Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam 3,5 éves, és még soha...

A fiam 3,5 éves, és még soha nem pisilt bilibe vagy wc-be. Nem is hajlandó rá. Valami jó ötlet, ami felkeltheti az érdeklődését?

Figyelt kérdés
Pár hónap és menne oviba. A gondozónő a bölcsiben néhányszor próbálta ráültetni a kis wc-re, de azt mondta a gyerek lement hídba inkább. Én itthon felmatricáztam a wc-t, van szűkítője is, bármikor kérdezem azt mondja majd holnap ráül. Mindig holnap. Próbáltam már megzsarolni is, hogy kap valamit ha ráül, már az összes állatkát ráültettem a bilire-wcre, de semmi nem hatja meg. A pelenkát simán letudnám imádkozni róla, abban még benne van hogy kisgatyában legyen, viszont akkor pisil össze-vissza mert se bilire nem ül, se wc-re. Mit csináljak? Azt mondta a bölcsiben a gondozónőnek hogy fél a wc-től, viszont ezt azért nem értem mert soha nem történet semmi olyan hogy féljen tőle.
2012. máj. 4. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én lehet, hogy kipróbálnám azt a nem annyira szép módszert, hogy levenném a pelust, elmondanám, hogy itt a bili, oda kell pisilni, különben pisis lesz a nadrágod. És én bizony adnák rá bugyit, nadrágot.

Ha minden jól megy, utálni fogja, hogy pisis, és előbb-utóbb ráveszi magát, hogy bilibe pisiljen.

Persze sok balesettel jár ez, és nem biztos, hogy bejön, de adnék neki egy esélyt.

2012. máj. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most voltam emiatt nevelési tanácsadóban. Azzal magyarázta a pszichológus, hogy a gyerek fél a wc, bilibe pisilni kakilni, mert fél hogy bele pisil, kakil, és akkor többet nem lesz pisi, a pelenkában meg már megszokta, hogy mindig oda megy, és tudja hogy akkor legközelebb is lesz. Azt mondta, ez olyan mint a köröm, haj vágás, nem engedi a gyerek levágni, mert még nem érti meg, hogy újra nő!


Nekem azt tanácsolták, tekerjem fel a szőnyeget, kanapét takarjam le, ha bepisil hajdam rajta a vizes ruhát kicsit, hogy érezze az nem jó, ne szidjam meg, csak mondjam neki hogy legközelebb a wc-be kell, és naponta többször próbáljam ráültetni.

Jó idő van, vigyek kintre is váltás ruhát, ha bepisil legyen csere.

Lányom is 3,5 éves, most kezdtük, ráül már a wc-re, néha bele is pisil, lassan de haladunk!

Simán bele kakil a bugyiba, Minden hová oda pisil, de azért napi 4-5 amellett már a wc-be sikerül!


Határozd el magad, holnaptól nincs pelenka, és mehet a leszoktatás!

2012. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy kitartónak kell lenni, vedd le róla a pelót, és hagyd, hogy érezze: kellemetlen a pisis-kakis bugyiban-gatyában lenni.

Létezik a pagony kiadónak egy Bilikönyv című kis mesekönyve, azt is megveheted, 1500 Ft körül van. [link]

Kisfiamnak megvettem, onnantól kezdve hajlandó volt ráülni a bilire-wc-re, addig viszont úgy visított, mint akit nyúznak.

A másik, kicsit drasztikus, de hatásos módszer: kisfiamnak segítenie kellett kimosnia a kakis bugyiját. Marhára nem tetszett neki, de elmagyaráztam neki: hogy ha anya bele tud nyúlni, anya tudja fogdosni, akkor az is tudja fogdosni, aki odarakta a bugyiba a termést. Kábé 3-4 ilyen alkalom kellett, utána érdekes módon már előtte tudta jelezni, hogy kakilnia kell. Szépen együtt raktunk lavórba meleg vizet, együtt raktunk bele mosószert, és együtt dörgöltük ki a kakis bugyit. Nálunk bevált ez a módszer, és egyébként a gondozónénije ajánlotta, aki pszichológiát tanul. Ő mondta, hogy az a gyerek, aki folyékonyan beszél magyarul-angolul, mindent megért, okost, értelmes, az akkor azt is meg fogja érteni, hogy hová kell kakilni.

2012. máj. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok!! Gyakran járunk a kicsivel könyvtárba, a bilikönyvet is kölcsönöztük már, és nagyon sokat kérte is olvassam,de ez még nem vitte rá hogy ő is kipróbálja. Köszönöm a tanácsokat!!
2012. máj. 4. 10:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáljatok venni egy új bilit, amit Ő választ ki magának. Hátha abba szívesebben pisilne.
2012. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk a Felejtsd el a pelust Elmo c. dvd segített sokat! A fiam azóta is szajkózza, hogy "figyelj a testedre" :)

tudom, nem könnyű, de ne add fel! én ezt így éltem meg, ha gondolod, olvasd el:

[link]

2012. máj. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!