Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Asztmás kisgyerekek szülei?

Asztmás kisgyerekek szülei?

Figyelt kérdés

A mindennapokban tettek-e valamit (mit?) ami javítja a kicsitek állapotát, csökkenti a befulladások gyakoriságát? (állandó gyógyszereken kívül)

Hogy élitek meg és a gyerekek a naponta adandó gyógyszerek körüli herce-hurcát, mikorra szokta meg, hogy ez kell és kész?

Hogy élitek meg ha fullad, ha épp kórházba kell menni? Lelkileg hozzá lehet szokni?

1,5 éves kislányom asztmás, első befulladása 4 hósan volt, akkor két hét kórház volt, most ismétlődött a fulladás. sokszor van hörgőgyulladása de nem mindig fullad be szerencsére. Terhelésre viszont sokat köhög, pl motorozás, szaladgálás, lépcsőzés.

A sprayket lefogva, üvöltözés (ő ordít) árán tudom beadni. :-( Orrszívás szintén.

Nagyváros, panel, 5. emelet, nyáron költözünk vidékre, vályogházba, kis forgalmú helyre.

Úgy néz ki a 3,5 évesem is hasonló, ő nem fullad, csak folyamatos hörgőgyulladása van. Most várjuk az időpontot kivizsgálásra. :-(



2012. ápr. 17. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Bár mi nem asztmások,hanem krupposok vagyunk.Nekünk nem kell napi gyakorisággal gyógyszert szednünk szerencsére.Csak roham esetére van kúpunk.A téli nyálkás időszak egy kész rémálom.Folyamatos a taknyos hörgőgyulladás bennem minden estével pattanásig feszül az ideg,hogy na vajon most éjszaka befulladunk e?Kész idegroncs vagyok ezekben a hónapokban.Nem tudom,h.ezt hogy lehet megszokni.Persze valahogy én is megszoktam.Kúp nélkül sehova nem megyünk.Itthon van egy táskánk amiben nekem és a gyereknek is benne van egy váltó ruha fogkefe wc-papír és minden apróság ami egy hirtelen erős rohamnál kell,ha kórházba kell menni,ne akkor kelljen kapkodni.Lehet ezt más betegesnek gondolja,de én ültem már fél éjszakát nyaktól bokáig lehányva a kórházban míg férjem beért a táskával.

Mondjuk nálunk azért nem napi gyakoriságúak a befulladások,de tudom ilyenkor mit él át egy szülő:( Az borzalom!Nem kívánom senkinek.Én egyébként asztmás voltam kiskoromban,de ahogy elköltöztünk családi házba és tisztább levegőjű környékre megszűntek a fulladások (6éves voltam akkor)

Ez nektek is hátha segíteni fog.Mi sajnos még maradunk a panelban a 4.-en:(

2012. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen nehéz nektek. Írassatok fel hideg párásító készüléket, sóoldatot kell bele tenni, egy maszkot a szája elé, és 15-20 percig azt kell belélegezze. Nagyon hatékony, és kíméletes, amikor fulladásos időszaka van, még a gyógyszerek szükségességét is csökkentheti. Én 35 éves asztmás vagyok, nekem először három éve került a látóterembe ez a készülék, azóta ki vagyok akadva, hogy ezt korábban miért nem mondták, hogy van. Sima náthánál is segít, minden tünet (orrfolyás, köhögés, stb.) sokkal enyhébb lefolyású. Nekem pulmonológián írták fel. Két és fél éves kislányommal úgy tudom használni, hogy ilyenkor megengedem neki, hogy közben rajzfilmet nézzen, és akkor képes megülni a 20 percet (egyébként még csak nagyon ritkán nézünk képernyőt itthon). Másfél évesnél lehet, hogy ez a trükk még nem működik, de nemsokára, ha kicsit nagyobb lesz, kipróbálhatod te is. Sókamra, sóbarlang egyébként is jó. Én lányomról eddig még szerencsére nem derült ki, hogy asztmás, de mint írtam, ha megfázik, mindig elővesszük a készüléket, így a másfél hetes lefutási időt le tudom csökkenteni 3-4-5 napra, súlyosságtól függően.
2012. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia! Van sóoldatos inhalátor az első fulladás óta. Akkor még tudtuk használni, de most másfél évesen letépi magáról. De azért próbálkozink. A 3,5 évesem ügyesen használja.
2012. ápr. 17. 20:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Értem, hát sajnos nem tudok okosat mondani, kitartást nektek. Remélhetőleg majd kinövik, nekem is jobb most, mint gyerekkoromban volt.
2012. ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, milyen tapasztalataitok vannak a vályogházzal? Javult a gyermekeid állapota, amióta ott laktok? Ajánlotta esetleg orvos a vályogot? (Vályogház-vételben gondolkodunk, obstruktív bronchitis-es 2 éves gyerkőccel)

Előre is köszönöm a válaszod!

2012. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem ajánlották a vályogot, de szerintem jobb, mint a panel. Egyelőre nem volt fulladás, de ez panelben sem volt ilyenkor. Nálunk a téli vírusok a mumusok, az meg még előttünk van. Mindenesetre jókat alszunk, jó a hőmérséklet, nagyon jól szigetel a fal( 50 cm-es vályog falak, alá van falazva a vizesedés ellen, új nyílászárók vannak). 20 fok van most a házban, nem fűtünk még. Nyáron mikor kint 40 volt, bent max 25 úgy, hogy a gyerekek ki-be járkáltak, nyitogatták az ajtót.

Én csak ajánlani tudom, de csak szakemberrel való megnézetés után (nálunk egyszerű, férjem kőműves), fontos, hogy alá legyen falazva, vízszigetelés is legyen a falban, és a miénk megvételkor döngölt föld volt, mi lebetonoztuk: 5 cm szerelőbeton, rá vízszigetelés, rá 3 cm lépésálló hőszigetelés és erre még 7 cm beton.

2012. okt. 15. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!