Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Budapest környékén lakó,...

Budapest környékén lakó, Budapesten dolgozó anyukák, hogy oldjátok meg az óvodát?

Figyelt kérdés
Szentendrén lakunk, mindketten a belvárosban dolgozunk 1/8-tól 4-ig, én még itthon vagyok. Helyben 7-17-ig működik az ovi, így nem érnénk be dolgozni, du is visítva ha sikerülni elhozni 17 előtt. Nagyszülők egyik oldalról nem élnek, másik oldalról 200 km-re vannak. A belvárosi óvodákban csak helyben lakó gyerekeket fogadnak, érdeklődtem. A magánhelyeket nem tudjuk megfizetni. Csak a kamu bejelentkezés marad? Tudtok olyat, ahol enélkül is működik? 3 éves korában vissza kell mennem dolgozni, de hogyan?...
2012. máj. 8. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem anyuka vagyok, hanem egyedülálló apuka, a fővárostól 20 km-re lakunk a kislányommal. Eddig a kicsim bölcsis volt, oda 3/4 7-re vittem és aztán mentem az egyetembe tanulni. Haza olyan 3 óra körül értem mindig, akkor vettem ki onnan.

Jövő héten kezdi az ovit, ott is ugyanez lesz a menetrend, én már szereztem is egy olyan munkahelyet, ahol ugyanígy hamar végezhetek, pedig még le se államvizsgáztam.

22F

2012. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

melyik oviban voltál? nekem a Pm. laktelepiben azt mondták, hogy 6-6ig vannak :O


amúgy elméletileg 2 helyre lehet jelentkezni, a lakóhely szerintibe és a munkahely szerintibe. azért pest felé nagyon sok óvoda van, fél úton is ki lehet tenni, esetleg menj be párba, hátha ott rugalmasabbak. békáson meg elég sok óvi van, gondolom nem telnek be :) legalábbis remélem mert nálunk is 2 óvi az esélyes, a szentendrei és a békási.

jaa, de a héten intézd mert most van a jelentkezés, mi tegnap meg ma letudtuk :)

2012. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az óvodaközpontban érdeklődtem (Szentendre, Pannónia u. 3.) itt bármelyik tagóvodába lehet jelentkezni a net szerint. Elég lerázósak voltak, évente egyszer lehet jelentkezni, ez április végén volt, jelentkezzünk jövőre. Itt mondták a 7-17-iget is. A legtöbb helyen év közben is kezdhet a gyerek, ez nem iskola, ahol tanterv van, számomra érthetetlen ez a a rugalmatlanság, legalább kérdezzék meg, miért szorulok rá.
2012. máj. 8. 20:00
 4/9 anonim ***** válasza:

tényleg csak 1 hét van a jelentkezésre :(

de utána a születés utáni naptól lehet vinni a gyereket. elméletileg. mikor lesz a gyereked 3 éves?

2012. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy év múlva. Ezért gondoltam, hogy még korai most jelentkezni.
2012. máj. 8. 22:40
 6/9 anonim ***** válasza:

igen sajnos, ilyenkor már nem lehet kezdeni mert itt az év vége :( bölcsibe jelentkezzetek és jövő szeptemberben kezdheti az ovit!


amúgy nagyon jó az ovi a lakótelepen, ismerem az óvónéniket, a mama is ott dolgozott, nagyon aranyosak! :)

anyósom volt akit haza is vitt mikor nem értek 7ig oda a szülők, szóval tényleg nem azok a szájhúzósok :)

2012. máj. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szóval nem ovit hanem bölcsit akartam írni, bocs :D

a bölcsi jó! :)

2012. máj. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én Pesten élek, itt dolgozom, itt az ovi is, mégsem tudom, hogy fogom hordani a gyereket oviba.

reggel oké, hogy elviszi a párom az oviba, de én 1/2 5-ig dolgozom, a legjobb esetben is. Mivel 1 óra onnan az út az oviig, így 1/2 6-ra jutok a gyerekhez az oviba??? Ezt azért annyira nem ideális. Sőt, nem is tudom egyáltalán nyitva vannak-e addig, de tuti, hogy a gyerekemet nem teszem ki ennek.

2012. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk is csak a kamu bejelentkezés működött, én még tuti 6-ra sem érnék oda érte, ha itt járna oviba. Korábban nem tudok dolgozni menni, ha lehetne sem vállalnám mert így is 5kor kelek:-( Így maradt nekünk is a pesti kamu lakcím.

De egyébként a pesti is és a városi ovink is 6-18-ig van, fura, hogy nálatok hamarabb zárnak.

2012. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!