Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti gyereketek csinálta ezt a...

Ti gyereketek csinálta ezt a beszéd elkezdésekor? Normális ez az elején vagy problémára utalhat?

Figyelt kérdés

2 éves múlt, kb. egy hónapja dumálgat a kisfiam. előtte szavakat se igen mondott, egyből 3-4 szavas mondatokat (egyszerűek) kezdett mondani.


ami nekem kicsit ijesztő, hogy ha kérdezek valamit akkor nem igennel-nemmel válaszol hanem visszakérdez, elismétli a kérdést.


ez ilyenkor normális? vagy valami gond lehet? :S


egyébként állító mondatokat magától mondja, kérdezni is szokott, általában a "mi ez" megy, csak ez a kérdésre kérdés aggaszt.



2012. ápr. 20. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos tetszik neki, hogy tud utánozni, ki tudja mondani, amit te.

Az én kisfiam hónapok óta szavakat mond, de mondatokat még nem. Szóval itt még nem járunk.

2012. ápr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fiam ket eves, kb. 6-7 honapja beszel szavakban, 3-4 honapja mondatokban. Azt, hogy igen, a mai napig nem hasznalja, inkabb o is elismetli, amit mondunk. :-) a nem az megy neki, talan tul jol is. Eszembe sem jutott aggodni. :-)
2012. ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanaz, mint az előttem válaszoló, csak mi már tovább tartunk: lassan 2,5 éves a fiam, már folyamatosan dumál, kérdez, de az igen-t csak 2-3 hónapja kezdte el. A nem szinte az első szavai között volt még tavaly mint minden kisgyereknek, de az igen-t ő sem használta sokáig. Ő is inkább ismételte az én kérdésemet állítva ha épp nem a nem-mel felelt :o) Aztán egyszer csak azt vettük észre, hogy mondja az iden-t. Azóta használja folyamatosan, és olyan cukin tudja mondani. Úgyhogy ne aggódj, szerintem az igen az utolsó szavak közé tartozik a gyereknyelvben, ahogy a nem az elsők közé :o)))
2012. ápr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem érti a kérdést, azért ismétli el.
2012. ápr. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem élvezi,hogy beszél és azzal tanul hogy utánoz Téged. Nem kell megijedni szerintem. Az én lányom 2,5 éves és vannak Neki is ilyen napjai amikor nem válaszol hanem ugyan azt mondja hajtja amit én.

De ha nagyon nagyon aggaszt a dolog kérdezd meg a védőnőtöket.

2012. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!