Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudtad, hogy a csecsemőjükkel...

Tudtad, hogy a csecsemőjükkel nem sokat törődő depressziós anyák csecsemőinél bizonyították, hogy a babáknál kiala­kult a félénkségre jellemző agyműködés?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudtam.

Mire szeretnél választ kapni?

2012. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jeleket látok sajnos a fiamon.

8 hónapos volt, mikor megbetegedett anyu, másfél éves volt, mikor meghalt, muszáj volt magammal hurcolni a gyereket a kórházba, anyuhoz, aztán itthon ápoltuk, a gyerek végignézte az egészet, aztán a gyászomat.

És sokszor hiába mondtam neki, h nem miattad sírok drágám, h nem te vagy a rossz, nem azért vagyok szomorú, sajonso látszik a gyereken...

2012. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tehát lelkiismeret-furdalásod van? Jól hallom? Keresed, hogy mit tettél rosszul?

Ne tedd, ki fogja heverni a gyermeked. Nem volt szerencsés, hogy így alakult az életetek, de sajnos vannak dolgok, amelyeket meg kell élnünk, át kell vészelnünk, sőt, túl kell élnünk valahogyan, nagy fájdalmakkal.

És nem is biztos, hogy ezért lett félénkebb, lehet, hogy egyébként is ilyen alkat. Szeresd nagyon és foglalkozz vele sokat, meg fog nyugodni. Hamarabb mint te. :)

2012. febr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És még nagyon sok más is kialakul, átalakul náluk, sok elmaradásuk lehet, többen meg sem tanulnak pl.beszélni, de ez nem azokra az anyákra vonatkozik, akik pl, mint az egyik válaszoló gyászon és hasonló nehézségeken esnek keresztül, hanem azoknak az anyáknak a gyerekeire, akik egyszerűen nem szeretik ,elutasítják, a gyereküket, hanem rutin szalagszerűen ellátják a legszükségesebb szükségleteiket.
2012. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ez annyira logikus dolog h én azt nem értem ezt miért kellet bizonyítani???
2012. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!