Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek ha a gyereket...

Hogy kezelitek ha a gyereket utolsóként kezelik a családban?

Figyelt kérdés
5 és 2 évesek a gyerekeim. A férjem családjában az én 2 évesem a leg kisebb gyerek, negyedik unoka.Sajnos folyamatosan azt érzem, hogy a leg kevesebb figyelmet kapja. Pl:utóbbi alkalommal mikor az anyósom elutazott 3 ajándékot hozott, a legkisebbnek semmit, mert hogy "te még olyan kicsi vagy", a kicsi első karácsonyára minden unoka kapott drága (5-6ezres) ajándékot, a legkisebb kapott egy 500Ft-os csörgőt, mert, hogy "te még kicsi vagy". 2-ik szülinapra keresztszülőktől pár hajcsatot kapott, anyóstól pénzt. Milyen ajándékozás ez? Úgy érzem nem szívből jövő! Egy 2 éves a játéknak örül a leg jobban...nem? Én az örömöt szeretem látni a szemében, de csak én vagyok így evvel? Az anyósom itt megy el a házunk előtt sokszor és be se jön, csak ha muszáj, szülinap, vagy ünnep van. Annyira rossz érzés ez! :((( Nem volt sose rossz a kapcsolat a férjem családjával és mégis ez van......

2012. ápr. 21. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Én biztos,hogy hangot adnék a dolognak.Mármint normálisan anyósnak elmagyaráznám,hogy az is gyerek és ugyanolyan mint a többi,semmivel sem kevesebb és elhanyagolhatóbb.Ne legyen kifogás,hogy kicsi.

Fogadja csak el nyugodtan,még akkor is ha nem annyira szimpatikus a gyerek mint az első 3,Ő is ugyanolyan unokája.

2012. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor az 5éves gyerek kicsi volt,akkor ő is a legkisebb figyelmet kapta?Nem tudom úgy őszintén,hogy ez miért jó neki,de legközelebb megkérdezheted szerintem,hogy a kicsit miért nem szereti(?)annyira.
2012. ápr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem az 5 évesem akkor a második unoka volt, az első fiú. Az anyósom fiúpárti (3 fia van), így odáig volt érte. Azóta van még egy fiú, az a kedvesebb, így az én gyerekeim másodlagosak, legalábbis én így érzem. :((
2012. ápr. 22. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!