Az ovónő sem intézkedik. Mindenki vár...de hogy mire???

Egyébként köszi a válaszokat!

2012. szept. 28. 14:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mi lett azóta a kislánnyal?

2018. dec. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!