Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2. gyerek bevállalásakor...

A 2. gyerek bevállalásakor milyen volt a kapcsolatod a férjeddel?

Figyelt kérdés

A kisfiam most 3 éves. Mindíg két gyereket szerettünk volna, mivel én is és a férjem is egykék vagyunk. A családi körülményeink nagyon jók. Kertesház, két autó stb.. Tehát ez nem gát. Viszont pár hónapja nagyon rossz a viszony kettőnk között, annyira, hogy a múlt héten már azt ordítottuk egymás fejéhez, hogy el akarunk válni. Erre pár napja megtudtam, hogy terhes vagyok... (1 hónapja nem szedtem a gyógyszert a baba miatt hátha összejön és azonnal terhes lettem) Lelkiekben nem vagyok annyira még felkészülve hiszen most hagytam abba a pelenkázást, és már elég könnyű minden a 3 éves gyerkőcünkkel...

Lelkiismeret furdalásom is van, hogy nem akarom a 2. gyereket annyira mint az elsőt?! Hiszen a férjemmel is rossz a viszonyom...Mi lesz így?


Valaki aki hasonló helyzetben volt/van?


2012. máj. 13. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Mindenki veszekszik néha. Vannak jó és rossz időszakok. Beszélj a férjeddel. Attól, hogy egyszer hülyeséget ordibáltatok, még nem fogtok elválni. Beszéljétek ki a konfliktus forrását, és keressetek megoldást!

A kistestvérhez pedig gratulálok!!


(mire számítottatok? Mindennap dizsi havaj?)


Olvasmány: (kötelező mindkettőnek)

John Gray: Mars és Vénusz mindörökké együtt - Gyakorlati tanácsok a tartós kapcsolat megőrzéséhez


Gary Chapman: A házasság négy évszaka

2012. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a könyvet tuti megveszem!! köszi szépen...
2012. máj. 13. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Mire megjön a gyermek, a nagy majdnem 4 éves lesz. Épp ideje lesz a kistesó, és a pelenkát rég elfelejted addig.

A. Egy veszekedésért nem írjuk át az élettervünket!

B. Attól hogy kismama lettél, még lehetnek negatív érzéseid. Ez nem tilos ;)

2012. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
és szívesn! Sok további boldogságot :).. meg nézzetek a fiatokra is!!
2012. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Úh mi nagyon rosszban lettünk, nem tudom hogy miért, lehet hogy a baba születése, a családdá válás, a megváltozott munka körülmények miatt, igazából nem tudom, de kialakult egy rossz hangulat közöttünk. Nagy veszekedésekkel, persze nem mindennap, volt amikor szépen megvoltunk, mint egy pár és jártunk szórakozni, szeretkeztünk, de valami megváltozott. A kistesó nálunk is tervben volt, inkább én voltam aki halogattam, mert féltem hogy mi lesz ha egyedül maradok kétgyerekkel, volt egy nagy vitánk, amikor úgy döntöttem ez volt az utolsó és fogom a gyereket és elköltözünk. Aztán sikerült megbeszélnünk, helyre pakoltuk a dolgokat én is figyelmesebb lettem, (nem csak a gyerek volt az első) és megbeszéltük hogy jöhet a kistesó, hát erre két hónap múlva spontán teherbe estem. A férjem teljesen oda volt a boldogságtól, szerencsére azóta is minden rendben van köztünk, imádja mindkettőt és engem is. Azt hiszem happy end :).
2012. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszi szépen.... Nekem is az a félelmem, hogy mi van ha két gyerekkel egyedül maradok???? Remélem javulni fog a helyzet itthon. Volt már egy abortuszom, de valahogy nem ez a legjobb pillanat a terhességre.. igaz az is, hogy 36 éves vagyok. Fiatalabb már nem leszek. Megpróbálok én is kicsit jobban figyelni a férjemre.. 12 éve vagyunk együtt, de ilyen rossz helyzet még nem volt.:(
2012. máj. 13. 18:45
 7/7 anonim ***** válasza:
na, mi lett azota ?
2016. márc. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!