Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, ha egy gyerek...

Az normális, ha egy gyerek (1-1,5éves) rengeteget eszik? Szinte egész nap és bármit, bármennyit. Szerintetek nem kóros ez?

Figyelt kérdés

2012. máj. 13. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy túlsúlyos-e, vagy hogy hogyan fejlődik egyébként.

Különböző igényűek lehetnek, nálunk is van olyan, hogy a két éves lányom többet megeszik ebédre, mint én. (Igaz, nem mindig).

2012. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A sokat evő gyermek a kutatások szerint, felnőtt korában bulémiás lehet.
2012. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a gáz,hogy nem lehet előtte enni,vagy meglát valami kaját,hall zacskó zörgést akkor kiakad és addig hisztizik amíg nem kapja meg.Olyan mintha csak a kaja érdekelné.Még nem megy magától,ha fogom a kezét is csak pár lépést,15hónapos.11,5kg,80cm
2012. máj. 13. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:

ugyanakkora, mint a lányom,aki 16 hónapos. hát vagy nem lakik jól főétkezések alatt - ez akkor igaz, ha sokszor keveset eszik vagy sok a nasi...

vagy szomjas és keveset iszik

lehet pszichés is, az érzelmi hiányokat pótolja akkor - ha ez lehetséges, akkor sokkal több foglalkozást, babusgatást, közös játékot, tanulást, érzelmi ingereket igényel. sok beszélgetést, mondókázást stb...

lehet persze pl. reflux is, biztos más gond is.

2012. máj. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én lányom is ugyanilyen volt ennyi idősen (viselkedésre) nem lehetett előtte semmit se enni. Szerencsére egészséges dolgokból is ugyanúgy evett (és ez sokkal gyakrabban előfordult mint hogy mondjuk kekszet vagy kukit ilyesmit enne).

16 hónaposan 11.5 kiló volt 82 cm. Most 2.5 éves 15 kiló 94 cm.

Nem átszakadt típus de nem is túlsúlyos.

Amit akarok ezzel kapcsolatban írni, hogy akkoriban nagyon jól evett tényleg bármit elé tehettem, na ez egy fél éve teljesen megváltozott. Válogatós, és egyáltalán nem olyan jó evő már, pedig semmit se csinálunk másképp, csak most már "nem ér rá" enni olyan sokat és gyakran, illetve akarat kifejező ez hogy sok mindenre nemet mond.

Úgyhogy én nem aggódnék, simán lehet hogy kinövi ezt a "zabás típust". :)

2012. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A főétkezések legyenek tápláló ételek, és utána, előtte semmi nasi. Feldarabolt zöldségek, gyümölcsök.
2012. máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem csak azért ennyi kiló,mert dugdossuk a kaját:)bármiből bármennyit képes megenni pillanatok alatt,persze egészségesebbet teszek elé akkor már,csak nem tudom mi lesz enne a vége.
2012. máj. 13. 15:39
 8/8 anonim ***** válasza:
egyem meg de aranyos :))
2012. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!