Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős koruktól tudják...

Mennyi idős koruktól tudják megkülönböztetni, felismerni a színeket? (alapszíneket csak: kék, zöld, sárga, piros)

Figyelt kérdés

2012. márc. 9. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Amikor megtanítják nekik. :) Senki nem úgy születik, hogy tudja.
2012. márc. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké ezt Én is tudom, de mikor érnek meg rá kb? Hisz taníthatom Én most is neki az algebrát meg a János vitézt ha egyszer kicsi még hozzá!!!
2012. márc. 9. 23:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem eleg koran felismerhetik mert az en fiam mar egesz pici babakent is vonzodott mindenhez ami piros, csak azt kell megtanitani, hogy azt pirosnak hivjak. Kb 2-3 eves kora kozott mondta eloszor hogy pijos:)
2012. márc. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

fiam 2 éves, 3 hónapos.

a pirosat kb. 2 hónapja mondja, a zöldet már ősszel mondta, kéket nem olyan rég, pár hete.

nem ekkor tanítottuk meg, csak ekkor mondja is rá a színekre :D

sárgát úgy vettem észre, még nem tudja megkülönböztetni.

és persze a lila az kék, a rózsaszín az piros... :)

2012. márc. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2012. márc. 9. 23:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam még nem beszél, de szerintem 1 éves kora óta megkülönbözteti a színeket, mert imádja a zsírkrétáit és azt adja oda, amelyiket kérem. Aztán meg van olyan takarónk, ruhái, amin ismétlődő formájú, csak más színű minták vannak és ott is végigmutogatja az azonosakat és "rákérdez". Most másfél éves.
2012. márc. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A fiam 3 éves, és most tanulgatjuk itthon a színeket. Még sokszor téved, melyiket hogy hívják. Kedvence a zöld, mindenre azt mondta az elején. Most már differenciál, de valójában úgy látom, ez egy hosszabb folyamat nála, míg minden színt helyesen nevez meg és használ.
2012. márc. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a gyerekek érdeklődési körétől is függ. Kisfiamnak vettünk egy éves kora körül egy sátrat, amihez voltak kis műanyag, színes labdák. Ő már nagyon hamar, 14,5 hónaposan felismerte ezek közül a pirosat és a sárgát, és mondta is, ha éppen azt a színű labdát fogta meg (pijosz, szága).

Most lesz 2,5 éves, és tévesztés nélkül felismeri a piros, sárga, zöld, kék, rózsaszín, fehér, fekete, lila, barna, szürke színeket, és a legtöbbet meg tudja angolul is mondani (családi napközibe jár, ott angolul is tanulnak).

2012. márc. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt lehagytam, hogy a két éves státuszon, amikor kisfiam elsorolta az egyik fa játékon látható színeket, akkor azt mondta a védőnő, hogy elvileg 3 éves korra kellene tudni a négy alapszínt.
2012. márc. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Off: 3 alapszín van :)
2012. márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!