Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Írtak fel valakinek Maltofer...

Írtak fel valakinek Maltofer Fol rágótablettát? Milyen alacsony volt a vasszint, és mennyit kellett szedni belőle a gyereknek?

Figyelt kérdés
8 éves a fiam, vashiányos, a határérték alsó értéke 9, neki 6,1 lett. (a mértékegységét ne tudom, hogy miben volt megadva). Nagyon étvágytalan, sovány, sápadt, kedvetlen, figyelmetlen. Az orvost kértem, hogy tablettát írjon a szirup helyett, így a Maltofer Fol-l t kapta, de csak 1xfél tablettát írt neki naponta. Nem kevés ez? Nem kéne neki nagyobb adagot kapni? Tudom, kérdezzem a orvost, csak kíváncsi lennék, hogy másnak milyen adagban írták fel. Köszi!

2012. máj. 10. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!



Bocsánat az offért.

Ezt a tablettát én nem ismerem. Amikor én voltam vashiányos 12-14 éves korom között. Volt hogy 3 és 4 volt az érték, amit mértek. Nagyon rosszul voltam, főleg miután megjött a menstruációm, akkor volt olyan, hogy a boltban vásároltunk és annyira lement a vasam, hogy egy időre elment a látásom. Akkoriban sontsovány voltam, nem volt étvágyam, falfehér szoktam lenni és lepedék ült ki mindig a szám szélére (Az orvos mondta, hogy a vashiánytól van) Bocsánat a kitérőért, szóval a lényeg, hogy én akkoriban időszakosan kéthetes injekció kúrát kaptam és mellette szednem kellett a folsavat (ettől lett étvágyam).

Szóval ezt a gyógyszert nem ismerem, de én is keveslem az adagot. Bár lehet, hogy elég tömény és nagy mértékben tartalmazza a vasat. Ki tudja, hogy ezek az új fajta készítmények már milyenek. Azért nem ártana az orvossal megkonzultálni. Főleg, hogy az injekció sokkal hatásosabb. Vagy Te azt nem akarsz adatni a kisfiadnak?

2012. máj. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Szia, megint én vagyok. Találtam egy fórumot, itt is erről beszélgetnek. Valaki egy szemet szed naponta felnőtt létére. Lehet, hogy akkor egy 8 éves kisgyerek adagjának tényleg elég lehet egy fél.

2012. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem nagyon alacsony volt a vasam. 3- 4 volt nekem is az érték. 30. hetes kismama vagyok. Napi 2x1 tablettát kell szednem a terhesvitamin mellett a Maltoferből. Az elején még napi egyet kellett szednem, várandósan, felnőttként.

Aztán, mikor látta a doki, hogy csak kissé ment fel az érték, mondta, hogy duplázzak. Lehet, a fiadnak is majd kell még, de az elején még talán megnézi a doki, elég-e.

Nekem reálisnak tűnik a napi fél tabletta.

2012. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem 20 éves fejjel a vas értékem kereken 4 a 12.5 minimum helyett. Én a mai nap kezdtem a maltofer-t szedni, napi 1 szemet, minimum 3 hónapos kúrába. De szerintem kevés lesz a napi 1. Amint voltam ismét laborba, írok h elég volt-e a napi a vagy sem.
2012. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!