Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet-e normálisan nevelni...

Lehet-e normálisan nevelni egyedül (válás miatt), nagyszülői segítség nélkül 3 kisgyermeket (2,5,7) falun, ha az apa is távolra megy, és a nagy még fogyatékos is? Mit tanácsoltok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Költöztesd oda egyik jó barátnődet,vagy ha esetleg van,akkor rokont.
2011. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, de abban az anyuka megy tönkre.

Ez nem egy emberes feladat. A fogyatékkal élő gyermek külön embert igényel.

Senki nincs, aki segítene?

2011. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Anyagi oldalára gondolsz vagy a lelki erődre?

Mindkettő nehéz,de gondolom az anyagiakban segít az apuka!

2011. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Most csúnya lesz,amit irok,de ha a nagy nagymértékben fogyatékos,akkor gondolkoz el az intézeti elhelyezésén,nem tudom van-e olyan amibe bevihetted hétközben,hétvégén meg haza.Ezt csak a gyermek miatt irom,nem-e fejlődne jobban ha szakértő kezek között van,mint anyuka,tudom h irdatlan nehéz lehet ilyen döntést meghozni.

Nem lesz könnyű menet,anyagilag meg még durvább.Remélem apuka normálisan segít anyagiakban,mert egy beteg gyermek nevelésére édes kevés 8-10 ezer ft gyerektartási pénz.

2011. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem súlyos fogyatékos, autista+enyhe ért. fogy., apuka fizeti a gyerektartást, de egyébre nem számíthatok, messze költözik (300 km). Nincs rokon, akit ide lehetne költöztetni, a barátok meg elkoptak a 7 év itthonlét alatt, és nem is laknak a közelben, úgy költöztünk ide mi is messziről 5 éve. A ház is félkész, se födém, se járda, se kerítés, stb. Eladni meg nem lehet (senki sem érdeklődik, ráadásul szocpolos, nagyszülők pénze van benne, ők sem engedik.) Munkám sem volt még, egyetem után rögtön jött az első gyerek, azóta itthon vagyok velük, persze a rokonok megígérték, hogy majd segítenek ebben, én csak ne aggódjak, de most úgy tűnik, elfelejtették...
2011. jan. 26. 08:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Önkormányzatot nem kérdezted,hátha tudnak segítőt adni nappalra,vagy legalább segélyt.

Nagyon nehéz helyzetben vagy. Remélem sikerül megoldanod. Melyik megyében vagy?

2011. jan. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Veszprém megye, és anyagilag nem csőd, ha nem is leszünk eleresztve, megélünk. De sehol senki, aki segítene. Ráadásul a 3 gyerek 3-felé fog járni még sokáig, ha betegek, sincs segítség, ha én lennék beteg, akkor sincs. Az is baj, hogy én még soha életemben nem voltam egyedül, ezt sem tudom, hogy lehet megszokni. Meglehet ? :(
2011. jan. 26. 14:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi történt veled azóta?
2018. máj. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Jobb a helyzet ugye? :)
2019. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!