Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Hogy csináljam? Mit...

Anyukák! Hogy csináljam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 5 évesem,akinek klion 250mg-os tabletátt kellene adjak!DE ez olyan eszméletlen kesere,még felnőtt létemre se tudnám megenni!!1x lenyelte,utána kihányta..próbáltam egészbe lenyeletni,összetörve joghurttal,kubu üdítővel+2 evőkanál cukor bele és egy fél tabletta gyógyszer,de így is ihatatlan..ja és a mézet nem eszi meg!bár abba is kesere lenne valószínűleg!
2012. máj. 9. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
akkor kinyitod a száját adsz neki üditöt és nyelje le aztán adjál neki rögtön egy falatnyi csokit
2012. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok anyuka, de esetleg még azt próbáld meg, hogy kevés vízbe beleteszed a tablettát, és hagyod feloldódni, és tejjel felöntöd, elkevered.

Én grapefruitmag cseppet szedek, az is iszonyú keserű, viszont a tejben nem érezni az ízét. Egy próbát megér, hátha...

2012. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
valahogy mégis egészben kellene lenyelnie mert úgy nem érezni hogy keserű.Ha összetöröd mindegy mibe kutyulod akkor is keserű lesz.Ne görcsöljetek rá.Tegye a nyelve hátsó felére igyon rá.Ha egyszer már sikerült ,sikerülni fog.Szerintem az idegtől hányta ki.
2012. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
tejbe ne keverd vagy old fel!!!mert ihatatlan lesz
2012. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egészbe nem tudja lenyelni..2 részbe nyelte le a felet is,és miután az elsőt lenyelte ki is hányta,mert végig az a nagyon kesere íz volt a torkába!Hogy lehet ilyen kesere gyógyszert csinálni??!Ha már gyerek is kaphatja legalább lehetne ízesíteni egy kicsit!
2012. máj. 9. 11:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Menj vissza a dokihoz és kérd, hogy ugyanazon hatóanyagú, de más fajta gyógyszert írjon. Meg fogja tenni.
2012. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tejjel nem szabad gyógyszert bevenni,mert közömbösíti a gyógyszert,tehát nem lesz hatása.Szerintem is a csoki lenne jó,ha szereti a csoki,adj neki utána,vagy sütit,az leviszi a rossz ízt a szájából,mondd neki,ha beveszi jutalomból kap csokit.
2012. máj. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
tejjel nem is adnám be!Ez a jutalom dolog nála nem válik be sajnos!Az a baj,hogy elég ha már a szájához ér a gyógyszer,rögtön öklendezik!Holnap megyek a háziorvoshoz,megkérdem ilyenkor mi a teendő!a fiam egyébként is problémás a gyógyszerek terén,van amit képtelen megenni! :(
2012. máj. 9. 13:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérj másik gyógyszert a dokitól, ne ezt erőltessétek. Pl a Supplin 250mg ugyan ez a hatóanyag és filmtabletta, ami simán lecsúszik, nem érzi az ízét. De tuti kapszula is van valami hasonló hatóanyaggal, nem néztem utána. Mindenképp váltsatok szerintem.
2012. máj. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mire szedi?

az én 3 éves kislányom egy evőkanál teában feloldva meg tudta inni.

jó ötlet, hogy utána rögtön egy kocka csokit adnál neki, attól az egész szájában édeset fog érezni.

a klion borzalom, át tudom érezni, az én kislánom 7 napig szedte, de a végére már ki volt borulva annyira utálta.

az ő betegségére nem volt más lehetőség, megmondta az orvos, hogy ha nem tudja bevenni, akkor intravénásan kell kapnia. remélem, nektek írnak fel mást.

2012. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!