Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyermeked milyen...

6 éves gyermeked milyen (témájú) rajzokat készít? Mennyire részletesen rajzol le pl. egy embert? Mennyire színesek a rajzok?

Figyelt kérdés
gyermekrajz

2012. máj. 4. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 5,5 éves és nagyon későn kezdett rajzolni, a ceruzafogása se jó még teljesen. Az emberábrázolása elég részletes, pl:az ujjakat is ábrázolja, szemöldök, haj, fül nem marad ki. És kezd az arányokra is ügyelni, a mama kicsit kömböjűbb pocakos, a hugi kicsi és jó hosszú hajat rajzol neki. :) A színeket itt még nem annyira használja, mindenki egyszínű. De ha tájat rajzol akkor igen, a fa zöld lombú, a nap sárga...stb.
2012. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia!6 éves a lányom,imád rajzolni,nagyon szépen rajzol,nem rég nyert is egy 1. helyezést versenyen,mindenki csodálkozik hogy ennyi idősen így rajzol(óvónénik,ismeretlenek)nekünk meg van szokva,így az ő véleményük alapján mondom ezt.A rajzai nagyon részletesek,és színesek.Leggyakrabban királylányt,hableányt,lovat rajzol.Most kapott szülinapjára egy csoporttagok rajzaiból álló kis könyvecskét,az óvónők beletűzték az övét is.Én itt látom a különbséget,hogy tényleg jól megy neki.
2012. máj. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a fiam 6 éves elég színesen rajzol, de sokáig jobban szerette az "absztrakt" festészetet. Embereket részletesen, mindig változó ruhában télen pl sapkában sálban rajzolja, engem is úgy hogy a frizurámat szemszínemet magasságomat kb arányosan és mindenki mást is. Rajzol állatokat is minden rajzon van napocska, virág felhők, eső meg villám is.Nemrég lerajzolt minket egy ovis kiránduláson és azon lepődtem meg hogy apa kezébe belerajzolta a bébihordóban a kisöcsit. Rajzol arckifejezéseket is pl szomorú nevetős sírós stb.Általában sok színt használ de néha nem a valóságnak megfelelően pl a kutya általában kék. Nemrég elkezdte lemásolni a betűket számokat az újságokról néha ilyenek is kerülnek a rajokra pl rárajzol egy számot vagy betűt de nem tudja melyik is az. Próbál lerajzolni tárgyakat látás alapján is nemrég pont a kedvenc kamionját rajzolta le egész ügyesen egy 6 éveshez képest.
2012. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!