Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon félénk kisgyerekkel mi...

Nagyon félénk kisgyerekkel mi a helyes bánásmód?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam és nagyon szégyenlős és félénk. Pl. ha a játszón vagyunk, felül a kedvenc rugós hintájára, de ha egy kisgyerek már csak oda néz felé (kb 3-4 méterről) ő már száll is le és szalad hozzám, hogy anya, a kisfiú akar hintázni.

Ha dömpert, autót stb viszünk le a térre, kb 1 percig ha játszik vele, mert seperc alatt elveszik tőle és nem tudja megvédeni, akkor is jön hozzám, hogy "a kisfiú elvette a játékom"

A csúszdára csak akkor megy fel, ha nincs senki rajta, illetve a közelben, ma pl. a lépcsőn volt már majdnem a tetején, mikor egy sokkal kisebb gyerek elkezdett bukdácsolni felfelé, erre ő segélykérően néz rám, majd lemászik valahogy. (persze nem logikus, mert így el kell haladnia a másik kisgyerek mellett)

Nem tudom hogyan kezeljem ezt a fajta félelmet. Minden egyes alkalommal megvigasztaljam, amivel kb aláírom, hogy a félelme valós volt?

Vagy ne vegyem komolyan és mondjam neki, hogy semmi gond, nincs mitől félned stb?

Néha nagyon fárasztó tud lenni, és tényleg tanácstalan vagyok mit csináljak.

Jár(t) valaki hasonló cipőben? Meg fog változni? Mit tegyek, hogy neki a legjobb legyen? HOgy a legjobban tudjon fejlődni?


2012. ápr. 18. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt hogy semmi baj soha ne mond a gyereknek, mert nem tudhatod mi is a baj. ami neked nem baj az neki baj elhet, ne írd elö hogy ö mit érezzen.


Szerintem járjatok rendszeresen ki, és ha lehet gyerekcsoportba, tornára, énekelni, ahol zárt helyen is találkozik ezzel.


ha elvesziktöle a játékot akkor ez van, én nem szolok bele.

lányomtól is elveszik sok helyen, de pl egyszer az ikeában játszott egy kiskonyhával. oda jött egy nála idösebb kisfiu és mindig elzárta az utat, mindig eltolta onnan. aztán lányom ügyesen beelözte, majd oda ált és rázta a fejét és mondta NEM. nem volt eröszakos, de nem engedte oda a kisfiut (mert ugye elötte oda engedte de a kisfiu ellökte onnan), és mit tesz isten a kisfiu megértette és nem mert lányomhoz nyulni. én kívülállóként néztem, és nem akartam bele szolni, de megvétte magát, mert fontos volt a számára.

2012. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mintha a sajátomról olvastam volna. Ő meg leül a játszótéren a padra mellém és onnan nézi a gyerekeket. :(
2012. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
legyél a fenekébe, hogy érezze, anya itt van, nincs mitől tartania! ne kelljen hozzád futnia ha elveszik a játékát, legyél ott vele, és kérd meg a gyereket, hogy ne vegye el a fiad játékát mert épp azzal játszik. így még a jó példát is megtanulja, hogy szép szóval mit lehet elérni... :)
2012. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még kicsi, majd később magyarázd el neki, hogy nem biztos, hogy hintázni akar az a kisgyerek, csak mert felé közeledik. Lehet, hogy csak barátkozni akar vele?

Majd adj neki tippeket 1-2 év múlva, hogy ilyenkor miket mondjon a másik gyereknek, hogy ő irányítsa a helyzetet.

2012. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kisfiam is hasonló volt,bár még mindig elég visszahúzódó,de alakul.Kettőt töltötte feb,okt óta bölcsis,jót tesz neki.Amúgy én úgy csináltam a játszón,h hagytam neki mindig egy távolságot magunk között,amit észrevétlenül növeltem ,de ha bármi gondja-baja volt azonnal ott voltam és mondtam,h csak játszani akar veled a másik kisfiú,gyere játszunk vele,aztán szép lassan kiléptem a színről.Ha vmit elvesznek tőle,akKor ha nagyon kell enki szerezze vissza,abba nem szólok.Éreztesd azért vele,h te mindig ott vagy,véded,segíted,de próbáld meg vhogy kitapasztalni,h a maga módján játszadozzon is,szerintem.De szerintem változni fog,majd idővel fog engedni hidd el.Járjatok sokat közösségbe,esetleg vmi olyan játszócsopit is kereshetnél neki,ahol heti egy délelőttöt van.
2012. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de sajnos annyira nem passzolnak a mi helyzetünkhöz.

Ő nem akarja, hogy állandóan ott legyek vele, megy is mindenfelé egyedül is, persze sokszor hív, hogy menjek vele, de nagyon jól feltalálja magát egyedül is.

Az egyetlen dolog az ,a gyerekektől való félelem, a játékainak a megvédése. Elmagyarázni már elmagyaráztam neki, sokat megért, de attól még nem fog tudni úgy viselkedni.

2012. ápr. 22. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!