Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az hogy gyermekem...

Miért van az hogy gyermekem ellenem fordul amint jól elvan egy idegennel?

Figyelt kérdés
Az előtt olyan szépen szót fogadott amíg nem állt senkivel szóba , bújt mindenkitől. Anyósom nem is foglalkozott eddig vele csak köszönt neki pár szót mondott neki és ment a dolgára de a 3 éves fiam nem is állt vele szóba meglátta ordítva rohant be a házba, mostanában meg már oda megy a közelébe beszélgetnek ma labdáztak is és a fiam lerúgta a cipőjét a lábáról és mikor megláttam nem engedte vissza húzni, sem másikat nem akart felvenni helyette, és ellenkezett velem meg sem állt zokniban motorozott volna és nem akart bejönni cipőjért sem másiké kénytelen voltam ki vinni neki egy másikat és meg sem állt a motorjával hogy feladjam rá. De miután elment szót fogadott nekem szépen levetkőztettem meg minden egyetértően viselkedett. Más gyermeke is ilyen vagy csak az enyém?

2012. máj. 8. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én fiam ma olyat csinált hogy csak pislogtam :( Ma a mamája vigyázott rá és mikor mentem érte felém rúgott és azt mondta menjek haza! Úgy szíven ütött,úgy csinált mint aki utál,pedig ha együtt vagyunk folyton ölelget,és sokat mondja hogy szeret! Egyszerűen megváltozik ha a mamájával van :( Kénytelen voltam ott hagyni nála és ott is fog aludni,hazajöttem és kibőgtem magam! Fogalmam nincs miért csinálja,de gondolom azért mert a mamája engedékeny vele szemben!
2012. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ahogy okosodnak a gyerekek, úgy jönnek rá hogy lehet anyát-apát "terrorizálni", hogyan lehet produkálni magukat, hogyan lehet anyának ellent mondani és megmutatni milyen nagyfiú is vagyok én...

Nem gondolom, hogy a gyereked azért csinálja ezt, mert téged nem szeret vagy mert butus és azért viselkedik így. Nem. Épp ellenkezőleg. Okosodik és rájött mivel lehet anyát kiidegelni, és ehhez pont jó alany a nagyi, aki előtt megmutathatja milyen önálló akaratú fiúcska is. Előtted nem akar bizonyítani, de nagyi előtt igen.

Szerintem fiad pont úgy "működik", ahogy nagyon sok gyerek, vagyis teljesen normálisan.

2012. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!