Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a határ a beszédfejlődésben...

Mi a határ a beszédfejlődésben? Hány éves kortól kell szakemberhez vinni?

Figyelt kérdés

2éves 6hónapos a fiam. Míg a korosztálya, sőt a nála fél évvel fiatalabb gyerekek már "tisztán érthetően" beszélnek, pl: "Menjük be keresztanyához a boltba" "Gyere anya hintázni, és lökjél" "Szomjas vagyok" "kisfiú, kislány".Stb...

Eddig az én fiam: Anyaaa deje....Be nem Oda oda Hinta Vau-be Kaja Vau-ki Babaaaa Á Á E E (én)

Nem szeret rajzolni, ha mégis rajzol csak úgy érzem játékból húzogtaja a ceruzát oda-vissza, és ütögeti a laphoz... nem kötik le a játékok öt percnél tovább, nincs el egyedül, mesélek neki,vagy szeretnék akkor: "mese nem"

Építőjátékkal nem épít, ha mégis azonnal ledönti. Nem legózik, egyedül a kis autóit teszi egymás mellé sorrendbe. Ha valami nem a megszokott módon megy, vagy más nyitja ki az ajtót már sírógörcsöt kap.

Szerintetek ez normális?


2012. máj. 5. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 2 éves 4 honapos,hát hasonloan vagyunk mint ti,főleg a beszéd terén,abszolut nem akar,nálu nk is csak anya,apa,vau,baba,mama,papa,ebbe,stb.max 15 szó,abszolut nem kapcsolja egybehogy anya gyere,pedig mondja h any,gyere,de nem egybe nemtudja,vagy nem is akarja,mindegy kb 1,5 éves szinten vagyunk a beszéd terén.nagyon idegesit engem is a dolog.ö sem rajzol abszolut,nem is tud csak csikot huzni,nem is érdekli,mondjuk legozni azt tud épiteni,kb 1 hete kezdett legozni.autoit ö is egymás mellé,katonás sorba állitja,ragaszkodik minden megszokotthoz szintén,hát vannak furcsa dolgai nagyon én is aggodom.bocs h választ nem tudok adni,de engem is érdekel aki hasznosabb tanácsot ad,szoval hasonlo a helyzet nálunk is.már sokszor nem tudom h mit tegyek.én is azon gondolkozom néha,h minden rendben van e?
2012. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok

az én fiam is 2,5 éves , mi kb 2 éves korában tartottunk itt akkor nem vártam tovább és elvittem a BHRG alapítványhoz ahol megállípitották, hogy éretlen az idegrendszere , azóta csináljuk a tsmt tornát és a hrg úszást és hihetetlen változáson ment keresztül

napról napra több szót mond, igaz még nem beszél de sok szót mond és "rajzol" szerepjátékkal próbálkozik stb és sokkal kezelhetőbb mint korábban

remélem tudtam segíteni

szerintem mihamarabb kell elkezdeni a szükséges fejlesztéseket. Én azt mondtam 2 éves koráig várok tovább nem

2012. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az igen szót használva vagy bólogat ha igennel felelne?

az arcjátékával jól tudja kifejezni az érzéseit?


csak mert amit leírtál nagyon igaz az én fiamra is, és még ezekkel is problémánk van, de ha nálatok nem akkor inkább nem ijesztelek meg, hogy nálunk milyen diagnózis született :)

2012. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

utolsó elötti vagyok? nekem int ha kérdem a fejével igaz nem mindig

nálatok milyen diagnózis született? nálunk éretlen idegrendszer bár azt írtam , ja és ő sosem rendezgetett még sorba semmit

2012. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

megint az utolsó vagyok, az én fiam mindent megért nincsenek szokásai tök rugalmas kifejezi magát ha kérdem mit rajzoljunk akkor mondja ha pl. oroszlánt akkor a hangját utánozza mert azt még nem tudja mondani

nagyon barátkoozós gyerek szerintem amúgy érdemes elvinni egy felmérésre ha gond van időben vagytok bőven

2012. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon meglepődtem, hogy másnál is van ilyen problem, hiszen a környezetemben nincs a fiammal hasonló, csak fejlettebb a beszédben.

Bár, meg kell hogy mondjam, hogy mozgás terén viszont ő a fejlettebb kortársainál ahogy elnézegettem. Míg a vele egykorú billegve megy, még nem igazán stabilan, addig ő egyedül mászókázik, ugrál, különböző mutatványokat csinál,rugalmas mint egy kis guminő, sőt a sarkával meg tudja érinteni a hátát... :)

Utána nézek ennek az alapítványnak! Köszönöm a válaszokat még egyszer!

2012. máj. 6. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:
az én fiam 21 hónapos ugyanaz mint nálatok, de van egy kisfiu barátja aki most 30 hónapos és ö is csak 2-3 szót mond, mutogat megérteti magát. a fiam a 21 hónapos a szavak elejét most kezdte el 1 hete de csak 3-4 szónak, pl kerék: keee, párna..pááá, ezeket, meg annyit mond hogy baba, ha valamit ö csinál meg, néha a kabátra mondja hogy apáéé, meg azt hogy adod adod.. de ezenkivül nem mond semmit, rajzolni csak ugy szeret ha én rajzolok és azt kiszinezi (probálja:9 pl karikákat kocsi kerekeket, szeret firkálni, okos ügyes egy csomo dolgot tud, de nagyon nyafogos sajnos.
2012. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!