Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Át szoktatod hívni Barátnőt...

Át szoktatod hívni Barátnőt magatokhoz kisgyerekkel, titeket át szoktak hívni?

Figyelt kérdés
Van két barátnőm a játszótéren ismerkedtünk meg, és rendszeresen átjárnak hozzánk. Mostanság már zavar, hogy napi szinten jönnek, hol ez, hol az, vagy épp mindkettő, de minket sosem hívnak meg magukhoz, vagyis voltunk már náluk, évi 5x áthívnak. Nálunk csinál kupit a 3 gyerek, kinöntenek ezt azt, takaríthatok pakolhatok utánnuk, az anyukák már ha nem kínálom meg őket kávéval, kekszel megjegyzik Nem főztél nekem kávét, nem sütöttél valamit? Nincs egy kis ez vagy az? minket az egyik ha áthív, már látom rajta kész van ha lepakolnak minden játékot a gyerekek, a másik meg csak a kertbe hív át nyáron, hogy bent ne legyen rendetlenség, tisztaság, rend mániások. Valahogy már annyira természetesnek veszik hogy mindig ők jönnek, hogy zavar, de valahogy nincs képem ezt nekik megmondani, vagyis inkább az zavar, hogy nem veszik észre magukat, és hogy ez a természetes, hogy ők jönnek. Múltkor is megkérdeztem átmehetünk-e, hát nem érnek rá, meg hétvégén jön a mama, mennek vásárolni ....
2012. ápr. 20. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van szád, mondd meg nekik.


Amúgy igazi barátnő ilyet nem csinál...

2012. ápr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Detto. Nekem is van egy ilyen baratnom. 3 gyereke van, ahanyszor itt vannak, a gyerekek a kanapen ugralnak, miutan a gyerekszobat szabaly szeruen lebombaztak.

A csaj sokat veszekszik a ferjevel, van h csak ugy, telefon nelkul allit be a gyerekekkel.

Par alkalom utan rajottem, hogy ezt surgosen abba kell hagyni, egy ideig "nem ertem ra", azota probalok veluk kint pl jatszoteren talizni.

Igaz, hogy azota mi megyunk hozzajuk, de nekem egyenlore csak egy gyerekem van, aki sosem csinal kupit. (az ovei pl bevizezett gyurmaval kidekoraltak a falat, meg osszefirkaltak a kanapet filctollal )


Van egy masik baratnom, akinek szinten van ket kisordogje. Csak o jon, mert en odaig ahol o lakik nem vezetek. NAgyon szeretem, igy ha eljonnek egy heten egyszer es kupit csinalnak, toluk nem esik rosszul.

2012. ápr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolso vagyok. Le kell oket epiteni, de gyorsan.

En pl ugy nem ertem ra, hogy azt mondtam, hogy a ferjem dolgozik a gep elott es nem akar ricsajt (igaz is volt) v. nem erek ra, mert jon egy baratnom stb stb.

Nalam is ez a csaj rendszeresen azt csinalta, h jott a 3 gyerekkel. 1-2 alkalom belefer, na de rendszeresen????

Hat nem! Allj a sarkadra te is!

2012. ápr. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azt is csináltam hogy mondtam találkozzunk a játszótéren, de utánna haza felé sír a gyerek hogy had menjünk fel kicsit, az anyja megkérdi nem baj ha felmegyünk 10 perce.

A másiknak meg mondtam menjünk a játszótérre, de pofátlanul megkérdi hogy nem mehetnénk inkább hozzátok. Mondom ki akar menni a gyerek, erre oké, akkor majd utánna felmegyünk.

2012. ápr. 20. 08:04
 5/12 A kérdező kommentje:
A férjem is mondta, mint az első válaszoló, mondjam meg nekik, de valahogy nem vagyok az a tipus aki ezt így kerek perec megmondja, mert még nekem égbe a képem ezt így megmondani hogy figyeljetek mindig ti jöttök, ma mi mennénk át. Bár mondta a férjem is akkor mondjam azt nem érek rá, vagy csak úgy toppanjunk be hozzájuk gyakrabban.
2012. ápr. 20. 08:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mérlegelned, hogy mennyire fontosak neked ezek a "kapcsolatok", mert "barátságnak" nem nevezhető.

A virágnyelvet nem értik, tehát konkrétan kell beszélni. Szerintem nem kell hazudni, hogy "jönnek mások", vagy akármi mást.

Először finoman: "most nem alkalmas", ha ez sem világos, akkor ennél is konkrétabban. "Eddig nem szóltam érte, de úgy érzem, nem bírom ezt a sok vendéglátással járó plusz munkát, fáradtságot, úgyhogy most egy darabig csak úgy tudunk találkozni, hogy nem nálunk vagyunk". Ha csak a saját érzéseidről beszélsz nekik, tehát hogy Te hogy érzed magad ebben a szituációban, és nem azért "olvasol be" nekik, hogy ők pofátlanul viselkednek, akkor nem leszel bunkó.

Próbáld meg így, és meglátod, mi sül ki belőle.

Az viszont fontos, hogy határozott legyél, és amit elhatároztál, ahhoz tartsd magad.

Esetleg még azt is hozz teheted, ha valóban úgy szeretnéd, hogy mostantól pl. "heti egy látogatás" fér neked bele. Persze annyit mondj, amennyi tényleg belefér...

Hajrá, csak okosan!

:o)

2012. ápr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a sarkadra kell állnod, mert így nagyon a fejedre szállnak. Sőt, hogy azt mondjam, már meg is tették, te meg hagyod.

Csapj oda az asztalra, és legyen elég ebből! Ne legyél "tutyimutyi", beszélj velük erről, és te is toppanj be hozzájuk váratlanul.


Egyébként nekem is csomó ismerősöm van itt a lakóparkban, vannak, akiket barátaimnak is mondhatok, de soha nem csináltunk ilyet, hogy beállítottunk volna valakihez hívás nélkül... mindig odaszóltunk telefonon, hogy jönnénk, vagy jöttök, mi legyen? Abszolút megbeszélés kérdése. Sokszor inkább azon vagyunk, ha jó idő van, hogy legyünk kint, a gyerekeknek is jobb, mint bent a lakásban. Olyankor vagy játszózunk, vagy valamelyikünk kertjében játszanak a lurkók, mi anyukák meg traccspartizunk.

2012. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Hú, ez nagyon kellemetlen.

Gondolom azért nem akarod megmondani nekik az igazat, mert félsz, hogy utána már nem barátkoznának veletek?

Szerintem minden alkalommal újabb és újabb kifogást kellene kitalálnod, hogy miért nem mehetnek fel, előbb utóbb megértik.

Pl. fogd a férjedre, neki úgy is mindegy, hogy haragszanak e rá vagy sem. Mond meg neki, hogy totál kiakadt amiért felfordították a lakást és nem engedi egyenlőre a látogatókat.

Vagy nagyon fáj a fejed, szeretnél egy kis csöndet.

Vagy hirtelen eszedbe jut, hogy el kell még menni a boltba, mert a vacsorához nagyon hiányzik valami.

Vagy látod a gyerekeden, hogy nagyon fáradt, emiatt korán kezditek a lefekvést, fürdést, és nem akarsz kapkodni.

Vagy elfogyott a pénzetek, nincs már kávé, majd jövő hónapban., vagy akár elfogyott a kávé, keksz, sütike, stb és mindig elfelejtesz venni, mert olyan feledékeny vagy mostanában.

Vagy elvesztetted a játszón a lakáskulcsodat, nem tudtok hazamenni.

Vagy hányingered lett, belázasodtál, stb.


Amúgy én kerek perec megmondtam a barátnőmnek, hogy "rendmániás" vagyok, nincs a kanapén ugrálás, nincs falra firkálás. Ha ezt betartatja a gyerekekkel akkor jöhetnek, ha nem akkor nem találkozunk. De én simán rászólok a gyerekeire, ha valami nem tetszik és el is mondom, hogy ha nem hagyja abban, már mehet is haza.

Ugyanezért én sem sértődök meg, ha én mi megyünk hozzájuk. Általában ide oda járunk, de messzebb laknak, autózni kell.

Szerencsére mi meg tudtuk beszélni a barátnőmmel és igyekszik a gyerekeivel, bár ez nem mindig sikerül:))

2012. ápr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk ez kolcsonossegi alapon működik. Általában felváltva megyünk egymáshoz. Egyértelmű, hogy akinél vagyunk, az süt, főz, kínál. Szerintem ha mindig csak ok mennek hozzád, akkor élősködnek rajtad. Meg kell mondani, hogy mit gondolsz, kerek perec mondd meg, hogy mostanában olyan sokat voltatok nálatok, hogy jót tenne a gyereknek egy kis környezet változás. :)

Mi pl a heten 2x voltunk baratnomeknel, egyszer váratlanul toppantunk be, igy holnap mi látjuk vendégül őket, ebédre, meg vacsira is.

2012. ápr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Anyagilag is sok, mert ugye mindketten megisznak 1-2 kávét, akkor a gyerekek a szörpöt üdítőt, akkor ropi, kukó, vagy keksz. Ha vacsorázunk és még itt vannak akkor csak megkínálom őket is. De a gyerekek is már annyira tudják hol tartom a nasit, hogy simán kiveszik, az anyjuk is annyira itthon érzi magát hogy simán bele esznek abba amit főztem, vagy ha látnak kint pl . a gyerek maradékát, azt is megeszik :S ...

Hàt az lesz, átmegyünk majd hozzájuk egyre gyakrabban, váratlanul, de ha meg ők akarnak jönni azt mondom nem jó valamiért...

Tegnap is átjött az egyik, de útközben találkozott a másikkal, akkor ő is felhívott hogy jöhetnek ők is? Na most erre is

Mit mondjak? De már igazából terhesnek érzem a dolgot, mert az egyik gyereke kicsit agresszív lett, veri idegesíti az ény gyermekem...

A leg idegesítőbb, hogy még viccelődnek is rajta, hogy mindig ide járunk, kávézunk eszünk iszunk itt, lassan hozni kéne magunkkal kaját kávét tejet, de ez megy már 1,5 éve. Igazából az sem hatna meg ha az eggyikel megszakadna a kapcsolat, aki még néha szekál is mert a gyerekem kicsit le van maradva, de a doki azt mondta minden ok, ő ilyen típus, az ő gyere tény hogy okos, de nagyon rossz természete van. A másikkal jobban kijövök, mert ő azért ebben abban ha kell segít nagy ritkán ha megkérem.

Köszönöm a tanácsokat!

2012. ápr. 20. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!