Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél évesetek nektek is...

3 és fél évesetek nektek is mond ilyet? -Én most nem tudlak szeretni téged!

Figyelt kérdés

Szinte minden napra jut valami hasonló szívbe vájó "kedvesség".

Tudom, hogy nem gondolja komolyan (mert közben meg annyira anyás és tudom, hogy imád és én is őt) de akkor is bőgni tudnék miatta...


Még nem tudom, hogy reagáljam le a dolgot.


Nem történt semmi, nem ellenkeztünk, nem haragudtam meg rá, rajzolás közben egyszer odajött és csak úgy mondta...


Ti mit mondtok neki ilyenkor?



2012. ápr. 27. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondtad már ezt neki, vagy s férjednek, vagy ő neked? Valahol biztos hallotta! Bölcsiben vagy oviab!?


Kérdezd meg miért mondja ezt neked?!


Lányom mostanság azt mondja nekem Csúny, csúnya vagy, de csak akkor, ha az van a mit ő nem akar. Itthon nem

Mondunk ilyet, neki, tuti a Bölcsiben tanult. Ez még nem zavar, mert ez legyen a legcsúnyább szava:))) de mondom neki hogy miért van ez, miért van az, és én is használom mikor ő rossz, mert érti hogy mit jelent, és érzi hogy akkor valami rosszat tesz ha ezt mondom neki.


De itt az a fura hogy csak úgy jött neki, ezt biztos valahol hallotta!


Sokszor mondom neki Nagyon szeretlek, és mostanság ha megyek érte, rohan elém, megsimogat, és mindjárt Anya nagyon szeretlek téged.

2012. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyenre azt mondom: Én meg nagyon szeretlek téged. Nem kerítek neki nagy feneket. Tudom, hogy nem komolyan mondja, csak ezzel is feszegeti a határait, figyeli a reakciókat.
2012. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem soha nem mondtam sem neki, sem bárkinek akár a családban akár máshol ilyet. Nagyon jól működő harmonikus a házasságunk a férjemmel. A gyerekeknek (hárman vannak) sem szoktam még hasonlót sem mondani. Születésüktől kezdve mondogatom nekik mennyire szeretem őket, és viszont ölelnek és mondják. Ha kicsiként hisztiztek akkor is csak átöleltem és úgy nyugtattam meg őket.


Ovis már szeptember óta, nem volt könnyű a beszokás, pont mert nagyon anyás. Lehet, hogy ott hallhatta, nem tudom. A jelentésével tisztában van, mert a következő percben amikor látta rajtam, hogy rosszul esett már bújt, hogy bocsánat anya, nagyon szeretlek. ha megkérdezem miért mondja akkor az a válasz, hogy nem tudom.

2012. ápr. 27. 17:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm kedves második, ki fogom próbálni ezt is.
2012. ápr. 27. 17:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Pontosan amit 2. mond.

Sok gyerek kipróbál ilyeneket és sok anyukának őrült rosszul esik, de mivel anyuka a fejlettebb, okosabb, neki kell lenyugodni, és megértően kezelni a szitut.

Válaszolj vissza pozitívat.

Egyébként én mikor ilyesmivel jöttek, megkérdeztem, ki mondta ezt az oviban ? Aranyosan kérdeztem, nem szigorúan, támadóan. Így egyből meg is tudtam honnan jött a téma. SZeretlekes nálunk is volt mindkét gyereknél, hatásvadászok ennyi. Nyugi !

2012. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nálunk a szójárás az,ha velemi nem úgy van ahogy ő szeretné (3és fél éves):akkor többet nem is leszek a barátod!!!

erre én:nem is kell kicsim,mert én mindig a te anyukád leszek.

2012. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4 éves fiam is szokott mostanában ilyeneket mondani, amikor iszonyúan megsértődik valami miatt (pl. mert nem ehet több csokit, vagy mert el kell pakolnia azt, amivel már nem játszik), ilyenkor jön az, hogy "Én most nem is szeretlek téged!" meg a "Soha többet nem leszek a barátod!", na és a jó öreg "Nem is akarlak látni!"

Én nem nagyon foglalkozom ezzel, ha azzal jön, hogy nem szeret, akkor azt felelem rá, hogy én attól még szeretlek téged, de most nagyon haragszom, a többire meg nem is nagyon reagálok, hadd puffogjon csak, ha lenyugszik, akkor tündéri aranyos, és ő maga jön bocsánatot kérni. Olyankor megmondom neki, hogy nagyon rosszul esett, hogy így beszélt velem, de már nem haragszom, puszi puszi és szent a béke :)

2012. ápr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A lányom nagy ló őrült, a kedvenc meséje a Szilaj.

2 éves azt mondta nekem, miközben nézte a mesét, hogy én csúnya anya vagyok, neki a "nyia" (ló)az anyukája, az jó.

Nagyon rosszul eset, ráadásul ha kérdezték, ki az anyukája, ezt el is mesélte.

2012. ápr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az oviban tanulja. A fiam is ennyi idős, szeptember óra ovis. Mostanában ezeket szokta mondogatni: - Akkor nem vagyok a barátod, - Buta vagy, - Nem is szeretlek. Én ilyenkor elszomorodom, eltakarom az arcom, mondom neki, hogy anyát most nagyon megbántotta, ilyet nem szabad mondani, aztán mindig az ellenkezőjét válaszolom neki vissza. Nem tudom, hogy mennyire hatásos, majd meglátjuk.
2012. ápr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Bár azóta nem fordult elő, hogy mondott volna bármi hasonlót is, de köszönöm, hasznos tanácsokat kaptam :) Úgy látom ez életkori sajátosság lehet, kicsit megnyugtattatok!

Mindenkinek természetesen megy a zöld kezecske.

2012. ápr. 29. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!