Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyák napja vs unoka?

Anyák napja vs unoka?

Figyelt kérdés

6,5 éves lányom van. Beszélgettünk ma a játszótéren az anyukákkal a hétvégi programokról, mert sokszor megyünk a gyerekekkel közösen kirándulni.


Mivel nemsokára anyák napja van, így szóba került ez is. Mindenki sorolta, hogy mit ad a szülőknek, nagyszülőknek.

Mikor a lányomat kérdezték, hogy mit kapnak a nagyszülők (mind a kettő él), akkor a lányom közölte, hogy semmit!


Kissé zavarba jöttem és megkérdeztem tőle, hogy miért is?!

Erre azt a választ kaptam/kaptuk, hogy azért, mert nem ők szülték és emiatt nem érdemlik meg.

Nem tudom ezt mire vélni.. eddig mindig adtunk nekik is virágot. Igaz a lányom nem "rajongott" érte, közömbös volt mindig is ebben, de azért ez szívem ütött.


Bár, belegondolva kiskoromban én is csak az anyukámnak vettem virágot.


2012. ápr. 22. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is kiskromban anyukámnak adtunk, és anyukám az ö anyukájának, és mikor nagyobbak lettünk (tinik)akkor kezdtünk magunk is a nagyszülöknek adni.


Szerintem hagyad, ti adjatok a nagyszülöknek ezt ö is lássa, és ha akarja késöbb kialakul ez.

2012. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is mindig csak az anyukámnak adtam virágot, a nagymamáimnak soha (nekik adtak a saját gyerekeik).

Most is ehhez tartom magamat, két gyerekem van, nem adnak semmit Anyák napjára a nagymamáknak.

Ahány ház, annyi szokás.

2012. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi adunk a mamáknak, sőt a keresztanyjának is ad majd a kisfiam. Mi is adtunk gyerekként a mamáknak is.
2012. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pici korom óta emlékszem, hogy mi vittünk mindig mindkét mamának is, anyukám így nevelt minket. Most a kisfiam is köszönti a nagyikat, én így szoktam meg, nekem ez a természetes.
2012. ápr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!