Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák!? Ki mikor szokott...

Anyukák!? Ki mikor szokott reggel felkelni? és a gyerek (ek)? két és fél évesem sokszor aludna 9ig is de akkor délben késön alszik és este 11 mire alszik. Meddig szoktak délben aludni a kisgyerekek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Az enyem is van h 9-kor kel, 2-4-ig alszik, majd este 11-kor ismet. Nekunk igy megfelel.
2012. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 ava87 ***** válasza:
Az enyém 3 éves koráig kottára hétkor kukorékolt minden reggel, ébresztőóra se kellett :) Ez 4 éves koráig tolódott ki reggel 8-ra (hétvégente mondjuk, mert hétköznap korábban persze). Most jutottunk el odáig, hogy hétvégén, ha ő nem is alszik sokáig (8-9 között ébred), hagy minket aludni :) Viszont már legalább egy éve nem alszik délután, maximum az oviban néha, pedig azért mostanában 6-7 között kelünk hétköznap. De mondom, ilyenkor sem alszik általában délután, ezt lehet, hogy tőlem örökölte, én se aludtam sosem az oviban, elég kicsi az alvásigényem (na azért reggel tudok aludni, ha hagynak, de mindegy milyen későn fekszem le, ha néha a mamánál alszik a manó, akkor sem lennék képes tíznél tovább aludni).
2012. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
engem sem zavarna,csak apuka reggel 5 kor kel a igy semmi idönk nem marad egymásra,
2012. febr. 12. 20:29
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Én 7-kor kelek, a gyerek 7 és 8 között. Csal hétvégén hagyom sokáig aludni, ha akar. Mert akkor ahogy te is írtad, 11-ig fent lenne és nekem se éjjelem se nappalom akkor. Este 8-8-30-kor fürdés és 9 körül alvás. Ehhez viszont kell az,hogy délután 1 körül lefeküdjön, ami megy is, hiszen reggel normál időben kel fel. Max 3-ig alszik délután. Magától.
2012. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyfiam 3 éves koráig (amíg nem kezdődött az ovi 8-9 óra körül ébredt, és délben 1-fél 4-ig aludt. Este is le tudtam fektetni 8-kor. Most az egyévesem és a négyévesem is 7-kor kelnek, délben a kicsi 3 órát, a nagy 2 órát alszik. Este a kicsi 8-kor, a nagy 9-kor már ágyban van.
2012. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Fél hat, hat felé kelek (apa fél hatkor már elmegy dolgozni). A 3 és fél évesem hat, legrosszabb esetben hétkor kel. Reggelizik, pisil, fogatmos, segitek átöltözni és irány az ovi. Általában negyed nyolcra bent vagyunk, rossz esetben nyolc körül. Két hete nem dolgozom, mert 32 hetes kismama vagyok, igy nem kell sietnem, hogy nyolcra beérjek, de a korán kelésunk megmaradt. A fiam mindig időben felkel, sajna hétvégén is. Délután egytöl háromig (fél négyig) alszik, este fél kilenc körul fektetjuk le (addigra a mesén is tul vagyunk) és legkésöbb kilenc körul el is alszik.
2012. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 TKI Ibolya ***** válasza:
61%

Nem hiszem hogy egy gyereknek az volna az igénye hogy este 23 órakor még fent legyen.Három gyerekem van 9,7 évesek és 10 hónapos mindenki szigorúan 20 órakor ágyban van.Hétvégén a nagyok szombaton fent lehetnek kilencig.Nálunk nem volt soha olyan hogy nem delel a gyerek.

A tanítónénik és óvónénik folyamatosan panaszkodnak hogy sok gyerek fáradt mert nem kerül időben ágyba.Tudom ez még messze van de nagyon nehéz egy megszokott alvási rendet később megváltoztatni.

2012. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

2,5 éves lesz a fiam egy hónap múlva

reggel 6-7 között kel,így én is.hétköznap a férje hat előtt kel,én is felébredek az órájára,és már nem tudok visszaaludni

délben a fiam minden gond nélkül pár perc alatt elalszik,alszik 2-3 órát,este nyolckor alszik el.

én nem hagynám fél nyolcnál tovább aludni,délben lefektetném,vagy legkésőbb egykor,és max. háromig hagynám aludni.pár nap alatt következetességgel megszokná

2012. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21 hós. 9-10 körül kel. 1-4-ig alszik, este 9-10 között fektetem. A férjem 10-re megy dolgozni és a legtöbbször 23 előtt pár perccel jön meg. Nekünk így jó ez...a lányomnak szerintem nem ideális. Amíg nem muszály: nincs szívem ébreszteni. Ha ovis lesz: nehezebb lesz!:(
2012. febr. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

egy harom hete szoktatjuk minioviba, azota 7kor kel, elotte meg fel nyolckor kelt, mert ugy probaltam alakitani a napirendet, ahogy majd az oviban is lesz.

elotte egy borzalom volt, ejfelkor fekudt, 10kor kelt, napkozben nem aludt (most mar alszik)

aztan elvittem korai fejlesztohoz, ahol mondtak, hogy nincs napirendunk (en valtig allitom most is, hogy volt, csak gáz volt :)). Mivel egyedul voltam vele itthon, hatarozottba atmentem, kiraktam a hutore a kinyomtatott napirendet, es egy het alatt atalltunk. azt hittem nehezebb lesz, de siman ment, valszeg a gyerkocnek is igenye volt ra. most kb 9kor fekszik, 7kor kel, es napkozben alszik altalaban masfel, neha 2 orat.

egyebkent az a gaz, hogy amikor hetvegen aludnank sokaig, o legkesobb fel nyolckor mar felkel :D (regen 11ig is siman elaludt :)). ma 7kor csorgott apa oraja (o viszi a gyerkocot a minioviba), en szoktam oltoztetni, eddig ellenkezett, meg mondta hogy fazik (azert kooperalt, csak nyekergett, hogy "még alszik".. most gyonyoruen, szo nelkul segitett, annyira gyorsan vegeztunk, hogy +1 meset is meg tudott nezni) (ovi elott mindig van egy mese)

egyebkent a pedagogus azt mondta, hogy 18-27 nap, amig a gyerek "beletörődik" valaminek a valtozasaba (pl napirend).. remelem az ovival is igy lesz, mert ma elmaradt a nem akarok menni hiszti, olyan ugyes volt, hogy csak na :D

2012. febr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!