Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova sietnek bicikli, roller,...

Hova sietnek bicikli, roller, görkori gördeszka úszás lovaglás ügyben a szülők? Lesz valami baja tőle az enyémeknek, ha kivárok ezekkel a dolgokkal?

Figyelt kérdés

Ez csak mostanában tolódott ennyire előre? Amikor mi voltunk kicsik a férjemmel-ismerősökkel-barátokkal akkor 3 évesen 3 kerekűztünk, aztán oldalkerekes bicajunk volt és jó ha 6-7 évesen tanultunk meg 2 keréken bicajozni, görkori úgyszintén iskolás korra volt tehető, úszás 6-7 évesen de volt aki még később.

Most azt látom, hogy szinte az összes gyerekes ismerősünk anyagi lehetőségein túl vállalva is, elárasztják a gyerekeket ezekkel a dolgokkal, mintha ez kötelező lenne.

1 évesen kismotor, kis tricikli, 2 évesen futóbicaj, tekerős akármik (traktor, dzsip stb). oldalt kerekes 12es kisbicaj, 3 évesen már 14es, 4 évesen mindnek már rendes nagyobb biciklije van, pótkerék nélkül, egymásra licitálva mesélik-mutatják hogy milyen hamar bicajozik, görkorizik stb.

A mai gyerekek ennyivel ügyesebbek valóban? Vagy csak ennyivel több a lehetőség? Múlik ezen valami? Én nem tudom de nem is akarom még így elárasztani tárgyakkal a gyerekeket (2.5 és 4 évesek), lesz belőle valami hátrányuk ha nem tanulnak meg 3 évesen biciklizni, korizni, 4 évesen úszni és lovagolni?


2012. máj. 13. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz hátrányuk.
2012. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de akkor hova ez a sietség? hogyan "terjed" ez az egymás utánzása, túllicitálása??
2012. máj. 13. 13:29
 3/9 anonim válasza:
50%

Én sem értem, miért kezdik ilyen korán. A mai gyerekek

semmivel sem ügyesebbek, az elektronika nekik már sokkal

fontosabb mint 1 bicikli. Ha látod, hogy nem érdekli a gyerekeidet, akkor ne erőltesd. Szerintem ha 2,5 és 4

évesek, akkor még bőven lesz idejük ilyen dolgokkal foglalkozni.

2012. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad több a lehetöség.


Mi korunkban nem volt kismotor, de futóbicigli sem.

De én jónak tartom, és nekem kényelmes hoyg másfélévesemmel a boltba motoron megyünk, így 5 perc az út, gyalog meg 15 perc.


Mindenkinek más fontos. Èn pl triciklit babakocisnak takintem, nem több mint egy babakocsi ahova beültetik és tolják benne a gyereket.


Èn már 4 évesen tudtam úszni, akkor még kevés lehetöség volt úszni járni, de megtanultam hamar. Késöbb sokáig versenyszerüen úsztam is.


Èn örülök, hogy ennyi lehetöség van a gyerekek számára.



Régem más volt a helyzet. Èn pl nagyszüleim szomszédságában nöttem fel, szomszéd gyerekekkel játszottam, folyamtosan "nagy család" vett körül, volt kitöl tabuljak, másoljak.


Mi külföldön élünk, van pár barátunk, gyerekes anyukák, de nem sok, a lányommal 80%-ban egyedül vagyunk. Ezért megyünk éneklös és sportos körbe heti 2x, így találkozik más gyerekekkel, és feladatai vannak. Imádja. Játszóra is sokat kell járni, és sétálni, mert neki ez az egyetlen esélye a tanulásra, másolásra.


Amit én nem tartok jónak, ha a sok program a család rovására megy, és azért iratják be mindenhova agyerekeket, hogy kevesebb családi élet legyen.


Pl ovi, iskola után heti 4-5 nap program (foci, tánc, ének) majd hétvégén vásárlás, és nagyinál alvás, vasárnap egésznap nagyinál lógás.

Ez szerintem már sok.

Ha van nagyi akinél sokat vannak akkor csökkenteni kell a heti teendöket, vagy legalább 100%-s hétvégét a közvetlen családnak.

2012. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy sietünk. Egész egyszerűen szívesebben vagyunk kint a csemetékkel az utcán (és ha már kint vagyunk, viszünk motort/bicajt/görkorit is), mintsem a lakásban üljünk. Nálunk a gyerekek egymástól látták, hogy igenis meg lehet tanulni 3 évesen biciklizni, 4 évesen görkorizni, és mivel minden nap kint van az egész baráti társaság, meg is tanulták a lurkók szépen.


Babaúszni azért jár egy baba, mert ez az egyetlen olyan sport, ahol valóban felszabadultan, és önállóan mozoghat a pici, és mivel a fiammal 3 éves koráig jártunk, nyugodtan állíthatom, hogy az egészségének, a mozgásfejlődésének, de a szocializációjának is jót tett az úszás. Most 4 éves, sajnos az oviban 5 éves kor előtt nem viszik őket úszni. Ez nem nekem rossz, hanem ő szeretne már újra úszni járni, többször is mondta már.


Hátránya nem lesz egy kisgyereknek abból, ha 2-4 évesen még nem sportol, ellenben ha sportol, az csak előnyére válik. Nem kell "elárasztani tárgyakkal", de én úgy gondolom, hogy pl. egy bicikli mindenkinek bele kellene, hogy férjen. Mi pl. használtan vettük, fillérekért, és megörökli majd a kishúg. Ahogy a futót is.

2012. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi is kint vagyunk egész nap szinte (jóidőben sokszor rosszidőben is). Én a versengést látom benne itt felénk, biztos nem jó emberekkel találkozom etéren.
2012. máj. 13. 14:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Versengés? Persze, hogy az. De nem a tárgyakban, hanem a tudásban, és az is a gyerekek között, a szó jó értelmében. Egymást doppingolják, hogy ha egyiküknek valami sikerül, az sikerülni fog a másikuknak is, ha eleget gyakorol. :) És nem mindenki csinál mindent. Aki pl. lovagol, az általában nem úszik, és fordítva. Van, aki focizik. Más meg küzdősportol. Egyedül a bicaj az, amit mindenki csinál, a picik meg motoroznak, futóznak. Egyszerűen azért, mert így könnyebb velük közlekedni, és jobban ki is fáradnak a nap végére, mint gyalog. :)
2012. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na igen épp ez a lényeg erre akartam utalni hogy az elképzelhető hogy VALAMIBEN mindegyik ügyes tehetséges stb. De hogy minden dolgot rájuk erőltetnek mert én úgy látom, azt tapasztalom hogy a szülők versengenek, nem a gyerekek. Az egy másik dolog, hogy mi kicsit le is vagyunk nézve amiért nem árasztottam el még 2 éves korukra minden megkapható dologgal a gyerekeket, mert ez nem érdekel ( úgy értem,a véleményük rólam vagy a gyereknevelésemről.:)).

Tehát itt gyakran azt látom hogy a SZÜLŐ erőlteti a dolgot hogy: Pistike ülj már a biciklire hát nem látod hogy már Gizike is úgy megy stb.

Pistike meg vagy savanyú fejjel próbálkozik, vagy ordít mert nem akarja, nem szeretné nem érett még rá.

A szülők eldöntik hogy na a motor már nem való neki inkább ezt meg azt csináljon már.

Illetve sokszor látom ezt hogy a gyerek meg akar felelni anyukának-apukának és nem élvezetből próbálkozik...:(

Ezért kérdezem hogy honnan-miből fakad ez a siettetés ez a minél előbb minél több dolgot...

2012. máj. 13. 15:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is szerettünk kint lenni, és kis biciklit és rollert vettünk, 4 évesen megtanulták két keréken. De nem erőltetve volt ez, hanem őket ez érdekelte és ment nekik, szerették. Strandra volt lehetőségünk menni, és magukat tanították meg úszni. Persze csak mellúszás megy még. Én nem vagyok versenyző típus, egyszerűen örülök, hogy ilyenek. De én is észreveszem, hogy sok szülő valóban anyagiakon túl mindenhova viszi a kicsijét, mintha az lemaradna valamiről. A szülők szeretnek dicsekedni, a gyerek csak csinálja vagy amit szeret, vagy amit ráerőltetnek.

Nem lesz bajuk ha te vársz a dolgokkal, ami érdekli őket azt megpróbálhatod megadni nekik.

Én is szeretnék sokmindent, hogy megadhassak nekik, de nem versengésből, hanem, hogy kipróbálhassák, pozitívan le legyenek foglalva, de én nem megyek ki a kereteimből emiatt. Sokan azt is hiszik, ha sportra jár az a valami, pedig egy játszótér is rengeteget fejleszt és fáraszt a gyerekeken.

Van aki a gyermek odafigyelését akarja fejleszteni viszont azzal, hogy beiratja valahova. Valljuk be az a játszón nem megy nagyon, ott szabadabbak, ami szintén kell, de van ahol elkél némi direkció a gyermeknek.

Igenis van versengés, de te ne törődj ezzel, ettől még lehet a te gyermeked a későbbiekben előbb lesz, mint aki most mindent próbál.

2012. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!