Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtét! Kinek...

Orrmandula műtét! Kinek mennyit kínlódott a gyerkőc mire kivették?

Figyelt kérdés

És mivel indokolták?

A lányom 4 éves, szeptember óta ovis, előtte soha nem volt beteg, azóta 1-2 hét ovi, 1-2 hét itthon. Elsősorban felső légúti nyavalyákat szed össze, meg fülgyulladást. November óta most van 3× fülgyulladása és ma a fülorrgégész a kezembe nyomta a beutalót, hogy irány a műtő!

Tényleg indok ennyi egy műtétre. Ovi előtt egyszer volt beteg és össz-vissz 2 db náthája volt, az sem tartott tovább 2-3 napnál.

Mi tennétek? Mindenképp elviszem másik orvoshoz és beszélek a gyerekorvossal (ő egyébként múlt héten azt mondta hogy nem látja indokoltnak egyenlőre a műtétet).


2012. márc. 1. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A mi dokink évi öt ilyen betegség után javasol műtétet.

Mi egy évig állandóan a gégészetre jártunk.

Kezelés ellenére is 2 hétig tartott, amíg ürült az orra, állandóan savós középfül gyulladása volt és nem tudott aludni az eldugult orra miatt.

Az állandó savós fülgyulladás károsítja a hallócsontot és az alvás alatti légzés kimaradás is elég komoly indok.

2012. márc. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éves koromban vették ki a manduláimat.Anyukámék szerint nagyon sokszor voltam beteg és az orvos jobbnak látta,ha kiveszik.Kivették, nem is voltam utána olyan beteges.23 vagyok.
2012. márc. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem4 gyerekem van.A másodiknál vették kimnég akkor óvodás volt 5 éves körüli.Neküml nem betegség miatt,hanem logopédia

miatt kellett,mert a logopédus ragastkodott hozzá,Szerintem semmit nem ért,hogy kivették.Már 12 éves évek óta nem járunk logopédiára sem.Viszont mindig benáthásódik s fáj a füle meg pattog.Állandóan a fülészetet járjuk.

Én még várnék vele a te helyedbe vagy nézesd meg egy másik orvossal is,de ne mond meg,hogy az előző mit mondott!

2012. márc. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan kérd ki több orvos véleményét is, ez teljesen rendben van. Az én lányomnak 3 évesen vették ki az orrmanduláját és hálát adok az égnek, hogy rászántuk magunkat! Előtte való télen 8! antibiotikumon voltunk túl, több fülgyulladáson, folyamatosan beteg volt, egy-egy betegségből nem gyógyult, hanem 7-8 hétig is húzódott, állandóan szívni kellett az orrát, horkolt, visszatartotta a levegőt éjjel, alig aludtunk, katasztrófa volt mind neki, mind nekünk. Mi is több orvos véleményét kikértük, plusz a gyerekorvosunk is nagyon javasolta, akiben egyébként nagyon megbízunk. Fölöslegesen nem műttetné a gyereket, de azt mondja, higgyük el, hogy rossz hallgatni, ahogy "dart wader"-kedik a lányom és sokkal jobb lesz a műtét után. Gyakorlatilag az orrán nem is tudta venni a levegőt és orrhangja volt. Amióta kivettük nem mondom, hogy nincs betegség, de ezen a télen mindösszesen 1 antibiotikumra volt szükség, már heteket tud úgy járni a közösségbe, hogy semmi baja nincs és ami a lényeg, ha elkap valami felsőlégúti nyavalyát, pár nap alatt túl van rajta. Igaz, 2x fájt a füle azóta is, hogy kivették az orrmanduláját, de az is csak egy délelőtt és egy este volt, cataflam cseppel és kövirózsa cseppel és sok orrszívással túl lettünk rajta, mindenféle antibiotikum nélkül, nem lett neki végülis középfül gyulladása. Szóval én azt gondolom, ne sokat habozzatok, ha több orvos is azt mondja, szükséges az orrmandula kivét, nem viseli meg őket nagyon (minket inkább), jön a jó idő, hamar túl lesz rajta. Ha az orrmandula nagy, akkor szinte gócként működik, folyamatosan újrafertőzi a szervezetet. 4 éves kislány anyukája.
2012. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3,5 éves, szeptemberben kezdte az ovit.

Azóta rengeteget beteg, alsó és felső légúti gondjai is vannak/voltak. December 20 és február közepe között 3 antibiotikum kúrát csináltunk végig, mire azt mondom, hogy meggyógyult. Ma megint úgy ébredt, hogy tele volt az orra.

A gyermekorvos mondta, hogy vigyem el fül-orr-gégészhez, lehet, hogy ki kéne venni az orrmanduláját. Én mondtam hogy elviszem, de akármit mond, műteni nem engedem.

2012. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg butaság ragaszkodni ahhoz, hogy ne műtsék. Ne haragudj, nem rád írom, hanem úgy általában. Én is sokáig ragaszkodtam hozzá, hogy nem műttetem, mert nem szerettem volna a családot kitenni ennek, de beláttam, hogy meg kell próbálni, mert annyira gócként működött már az orrmandula, hogy azt mondtam ennél már minden jobb! És amikor több orvos is azt javasolja, én miért ágáljak és ellenkezzek? Nem is bántam meg, sőt! Utolsó előtti voltam.
2012. márc. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A fiam ahogy óvodába került, folyamatosan beteg volt ősztől tavaszig, 1-2 hét ovi után szintén 1-2 hét otthon voltunk. Sokszor volt közel 39 fokos láza, vírusos tüdőgyulladása. Kiderült, hogy gócos az orrmandulája és műteni kell. Háromszor mentünk be a kórházba nagy batyuval, de mindig hazaküldtek, mert mire megkaptuk a műtéti időpontot, már megint beteg volt a fiam. A negyedik nekifutásra sikerült megcsináltatni az orrmandula műtétet. Hálát adok az égnek, hogy megcsináltattuk. Nagyon féltem és féltettem a kicsimet is, de azt kell mondjam az a pár nap megérte. Befekhettem vele a kórházba (fizetős volt), összesen 3 napot töltöttünk bent, a műtét pedig kb fél órás volt. A műtét másnapján már nagyon jól volt a fiam, haza is engedtek. Utána meg az volt a gondom csupán, hogy ne rohangáljon, ne futkosson, mert annyira jól érezte magát, hogy ismét motorozni akart stb. A műtét óta nagyon keveset beteg, egy téli szezonban max kétszer, azok a betegségek is gyorsabb lefolyásúak, szóval én csak ajánlani tudom a műtétet. Ha gócos vagy megnagyobbodott az orrmandula, nincs értelme küzdeni. Jobbulást!
2012. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Húú nagyon köszi a sok választ!

Még annyi, hogy az, hogy gócként működik az hogy derült ki. Kellett valami vizsgálat vagy valami?

Ma már pozitívabban látom a dolgokat, tegnap nagyon el voltam kenődve, nem ragaszkodom foggal körömmel ahhoz, hogy ne műtsék, nekem is kivették a torokmanduláimat 17 évesen! Azóta nem is voltam beteg, pedig lassan 30 éves leszek.


Csak ennek a tegnapi dokinak a hozzáállása. Annyira személytelen volt, és semmit az ég világon nem mondott, csak odanyomta a kezembe a beutalót, meg a tájékoztatókat, tele sok szörnyűséggel. :( Arról nem is beszélve, hogy nem adott antibiotikumot sem, mert múlt héten fogyott el az előző és állítólag most majd magától meggyógyul. A gyerek kedd óta lázas, eddig csak a torka fájt, meg a füle néha, de az nem vészes, na mára már köhög és tök takony. :(

2012. márc. 2. 10:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Az akkor gondolom nem kérdés, hogy más orvost is megkérdezel, ezek után muszáj, hogy más is lássa.

Ha Bp-en laktok, akkor tudok ajánlani egy kiváló doktornőt, aki csupaszív is, a lányomat Ő műtötte tavaly nyáron. Az, hogy gócos az orrmandula, nálunk nem vizsgálták (nem tudom, hogy lehet-e), hanem az egyértelmű, ha nagyon sokat beteg, és ha a leírt tünetek megvannak (horkolás, orrhang, szájon át vesz levegőt, éjszaka kihagy a légzése), akkor biztosan meg van nagyobbodva az orrmandulája. Az is egyértelmű, hogy ha adsz gyógyszereket, akkor el kellene múlnia a betegségnek. De ha csak nagyjából múlik el és megmarad az orrhang, a szájlégzés, a horkolás, valamint a takony mindig ott van az orrában, akkor egyszerűen nem tud meggyógyulni 100%-osan és az azt jelenti, hogy gócként működik az orrmandula, visszafertőzi a gyereket. Mi a bölcsiben sokat voltunk otthon, nem járt gyerektársaságba akkor a lányom, ennek ellenére folyamatosan beteg volt, nem igazán gyógyult ki a betegségekből teljesen, sok-sok hét után tudtam rá azt mondani, hogy na már semmi baja. Szóval ezt én tapasztalatból mondtam, hogy gócos az orrmandulája, nem vizsgálattal állapították meg.

2012. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Közben vissza mentünk a gyerekorvoshoz, és gyakorlatilag kiröhögte a fül orr gégészt, egyrészt, mert tegnap nem adott antibiotikumot az által megállapított heveny fülgyulladásra, másrészt megnézte a lányom füleit és azt mondta hogy nemhogy heveny, de még csak pici gyulladást sem lát. A torka piros, azt mondta ez vírus, a környéken mindenkinek ez a baja, a füle meg valószínüleg pattoghat és erre mondja hogy fáj, mert egyébként nem szenved annyira, mint mikor fülgyulladása volt. A műtétet meg egyenesen nem javasolta. Visszanézegette a kartonját, azt mondta, hogy még csak most került közösségbe és nagyrészt vírusokat szedett össze, azt mondta hogy ő várna még vele.


Ennek ellenére kedves utolsó megköszönném, ha adnál nevet, Pest megyében lakunk és ha még továbbra is folytatódik a betegesekedés mindenképp elviszem egy normális orvoshoz.


Meg még eszembe jutott, hogy éjjel nem horkol. Ha náthás a száján veszi a levegőt, egyébként az orrán. És ki is gyógyul (legalább is) látszólag minden betegségből, tehát nem marad meg a nátha, sőt míg körülötte mindenki taknyol az oviban, ő az egyetlen akinél nincs jelen az általános közösségi nátha!

Jaj nem tudom! Annyira féltem szegényt!

2012. márc. 2. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!