Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vérvételnél alacsony NEUT és...

Vérvételnél alacsony NEUT és magas LYMPH nagy bajt jelenthet?

Figyelt kérdés

Kislányomat (3 és fél éves) pénteken visszük Szegedre köldöksérv műtétre, melyet altatásban végeznek.

Kaptunk vérvételre beutalót, teljes vérképet néztek.


Az alábbiaknál elég nagy eltérés mutatkozott:

NEUT 25,3 % (50-70-ig jó)

LYMPH 61,6 % (25-40)

MONO 9% (2-8) itt csak kicsi az eltérés.


A neten olyat találtam, hogy vírusfertőzésre utalhat, vagy másmilyen betegségre.

Illetve olyat is találtam a neten, hogy a zárójelben megadott tartományban a felnőtt értékek vannak megadva, így nem biztos, hogy nagy bajt jelenthet. De aggódom, mert elég nagy az eltérés.

Egész télen nem volt beteg, még csak nem is köhögött.

Nem tudom, mire utalhat a túl nagy eltérés.


A pénteki műtétnél az altatásnál gondot jelenthet?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. márc. 6. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nekünk is hasonló eltéréseink voltak, meg mmég más is, mert vashiányos is volt, és a vesefunkciója sem volt jó. Voltak ilyen gyulladásra, fertőzésre utaló jelek is, úgy hogy nem volt semmi tünet és én is halálra váltam, hogy mi baja van. Nekünk 2 hét múlva ismételték a labort, és akkor már teljsen jó volt a vérképe, akkor vlami lappangott benne, de nem tudjuk mi. Minden eset egyedi, így mindenképp beszéld át a dokiddal, hogy mi a teendő, nem elbagatellizálni akarom a gondotokat, csak azt szeretném jelezni, hogy egy rossz labor nem feltétlen jelemt akkora problémát. Nem tudom, hogy mennyiben befolyásolhatja az altatást, de szerintem meg fogják nézni az eredményeit, és ha gondot jelent biztos, hogy nem fogják altatni, hanem esetleg elhalasztják a műtétet.
2012. márc. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!

Felhívtam a háziorvost, és mondtam neki az eredményt, azt mondta, hogy ez tökéletes eredmény, nincsen vele semmi baj! Nagyon örülök neki!

Mostmár csak a műtéten kellene túl lenni :)

Szép napot!

2012. márc. 7. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!