Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Patikában kapható aszkorbinsav...

Patikában kapható aszkorbinsavból (C vitamin) mennyit adhatok kicsit náthás kisfiamnak? Mennyi lehet a porból a 200 mg-nyi?

Figyelt kérdés
2 éves, 13 kg
2012. ápr. 27. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A csomagolásán nincs feltüntetve? Mert így elég nehéz...


Én a 20 hónaposomnak rágótablettában adtam. A "teva" finom narancs ízű. Egy idős dokinéni ajánlotta, hogy kezdődő megfázásnál akár napi 500 mg-ot is lehet adni, ezt persze elosztva 3 alkalomra.

2012. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs rajta semmi. Köszönöm a válaszodat!
2012. ápr. 27. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy egy keshegynyi adagban 1000 mg van.
2012. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
uhh, ezt jó tudni, akkor nagyon picit teszek csak az innivalójába. köszönöm!
2012. ápr. 27. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, kimért formában vetted, mi is így szoktuk, kész lerablás a ceb*on meg a többi vitaminkészítmény, pedig uaz van azokban is. Én úgy szoktam készíteni, h lefőzök kb 1,5 liter gyümölcsteát, és langyosan ízesítem kevés mézzel, ekkor teszek bele egy késhegynyi aszkorbinsavat. A teából 2-3 dl-t iszik meg egy nap, a többi az enyém.
2012. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!