Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vamon atszabad vinni szeszes...

Vamon atszabad vinni szeszes italt?

Figyelt kérdés
Magyarorszag-Romaniara gondolok es csak egy uveg Jack Daniels whiskyrol lenne szo.
2011. nov. 11. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az az egy üveg 1 litert jelent akkor elvileg semmi akadálya.


Én a nyáron Törökországból hoztam 1 liter raki-t és azt vám nélkül hozhattam, pedig nem is EU-s ország, szóval Romániába lehet, hogy mégtöbbet vihetsz, mert EU-s de nem tudom.

2011. nov. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos mennyiséget áthozhatsz, ha jól tudom maximum 1-2 üveg.
2011. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A dohánytermékek közül 800 szál cigaretta vagy 200 db szivar, alkoholtermékek közül 110 liter sör, 90 liter bor vagy 10 liter tömény szeszesital fölötti mennyiség számít kereskedelmi mennyiségűnek, ezek birtoklása, szállítása csak szigorúbb feltételekkel történhet.

Fontos azonban, hogy több uniós állam az átlagosnál szigorúbban húzta meg a kereskedelmi mennyiség határait, például Ausztria 200 szálban maximálta a bevihető cigaretta mennyiségét, így külföldre utazás előtt ajánlatos a Vám- és Pénzügyőrségnél vagy a célország nagykövetségén előzetesen tájékozódni.

2011. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a korrekt valaszokat, legfokepp az utolsonak mert a cigaretta torveny is erdekelt.
2011. nov. 12. 04:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!