Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan bosszantó! állandóan...

Olyan bosszantó! állandóan beteg! Másnál is ilyen az ovis gyerek? Nem tudom, mi lenne ha lenne munkahelyem. Valószínűleg már munkanélküli lennék!

Figyelt kérdés
5 éves a fiam,már 2 éve jár óvodába,de még mindig állandóan beteg!!Komolyan én ezt már nem bírom idegekkel.Szinte egész télen itthon volt,aztán 1-2hét ovi,aztán itthon.Most összesen 5 napot voltunk oviba,ma már hányingere,hasfájása valamint ment a hasa.kapott már mindenféle vitamint..de mindig összeszed valamit!!Elegem van!
2012. ápr. 24. 08:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, 5 éves lesz, és 2 hét ovi, 1hét itthon. Tavaly mikor kiscsoportos volt, nem volt ilyen beteges. Én szerencsére itthon vagyok még a kisebbel, de nem tudom mi lesz ha neki is oviba kell menni.
2012. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
14%
Szia, az én kisfiam nem beteges, néha adok neki Normaflore kúrát, napi egyet, és mellette kap Cebion 2x Multivitamint. Nekem születése óta megissza ízesítés nélkül a gyenge Mecsek babateát. Most két és fél éves, alig volt beteg ezalatt az idő alatt, kb. 4-szer, az talán nem sok. Bár nem jár közösségbe. Tisztaság van itthon, -Florasepttel takarítok-, de találkozik cicákkal a nagyinál, azért van immunrendszere. Doktornéniteket kérdezted már, nem-e tud valami immunerősítőt ajánlani? Drukkolok, hogy megoldódjon!
2012. ápr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
1. vok, 3 éves koráig az enyém nem volt beteg, 1-2 nátha csak. De az oviban sorba adják-kapják a nyavalyákat.
2012. ápr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos ilyen, ha közösségbe kerül. :( Az én lányom 4 éves, most is itthon vagyunk, köhög, folyik az orra és hőemelkedése van. Másfél hetet járt oviba, előtte is beteg volt. Már azt hittem erősödik, mert azelőtt másfél hónapig bírta az oviban. De csak mézesmadzag volt úgy látom. Az enyém szedett broncho vaxom port (immunerősítő) azért az segített, ez biztos, illetve neki muszáj volt kivenni az orrmanduláját, az nagyon jó volt, mert azóta lényegesen lerövidültek a betegségek.

2. válaszolónak: amíg nem jár közösségbe, általában nem is nagyon beteg egy gyerek. A közösség azért más, mintha cicákkal találkozik. Többnyire ahogy bekerülnek a bölcsibe, oviba, megsínylik, sokat betegeskednek.

2012. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a lányom ovis. Havonta egy hetet van itthon, ezek szerint az még elég jó. Az óvó néni is azt mondta, hogy a lányom még elég jól bírja. Én tavaly nyáron adtam neki egy Ribomunyl kúrát, szerintem az elég jó. Legyengített bacik vannak benne, tehát megtanítja a szervezetet védekezni. A vitaminokban én nem hiszek, már ezer félét kipróbáltunk, nem jönnek be.

Ellenben a fiam szinte folyamatosan beteg, pedig ő nem megy sehova, gondolom a lányomtól hozza haza. Most is már 3 hete köhög, a lánynak semmi baja. Alig várom, hogy végre kigyógyuljon, neki is megcsinálom a Ribomunylt. Szerintem próbáld ki, már többektől hallottam, hogy bejött.

2012. ápr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Zsanna33

Majd ha a Te kisfiad is közösségbe kerül, megtudod miről beszélünk. Itt mindenki ismeri azokat a szereket, amiket leírtál, de ha a közösség fertőz, akkor az annyi, mint halottnak a csók.


Nekem mielőtt ovisok lettek a lányok, évente maximum 1x volt valami nyavalyájuk. Szeptember óta, mióta elkezdődött az óvoda, már legalább 15x voltak betegek. Majdnem minden hónap felét hiányozzák. Nem nagy dolgokról van szó szerencsére, de elég bosszantó valóban. Én is már mindent kipróbáltam, de semmi nem segített eddig.


Nálunk az is gond, hogy sokan nem kúrálják ki a gyereket, és úgy hozzák újra oviba. Megértem én, hogy "muszáj" a munka miatt, de nekem is gondot okoz, hogy az Ő gyerekeik állandóan szétfertőzik az enyémeket. A mi megélhetésünk is már lassan veszélybe kerül.


Tegnap pont mellettünk öltözött az egyik kislány, aki akkor jött vissza a betegségből, és mondta az anyukájának az óvónő, hogy ha nem hoztak egészséges igazolást, vigye haza a gyereket.

Igazolás nem volt, anyuka nem volt hajlandó hazavinni a kislányt. (nem dolgozik)


Így én hiába teszek meg mindent az enyémekért...

2012. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen 6-os válaszoló!engem is ez bosszant,hogy az a tetves óvoda az oka mindennek.Más "sötét" anyukák,szülik a gyerekeket sorra,nem baj ha beteg a nagyobb,nehogy itthon maradjon már!!Ezért beteg az enyém is,mert ott minden szart összeszed csinálhatok én akármit!!Bár nem csak a "sötét" szülök ilyenek!Ma pl.menni akartam orvoshoz,de nem tudtam,mert nem volt kire hagyjam..
2012. ápr. 24. 13:26
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk is ez a helyzet, ugatva köhögő, zöld trutyis orrú gyerekeket simán bevesznek a csoportba.

A fiam jan-febr. hónapokban ÖSsZESEN 6 napot járt, mert állandóan beteg volt.

Meguntam a dolgot, elkezdtünk sókamrába járni, heti 2-3-szor, és össze sem lehet hasonlítani, mennyivel jobb. Azóta is volt 'beteg' de kisebb orrfolyással, köhögéssel megúsztuk, nem volt láz, nem kellett antibiotikum.

Nagyon tudom ajánlani!

2012. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a lányom oviba került általában 2 hét ovi után jött 1 hét betegség. A munkahelyemről 10 hónap után kiutáltak, mert senki nem tudott rá vigyázni, amikor beteg volt így mindig nekem kellett vele itthon maradni. A következő munkahelyemről azért jöttem el, mert a "csókos" kolléganőm a gyerekkel 2 napos! kórházban töltött idő után kijelentette, hogy nem fog többet helyettesíteni, oldjam meg a gyerekpesztrálást ahogy akarom. Aztán mikor a lányomnak tüdőgyulladása lett és reggel 40 fokos lázasan kiabálta, hogy "anya ne hagyj itt!", úgy döntöttem, hogy Ő a fontosabb és felmondtam, mert úgyis kitettek volna valami ürüggyel.

Viszont hogy meg is nyugtassalak, leírom, hogy most 8 éves, első osztályos és az egész tanévben összesen kétszer volt beteg, mindkétszer 2 napos itthon tartózkodás után már mehetett a suliba. Nálunk tényleg bejött, hogy a suliban már nem betegek annyit a gyerekek. Remélem nálatok még előbb eljön ez az idő.

2012. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Hát 2.-ig megint itthon "nyaral"!!
2012. ápr. 25. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!