Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötőhártya-gyulladásnál azt a...

Kötőhártya-gyulladásnál azt a sárga, ragacsos váladékot hogy szeditek ki? Vagy elég a szemcseppet csepegtetni? Valaki azt mondja, hogy jó a kamilla, valaki azt mondja, hogy nem szabad.

Figyelt kérdés
Megpróbáltam sima langyos vízzel, de a szemébe nem tudok belenyúlni, nem engedi, összeszorítja a szemét, és ami kijön, azt is csak szétmázolom a szempilláján.

2012. máj. 6. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik kisfiamnak volt kb. egy hónapos korában, sajnos nagyon ragaszkodó egy rossznyavalya, emlékszem.


Én is csak vizes vattával törölgettem, a védőnő azt mondta, ne vigyem túlzásba a kamillát, esetleg végszükség esetén használjak belőle egy törlésnyit. Kétféle szemcseppünk is volt, az első nem vált be, akkor váltottunk. A nevükre már sajnos nem emlékszem.

Nem kell a szemébe nyúlni, csak húzd végig a vattát a pillákon, meg körülötte törölgesd le.

Remélem, mielőbb elmúlik nálatok is.

2012. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bőven elég a sima forralt szoba hőmérsékletű víz. Én vattát mártottam bele és azzal töröltem át a szemet, kívülről befelé. Ezt szépen addig ismételtem amíg letisztult. Ami jött jött, ami nem az nem.A szemcsepptől úgy is gyógyulni kezdett és a sokadik törlésnél már szépen kitisztult. Hiszen ezt gyengéden kell,mivel a szem gyulladt és fájdalmas is.
2012. máj. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ú, kívülről befelé?

Én pont fordítva csináltam :-(

Nagyon köszönöm a válaszotokat, sokat segítettetek!

2012. máj. 6. 20:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem ezt mindig elmondja az orvos. Kívülről befelé és minden törlés után új vatta.
2012. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk most múlt el lányomnál :) 2-3 nap alatt teljesen meggyógyult.

énis így csiátam langyos vízzel kívülröl belülre haladva letöröltem mikor nagyon csipás volt,és napi 5*1 szemcsöpi,nagyon hatásos volt már másnap reggelre nem is csipázott be :)

gyógyulást!!

2012. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tényleg, ezt el is felejtettem már, hogy nekünk is kívülről befelé kellett, jól írtátok.

Első voltam.

2012. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!