Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit javasoltok, mit tegyek? A...

Mit javasoltok, mit tegyek? A gondozónő nem akarja még benn altatni a fiam a bölcsiben, mert csak augusztustól dolgozom teljes munkaidőben. Félek attól, hogy nagyon elhúzódik a beszoktatás, megsínyli a fiam.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Már több, mint 1 hónapja bölcsis a kisfiam, és az előzetes megbeszéléseken azt mondta a vezető gondozónő, hogy 2 hét a beszoktatás, nem szerencsés tovább húzni, ha úgyis megyek vissza dolgozni, mert csak annál nehezebb lesz a kisfiamnak.

6-an vannak a csoportban 1 gondozónőre, ketten (a kisfiam és egy másik kisfiú) egyszerre kezdték a bölcsit. A másik kisfiúval kezdte az ott alvást a gondozónő, mert annak a kisfiúnak műtik az anyukáját, és ezzel is könnyebbsége legyen. Ez teljesen korrekt így, egyértelmű, hogy neki fontosabb. De az a kisfiú másfél hete már benn alszik, 3 napja már nem a gondozónő kezében alszik el, és ma rákérdeztem, hogy a fiammal mikor kezdi, és kiderült, hogy igazán nem akarja, mert jönnek még ketten beszokósok, és akkor nem lesz ideje az enyémet is altatgatni. Mikor mondtam, hogy dehát tudja, hogy megyek vissza dolgozni, azért kezdtük el a bölcsit, akkor csak a száját húzgálta. Hozzáteszem, minden nap sírva jön el a gyerek, mert már elkéri a kiságyat és lefekszik, bár tény, hogy nem alszik el 10 perc alatt, mert várja a mesét, amit elvileg olvasna neki a gondozónő, mert figyelembe vesznek ilyen kéréseket. (És ideje is lenne, mert a többiek elaludtak addigra.)

Ráadásul szegről-végről kollégák vagyunk (én pedagógus vagyok), és úgy érzem, emiatt szorul háttérbe a gyerekem, hiszen én úgysem fogok patáliázni. Ez igaz, bár most gondolkodom rajta, csak attól félek, hogy a gyerekemnek lesz rosszabb, hogy hónapokig elhozom délben, majd hirtelen ott kell aludnia.


Kérdezzetek nyugodtan, ha zavaros voltam, csak nagyon rosszulesett ma ez a beszélgetés, még mindig zaklatott vagyok miatta.


Mit tegyek? Hagyjam, majd megoldódik a dolog? Vagy csak én aggódom, a gyereknek jobb így, hogy elhozom és csak augusztustól alszik benn? Vagy beszéljek a vezetővel?



2012. máj. 8. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kisfiam még csak most fogja kezdeni a bölcsit, de én annak örülök, minél többet lehet velem addig is, amíg nem dolgozom....lesz még elég ideje nélkülem elaludni, amíg lehet, én szeretném altatni őt :) Utána úgyis a gondozónő fogja.
2012. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vezetővel való beszélgetést nem ajánlom, mert az olyan, mintha bírálnád a gondozónőt, ezért "bemószerolnád" a felettesénél. Ha a felettese kérdőre vonja, vagy csak megemlíti neki hogy szóltál a döntése miatt, azzal megalapozod a bölcsis időszakra a rossz kapcsolatot a gondozónővel, ami nagyon visszaüthet.
2012. máj. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahelyett hogy huzna a szajat, emberibb modon kellene viselkednie. Vele beszelj, mondd meg hogy nem azert jaratod a kicsit h sirjon, vegezze a dolgat. Ne hagyd ezt annyiban. A vezetovel ugy beszelj, hogy ott van a dajka is.
2012. máj. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én sem bánom, hogy el kell hoznom délben, félre ne érts, inkább attól tartok, hogy neki lesz rosszabb, ha 3 hónapig elhozom délben, aztán meg egyszerre ott kell aludnia, és csak este megyek érte.


Meg az bánt, hogy úgy éreztem, kifogásokat keresett a gondozónő, holott azon egy alkalommal, mikor megpróbálta altatni az én fiamat is, az enyém ült az ágyon, míg elaltatta a másik kisfiút (ölben), majd az enyémmel közölte, hogy te is aludjál szépen, és mikor még 10 perc múlva sem aludt, akkor felhívott, hogy menjek érte, és azóta nem is próbálta altatni.


A vezetőt a legvégső esetre hagyom, megpróbálok közös nevezőre jutni a gondozónőnkkel, akit meg egyébként szeret a kisfiam.

2012. máj. 8. 15:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Minálunk az volt, hogy 1 éves korában adtam be a bölcsibe, így nem kellett sokat babusgatni délben az alvással, simán elaludt, aztán megszokta ezt az életformát.

Sajnos nem tudtam itthon maradni vele, így ilyen hamar kellett beadnom a bölcsibe. Jövő héten megy oviba, nem lesz már így vele semmi gondom.

22F

2012. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!