Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon Nagyon rosszul evő 2...

Nagyon Nagyon rosszul evő 2 évesek Anyukái! Mit csináljak? Adjatok tippet!? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 2 éves kisfiam! Iszonyatosan rosszul eszik,az utóbbi 2-3 hétben!Azelőtt sem volt egy nagy evő,de mostmár katasztrofálisnak érzem a helyzetet.


Pl,tegnap:


Nem reggelizett semmit

Nem tízóraizott semmit

Ebédelt (fél tányér rizibizi+tejölös karajos husi)

Uzsonnak- pár szem kölesgolyó

Vacsora 1!!!!!!! kanál tészta....


És kész. Van amikor picit többet eszik. De pl. reggeliét,már napok óta kihagyja,nem akar enni...:(((((((((


Annyira el vagyok keseredve...:((((Már sírhatnékom van. Ma is evett, 3 falat piritóst,és kész. Már 10óra van..


Mit csináljak?????

Nem beteg,nem fáj a torka stb..


Amúgy 94cm,és 14kg.


Nagyon spéci tippeket várnék.:) Egyszerűen nincs egy nyugodt pillanatom emiatt. A játszón is,egész végig a kajával üldözöm..


Mit tehetnék?Félek,hogy beteg lesz így!


Amúgy az ivással nincs gond. Sokat iszik!De az evés az nem a kedvenc programja..:(((((



2012. ápr. 28. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
adj neki sok tejet kakot, azzal be tudsz vinni kaloriat a szervezetbe. es probalj nem rohangalni utana, talan ha nem erolteted, akkor jobban eszik. uljon le az egesz csalad az asztalhoz, tedd ki a kajat es szepen komotosan reggelizzetek. ha latja, hogy ti is esztek, akkor o is fog.
2012. ápr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj emiatt! Tudom, könnyen beszélek, de az én Lányom sem egy nagy evő. 18 hónapos, 9,5 kg (fél éve egy dekát sem hízott) és 83 cm. Én arra jutottam - persze a védőnővel konzultálva - hogy nem szabad erőltetni a kaját, mert abból később csak evészavar lesz. Egyen annyit, amennyi jólesik neki. Ha kér bármikor, akkor adj neki, de ne erőltesd! Ha éhes lesz, úgyis szól. Azt mondta a védőnő, hogy ebben a korban egyszerűen sajnálják az időt az evésre, mert az a játéktól vonja el őket. Ha van rendesen pisi és rendszeres a kaki, akkor nincs gond.

Reggelire próbálj meg neki kakaót adni. A tej elég tápláló és azt mondod, hogy inni iszik a Fiad. Én úgy adom a reggeli kakaót, hogy belecsempészek némi tejpépet is, ezáltal kicsit sűrűbb és még táplálóbb, viszont lehet szívószállal inni, ami a gyerekeknek mindig élmény.

Egyébként szerintem kicsit sem sovány a Fiad, szóval nincs miért aggódnod. Ez egy ilyen korszak nála, ráadásul meleg van, amikor a felnőttek sem kívánnak annyi kaját.

Ja és még egy tanács! Ne nasiztasd, mert az is elveszi az étvágyát. Én például a játszóra nem viszek semmi rágcsát. Másfél-2 órát vagyunk lent, előtte reggelizik vagy uzsonnázik, tehát éhes nem lehet. A játszón játék van, nem kajálás.

Kitartás és ne légy elkeseredve! Esetleg beszélj a gyerekorvossal vagy a védőnővel, ők mit mondanak, végülis ők a szakemberek!

2012. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

És ha kakaót inna reggelire? próbáltad? szereti?


A lányom tejet iszik, és azzal jó ideig el van .


És tényleg ne üldözd.


A lányom sem eszik szinte soha. Ha leülünk ebédelni, akkor csak a savanyúságból eszik, hiába, nem jön meg az étvágya, ilyet csak az tanácsol, akinek nem volt még igazán rossz evő gyereke. A gyerek társaságban való evés sem jön be, a nővérem fia igazi zabagép, és a lányom mellette is csak üldögél, amíg ő eszik.


lÁNYOM MOST 3,5 , és vettem újra olyan babáknak való tejpépet, az örömmel megeszi vacsira.

Nálunk az extra nem evésnek azért mindig volt oka, kint van az összes foga a fiadnak? Írj még magatokról.

RÉgen miket szeretett? stb..Próbálkozz azzal.


Én azt szoktam csinálni, reggel megissza a tejét, utána kirakom az asztalra a katonákat, abból néha csipeget párat, ebéd előtt 1 órával elveszem, akkor megkínálom az ebéddel, ha abból sem eszik, akkor kapott egy kakaót, úgy ment aludni.


Délután mindig jobban evett. Gyümölcs, stb.

2012. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az én lányom 22 hónapos, hónapok óta 10 kilós, ő sem evéssel tölti az idejét (de még cicizik) sőt, volt olyan hét hogy fogzás miatt SEMMIT nem evett (de nem fogyott, ott volt a cici) anyukám folyton zaklat hogy milyen keveset eszik a gyerek, de ha éhes akkor kér. nem kell erőltetni. ha nem éhes bármilyen trükköt bevethetsz, nem fog enni.
2012. ápr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd semmiképp. Súlya teljesen rendben van, nem kevés egyáltalán. Nem lesz baja, ha most kevesebbet eszik. Minden gyereknél van ilyen időszak, amikor kevesebbet eszik, el fog múlni.


Én középső lányom se egy nagy evő, ő 11 kg, mondjuk nem is magas, 94 centi tuti nincs, jó ha 90 talán. Ha erőltetem, hogy egyen, és állandóan kínálgatom, akkor még annyira sem eszik :S

2012. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok a fiammal. Júniusban lesz 2. Utóbbi hetekben nagyon keveset eszik, főleg az elmúlt hétben szinte csak a reggeli és esti tejét (de legalább azt). Napközben tényleg itt ott csipeget csak. Nem látom hogy a tiéd iszik-e tejet? Szerintem is legalább azt próbáld meg. Amúgy a súlya teljesen jó, enyém 12 kg és nem sovány egyáltalán.

Amúgy a tesóm fia teán nőtt fel és mást is ismerek akié szintén teán nőtt. Van ilyen.

2012. ápr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A kakaót nem ajánlom semmiképp, meg semmi ilyen cukros sz.rt, mert csak felnyomja a vércukrát feleslegesen, meg eltelíti és akkor egész nap garantáltan nem eszik majd semmit. Max. kér még egy kis kakaót lefekvéskor. Én azt ajánlom, ne erőltesd a témát, ne lássa a gyerek, h micsoda felhajtás van az ő étkezése körül. Tedd ki a kaját neki, de ugyanúgy, ahogy a tiéteket. Ne ültesd külön, egyen veletek, rendes evőeszközzel. Ne kínálgasd. Ha nem evett belőle, egyszerűen rakd el. Ha azt látja, h nincs felhajtás, neki is természetes lesz az evés. A gyerekek nem hülyék, esznek, ha éhesek. Még akkor se ijedj meg, ha nagyon keveset eszik. Ha nem éhes, hát nem. Nem szabad, h kényszer, nyűglődés legyen az evés, mert megutálja.
2012. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Az én fiam is nagyon rossz evő volt 2 évesen, de szerencsére most sokkal jobban állunk (3 és fél). Amitől leginkább megjött az étvágya az a Cebion multivitamin. Az apróbb csipegetni valók jobban bejönnek neki pl. dió, mogyoró, mazsola, cseresznye, stb. Ha van kedved, megpróbálhatnád talán bevonni az étel elkészítésébe vagy vásárlásába, nálunk ez is bevált. Pl. a kedvence a főzelék, mert azt mindig együtt turmixoljuk :). Így csábítóvá tehető maga az étkezés. Készíthetne apukájának vagy más kedvelt személynek vacsorát (persze veled), amit agyondicsérnétek, és együtt ennétek meg. Vicces, de nálunk azzal lehet leggyorsabban odacsalogatni az asztalhoz, hogy tréfásan azzal ijesztgetjük, hogy megesszük az ő adagját is. Mert ugye ebben a korban féltik, ami az övék :) Sokan azt mondják, nem szabad az étellel játszani, de szerintem néha-néha belefér, pl. az uzsonnakatonákat szállíthatják a játék teherautók. Gyümölcsdarabkákból jópofa figurákat lehet kirakni a tányéron, így gusztább nekik. Remélem, valami beválik. Kitartás! Ha valami még eszembe jut, folytatom. Ja, és én semmiképpen nem hagynám annyiban a dolgot, mert ez az egész egy ördögi kör, ha nem eszik, összeszűkül a gyomra, és ha összeszűkül a gyomra, ne eszik. De tényleg ne erőltesd, hanem válts technikát.
2012. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az előző vagyok. Mi kitoltuk a reggelit, mert azt tapasztaltuk, hogy felkelés után sosem éhes. Mindig várunk legalább 1 órát, addig csak inni kap (gyümölcslevet). Az oviban is fél 9-9 körül van csak reggeli, és a tízórai kevés gyümölcs.
2012. ápr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a rengeteg választ!:)


Nos,a kakaóval az a heéyzet,hogy azt kb. uzsonna időben hajlandó csak inni.Néha elfogadja reggel is.


Nem mindig eszik ilyen rosszul a fiam. Kb. 1 hónapban egy teljes hétig zabál,szó szerint!:)) Aztán utána 3 hétig szinte alig-alig. Ne ez a 2 hét idáig a legdurvább. Ma még elviselhetőbb kategória volt. Ebédelt,és egy keveset vacsorázott is!:)

Kiwi vagyok olnap mi lesz...


Én szoktam nasiztatni a játszón. Lehet ez is a baj.De úgy vagyok vele,hogy legalább ez jut a szervezetébe!

Gyümölcsöt,nem lehet beletukmálni,de tényleg semmit.Mindentől rázza a hideg,főleg a banántól.


A Cebion multis dolgot kipróbálom.Hátha!


És én is úgy vagyok ezzel,ha nem eszik össze szűkül a gyomra,aztán azért nem eszik stb..tiszta stresszben vagyok emiatt. Már kajálás előtt fél órával tiszta ideg vagyok...próbálom nyugtatni magam,hogy nem baj,majd eszik ha éhes lesz. De úgy érzem,hogy Ő soha nem éhes!Szerintem simán ellene kaja nélkül 1 darabig,de mindent megpróbálok,hogy a minimum meglegyen.


Holnap nem fogom nasiztatni,és megpróbálom a cebiont is,hátha megtörténik a csoda!:))


Várom még az ötleteket!!!!!

2012. ápr. 28. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!