Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alvásszakértő Anyukák! Hogy...

Alvásszakértő Anyukák! Hogy csináljam? (hosszú)

Figyelt kérdés
Szóval,van egy 20 hónapos lányom,aki még egyetlen éjszakát nem aludt át.7 hónapos kora óta nem szopizik.Eddig úgy mentek az éjszakák,hogy elaludt este 8-kor aludt (nagyon jó esetben éjfélig) a kiságyban ,megébredt és nem volt hajlandó tovább ott maradni.Ordított hányásig,hogy ki akar jönni.4 hónapnyi minden éjszakás cirkusz után meguntam(elfáradtam),és mikor megébredt kivettem és vittem magunkhoz,Ő aludt apával a nagyágyon én meg a földön,matracon.Namost, 2napja vettünk neki egy új leesésgátlós "nagycsajos" ágyikót,első éjszaka hajnal 1-ig mukkanás nélkül aludt,majd hívott...átjöttem lefeküdtem mellé a másik heverőre,és láss csodát nem akart kijönni,hanem aludt tovább.Ma éjszaka viszont fél 11-kor megébredt és kiabált utánunk,át is mentem megint,lefeküdtem a heverőre,de csak ordított az apjáért.kellet vagy egy óra mire el bírtam altatni.Megfogadtam,hogy ha az ég föld összeszakad akkor sem veszem ki az ágyából....de ez sem jó így ,hogy megint meg a cirkusz éjszaka.Kérlek segítsetek,hogy tudnám megtanítani éjszaka aludni???Mert szeretném,ha végre megtanulná,hogy neki van saját ágyikója,és ott kell aludni EGYEDÜL,anya meg apa a másik szobában alszik.Ezt hogy értessem meg vele?El vagyok keseredve :(
2012. febr. 23. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Tegyél neki éjjeli fényt, egyébként sima szeparációs szorongásnak tűnik. De az is lehet, hogy simán csak fél, erre jó a szűrt fény. Nagyon jó az elgondolásod, ne add fel, előbb-utóbb megoldódik. Nálunk csak az segített, hogy kaptak a szobába egy tv-t, ami éjszaka is ment nagyon halkan... Tudom, hogy nem jó, de ez is egyfajta megoldás.
2012. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Érdekes ,amit mondasz,mert mikor átvittük magunkhoz éjszaka akkor úgy aludt mint a bunda,míg ment a Tv...amikor kikapcsoltuk,mert mi is aludtunk,elkezdett vergődni...
2012. febr. 23. 13:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát, igen... :) Szerintem egy próbát megér a nyugodt éjszakáért... nekem semmi más nem vált be, pedig ketten egyszerre kerültek tőlünk egy szobába. Azóta max. pisilni kelnek fel, 2 percre.
2012. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ismerős, az én fiam és vergődik néha és közénk akar jönni, vagy maradjak én vele, kapcsoljak villanyt.. stb..

Én megfogadtam, hogy soha nem veszem magunk közé. Próbáltuk, de lehetetlenség tőle aludni, forgolódik, rugdos, dumál.


Szóval én egy naaaagy adag türelemmel megyek be ilyenkor hozzá. Simogatom, míg sír, melléfekszem picit, nyugtatgatom, elmagyarázom, hogy nem jöhet át és miért nem (néha ez csak olaj a tűzre, annál jobban ordít, úgyhogy ezt néha kihagyom), esetleg olvasok még egy mesét.

2012. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak az idő a megoldás és a kitartásod. Egyre viszont figyelj oda, hogy mindig ugyanúgy "teljen" az éjszaka. Itt arra gondolok, hogy bemész hozzá ha egyik éjszaka befekszel mellé, akkor a másik éjszaka is így tegyél...stb. De a legjobb, ha ahhoz szoktatok, hogy Ő marad az ágyában, te meg a heverőn és esetleg beszélsz hozzá, nyugtatod. Hidd el beleálmosodik a beszélgetésbe.


Nekem jóalvó a kisfiam, de megfogadtam, hogy nem fekszem be mellé. Egy szobában vagyunk, de nem kelek fel, ha sír, hanem elkezdek neki beszélni. Van, hogy elég, ha azt mondom, hogy pszt. Van, hogy egy fél óráig is jártatom a számat, de megérett a gyümölcse. Már január óta átalussza az éjszakákat, ha megébred sem kell, hogy odamenjek hozzá. A hangomra megnyugszik és elalszik.

Türelem és megoldódik.

2012. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok egyedül a problémával:(

Olyankor annyira ordít,hogy a hangomat sem hallja...

És akkor megjön APA,hogy na ő ezt nem hallgatja:(((

Szóval sajnos a férjem nem partner ebben,nemhogy segítene inkább még olajat önt a tűzre...


Most agyalok a Tv-n:D

Az a baj,hogy műholdas tv-nk van,tehát kellene még egy beltéri egység,hogy az Ő szobájában is lehessen tv.Épp tegnap vettünk egy nagy LCD-t a mi szobánkba,a mi régi tv-nket neki adtuk mamának,tehát a mama kis tv-je jó lenne zajnak a gyerekszobába....csak ez a fránya beltéri egység,amit nem tudom hogy lehetne megoldani...

2012. febr. 23. 13:58
 7/10 A kérdező kommentje:

13.54-nek :)

Köszönöm neked is :)

Igazából azt szeretném elérni,hogy ne is kelljen a heverőre feküdnöm,hanem a saját ágyamban szeretnék aludni,apa mellett...

2012. febr. 23. 14:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Társ beltéri, szinte minden szolgáltatónál van havi kb. 500Ft pluszért. Van, ahol 12 órán belül bekötik... :D
2012. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaj, Digi-nél van két kártyás beltéri is! :D
2012. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen Digi!!!

Van 2 beltérink,egy a földszinten nagypapinál, egy az emeleten nálunk a mi szobánkban...

2012. febr. 23. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!