Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai beszoktatáskor mennyi...

Óvodai beszoktatáskor mennyi idő után aludt ott gyermeked ebéd után az oviban? Nehezen szokta meg az ott alvást? Volt bölcsis előtte a gyermeked?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

1. nem volt bölcsődés;

2. 1 hét után maradt egyedül ebédig;

3. egy hónap után aludt bent.

2012. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bölcsis volt a kisfiam. Ott 2. héten már ott aludt. Oviba már nem volt beszoktatás, csak annyi, hogy az első napon el hoztam ebéd után, 2. napon már ott aludt.
2012. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nálunk 1hét után szokták ott altatni a gyereket.de alkalmazkodnak a gyerekekhez,ugyhogy a kislányom 3hét után aludt ott előszőr. és könnyen megszokta,mert látta,hogy a többieknek készítik ki az ágyat-és megtetszett neki a dolog.
2012. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi áprilisban kezdtük, akkor egy hétig ott voltam vele minden délelőtt, majd hazamentünk. De az óvó néni nem akarta, hogy otthagyjam, pedig a gyerek nem bánta volna. Aztán beteg lett, 2 hétig otthon maradtunk, aztán meg mondta az óvó néni, hogy már ne is vigyem, jön az év vége. Szóval nem akarta az óvó néni, hogy a lányom beszokjon.

Így augusztusban úgy kezdte, hogy már ismerős volt neki a közeg. 3,5 évesen, bölcsi nem volt. Másik óvónő (hála Istennek), már első nap azt mondta, hogy nyugodtan menjek haza. Ebédre mentem vissza, a lányom hallani sem akart rólam. Még jó, hogy vittem ágyneműt. Délután 4-kor vittem haza. Onnantól kezdve egy hónapig minden délután hiszti volt, hogy nem akar velem hazajönni. Szerencsére nem sírt utánam, azért azt persze nehezen szokta meg, hogy mi a rend. Minden nap kérdezgettem az óvó néniktől, hogy volt-e valami gond, de mindig azt mondták, hogy nem, és ha mégis, akkor azt nekik kell megoldani. Aztán egyszer a védőnő mesélte, hogy amikor ott volt a lányom milyen műsort csinált, hogy nem akart leülni ebédelni. Hát, ez van, erős egyéniség. De annak örülök, hogy ennek ellenére szereti, és nem sír soha. Ma reggel is láttam egy kislányt, aki szintén augusztus óta jár, és ott sírt, nem akart bemenni. Nem tudom miért lehet ez, de nagyon sajnálom az ilyen anyukákat/gyerekeket.

Ja, aludni azt nem szokott, már megkaptam az óvó néniktől, hogy rosszul szoktattam. De ha nem álmos? Amiatt szokott balhé lenni, hogy nem mindig bír 2 órát csendben feküdni.

2012. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt beszoktatás. Egyből ott kellett hagyni a gyerekeket. Első két nap ebédig, harmadik naptól ottalvósra. Nem voltak bölcsisek, és nem volt gondunk a beszoktatással. Igaz, már 3,5 évesek voltak.

Nem voltak zokogások szerencsére, és szívesen mentek oviba.

2012. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem volt bölcsis a lányom. Első nap nem engedték, hogy ott aludjon, mert nem volt befizetve. Szegény ezt nehezen viselte, még sírt is. Második naptól egész napot töltött bent. De neki oda jár unokatestvére és már nagyon vára az ovit. Előtte sokat beszéltünk róla, sétáltunk arra, nézegettük a kinti játékokat. Így nem is volt gond a beszokás, szerencsére.
2012. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves miniovis, vegyes cseportba jár 4 hónapja (magánovi), második naptól alszik ott ő kérte. Itthon már nem aludt és nem alszik azóta sem. Ő előtte nem járt sehova, itt kezdett. Nagyon könnyen szokta meg, bár 2 hét után volt egy 2 hetes nehezebb szakasz, de aztán természetessé vált neki az ottalvás.
2012. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!