Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért pisil be ovis kisfiam...

Miért pisil be ovis kisfiam az oviba még mindig?

Figyelt kérdés

január óta ovis,semmi gond nem volt a beszoktatással,nem sírt nem viselkedett furán csak ritkán volt egy két baleset,de mostanában már majdnem napi szintem van.nem értem hogy miért hisz 2,5 éves kora óta szobatiszta.nem akar nekik szólni?vagy elfelejt szólni?most már itthon is előfordul baleset.én most kezdtem el dolgozni,kicsit felborult az élete e emiatt.ki megy ki jön érte,lehet ezért van,vagy szervi oka lehet?meddig engedi ezt az oviba?vagy kis csoportban ez még elfogadott?attól félek elöbb utobb kiraknak minket e miatt.

Hogyan kezeljem a be pisiseket?mindig beszélünk vele erről.mindig igérünk neki valamit ha szól,megdicsérjük ha szólt.de úgy érzem inkább lusta mint beteg.


2012. ápr. 18. 07:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is volt iylen és mint később kiderült,sajnos egy benti kisfiútól tanulta el,utánozzák ők még egymást,ezért történik.

Mit mondjak?! majd leszokik róla,én a gyerekem előtt sajnos vagy sem lebutáztam a bepisilős kisfiút,hogy ő ne legyen az!

Kis időn belül leszokott,de kiborító egy helyzet volt,mert bepisilt és csak röhögött rajta ebből tudtam,hogy direkt csinálja,csinálta!

2012. ápr. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Először (ha többszöri bepisilésről van szó) mindig egy vizeletvizsgálat kell. Így ki lehet zárni a felfázást, mert bizony gyakran nincs más tünete, csak a bepisilés. Ha ez ki van zárva, akkor biztosan a felfordult élete teszi. Szeretne visszamenni a pelenkás időbe, amikor minden biztos és kiszámítható volt. Attól nem kell tartani, hogy emiatt kiraknak. Kiscsoportban még gyakori, hogy a gyerekek nem mindig tudják tartani, vagy éppen így sztrájkolnak. A bepisilést ne vedd figyelembe, viszont ha nem pisil be, dicsérd meg. Így a negatív dolog nem kap semmilyen megerősítést, csak a jó dolog kap visszajelzést.
2012. ápr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm,igen kérek egy vizeletvizsgálatot.ma beszéltem a vezetővel,mondta ő is fura mert tegnap 3 perc elteltével pisilt be 2 szer.és itthon is 2*,viszont ma meg szépen szólt ahogy szokott.ő nem nevet rajta sőt egy kicsit szomorú,de gondolom azért mert mi is azok vagyunk ilyenkor.az vezető s mondta nem gond,átöltöztetik mert még kicsi.
2012. ápr. 18. 10:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Először is igyekezz felülkerekedni az elkeseredéseden, ahogy írtad, nem rakják ki ezért az oviból. Nekünk hasonló problémánk volt, egész kiscsoportban fennállt, sőt, aztán még középsőben is előfordult.

Én arra jöttem rá, hogy a gyereket simán annyi inger éri, hogy nem akar elmenni pisilni, „nem ér rá”.

2012. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!