Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet még megoldás, ha a...

Mi lehet még megoldás, ha a nagyszülők állandóan túllicitálják a szülőket?

Figyelt kérdés

Persze már kértük, hogy ezt azért ne, először szépen, aztán sokkal határozottabban - mindig visszatér.


Pl. a gyerek szívószállal szeretne inni: vesznek neki 500 darabot. Kisautóval játszik - következő alkalommal 20 db kisautó vár rá. Mutatta az új pólóját, legközelebb 3 új pólót kapott, megtetszett neki egy toll, 40 darabot hoztak belőle.


2012. ápr. 3. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
szeretik az unokájukat.....
2012. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az biztos hogy szeretik :) Inkább úgy gondolom nincs ötletük hogy mit vegyenek neki- minek örülne,ezért ha azt látják hogy valami tetszik neki elhalmozzák vele :) Inkább adjatok Ti ötleteket a nagyszülőknek hogy minek örülne a gyerek,ne várjátok meg míg mindig egy halommal odavesznek.
2012. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De hiába mondjuk utólag, hogy elég 10 szívószál, egy toll stb. ezeket abszolút a megkérdezésünk nélkül veszik, csak mert a gyereknek tetszik (nem kéri), és irdatlan mennyiségben. Ha meg azt mondom, hogy ne hozza haza, akkor megsértőnek, de nincs már hova tenni a millió kacatot, mert legtöbbször a legvacakabb hülyeségekből jön a dömping, mint a 15 kisnotesz, 4 tökegyforma lapát a másik 8 mellé, 5 kulcstartó stb.

A legrosszabb az, amikor viszont mondjuk, hogy minek örülne a gyerek, és mást vesznek helyette, mert szerintük az még jobb - és teljesen használhatatlan.

2012. ápr. 3. 12:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ők csak szeretik az unokát...mit szeretik,imádják!!!Nálunk is hasonlóan van.Már a 3.nagy autót kapta fiam tőlük...egyiket se szereti,a picikkel szeret játszani...de hiába mondom,nem értik meg,sajna.Bár nálunk az a felállás,h én 18 évesen jöttem el otthonról egy vasat se adtak,mert nem jöttünk jól ki,nem is törődtek velünk soha,mindig bulizni jártak,meg erre-arra,de mindegy is lényeg,h én azt látom-mára már rendbe jött a kapcsolatunk-hogy az unokán szeretnék bepótolni,ami nálam-velem kimaradt,ezért vesznek össze ők is minden fittyfenét.Múltkor majd égnek állt a hajam,mikor fiam kapott egy fél kilós gumimacit mamától,mert előtte mondtam,h szereti,néha 1-1 kap,gondolhatod mikor megláttam és ,ég a gyermek kezébe is adta....na,de ez van,elhoztuk,aztán kapott belőle,meg mi is eszegettük.

Esetleg rászoruló család ismerős,akik örülnének pár kislapátnak,v bölcsi,ovi a közelbe ahova odaadnátok a számotokra vacakokat?Ilyen helyeken ezek a dolgok kincsek!!!

2012. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
.
2012. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de így olvasva olyan vicces a dolog...Persze el tudom képzelni, hogy nagyon idegesítő. Ez egy kicsit nekem is ismerős probléma. Anyósomék hasonlóak, de azért nem ennyire.

Igaza van az egyik előttem szólónak: ajándékozd el, szabadulj meg a felesleges holmiktól. Ne legyen lelkiismeret furdalásod! Én egy használt ruha konténerbe dobáltam a ronda és vacak játékokat, amiket kaptunk. Szelektálok. Kicsi a lakásunk, tudják nagyon jól, mégis már 6 gónapos korában feltétlenül oda kellett adniuk a wc-szűkítőt, mert az ő óriási lakásukban nem fért volna el még néhány évig. Már volt sértődés amiatt, mert valamit akart nekem adni, és mondta, hogy nagy a dolog, én pedig erre nem lelkesedtem. Nem csak, hogy nem lehet visszautasítani, de még közben végtelenül hálásnak is kell lenni :-(((

2012. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy kívülállóként vicces, meg más örülne neki, de ez egy idő után roppant nyomasztó :(


Pont ez az, hogy kétszer akkora lakásban laknak feleannyian, de minden kacatot a gyerekekre sóznak. Ráadásul mindenhez vágja minimum fülig érő szájas képet, legyek hálás, mert így is megsértődnek, hogy szerintük nem vagyok eléggé.


A legborzaszóbb pedig az, hogy ezalatt folyton bennünket kritizálnak az utálatos megjegyzésekkel:

mert anyád nem vesz neked, mert apád nem engedi, hogy hazavidd, mert nézd nagyika milyen szép ruhát hozott, sokkal szebbet, mint ami rajtad van, mert anyád ilyen finomat nem tud - brrrrrr.

2012. ápr. 6. 18:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne értsd félre, nem rosszmájúan mondom, de ez szerintem nem annyira kisgyermeknevelési kérdés, hanem -egyik oldalról- te, mint szüleid gyermeke, valamint -másik oldalról- szüleid közötti interakciókra vonatkozó kérdés. Javaslom, innen közelitsd meg. Van köztetek egy kis dominancia harc.


Azt a fenti megjegyzést pedig csak megerősiteni tudom, hogy a felesleg sose baj, mert általában vannak rászorulók, akik/ahol hasznát veszik.

2012. ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!