Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula mikor számít kórosnak?

Orrmandula mikor számít kórosnak?

Figyelt kérdés
Ma voltunk a védőben státuszon, és a védőnő szerint el kéne vinnem fül-orr-gégészetre a gyereket, mert nem kap az orrán levegőt. Hát, persze, mert náthás. Igaz, nagyon sűrűn az, a tesó mindent hazahord az oviból. A védőnő mondta, hogy ki kéne vetetnem az orrmanduláját, akkor jobban lesz. Ezen én totál kiakadtam, egy 2 évesnek már vetessem ki a manduláját? De állította, hogy azért nem beszél még a gyerek, mert ráment a fülére. De akkor fájna a füle, nem? Beszél egyébként, csak rettentő pöszén, alig van egy-két értelmes szava.
2012. ápr. 21. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az,hogy nem beszél..istenem....2 éves, majd fog.

Nálunk azért kell kivetetni,mert horkol, száján vesz levegőt mindig, állandóan visszakérdez. De ő 4 éves.

2012. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A száján vesz levegőt ő is. De nem hallom, hogy horkol.
2012. ápr. 21. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha sokat beteg, a váladék letapadhat ami halláskárosodáshoz vezethet... És ugye nem hall jól, nem beszél tisztán.


A szomszéd kislány most 4 éves és nem beszélt rendesen, vagyis egy -két betűt hibásan ejtett. Elvitték fül-orr gégészetre és ott kiderült, hogy a füle bánta a sok náthát.


Az én kisfiamnak most volt orrmandula műtéte 2 év 8 hós, mert ha náthás is volt egy picit annyira bedúzzadt az orrmandula, hogy nem tudtuk rendesen kiszívni az orrát, hetekig küzdöttünk egy náthával, majd mivel mindíg maradt benn neki váladék a fülére húzódott és antibiotikumot kapott, többször is.


Most kivették és semmi gond. Az orrán simán kijön a sűrű váladék, nem tapad le.


A védőnőnek igaza van, Nem fáj a füle, csak akkor ha gyulladásban van! Ha nem gyulladt, csak a váladék tapad le folyamatosan mindíg egy kicsit, akkor a hallása is bánhatja. (ami helyrejön, ha kiveszik az orrmandulát)


Próbáld ki, hogy a háta mögé állsz és suttogsz egy szót, amire tuti odafigyelne.. pl: fagyi, süti stb. ha nem fordul meg rá, akkor érdemes orvoshoz vinni. Vagy megkérdezed tőle: mit mondtam?

2012. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És erre nincs más megoldás, csak az, hogy egyből vágnak? Hát, ez az "orvostudomány" még mindig a középkorban él.
2012. ápr. 21. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:

első vok.


20 perces műtét és a gyerek érdekében teszed. Semmi baja nem lesz belőle.... inkább egy orrmandula ki, minthogy baja legyen.

2012. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!