Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekeitek közül ha egyik...

Gyerekeitek közül ha egyik kap valamit, gondol a testvérére?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk, a harmadik tesónk akkor született mikor mi már ovisok voltunk. Mi nagyobbak szoktunk gondolni egymásra ha kapunk valamit, a harmadik tesónk egy kicsit önzőbb lett. Ez nem igazán változott 16 év alatt sem.
2012. máj. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:-)

A kisebbek mindig el vannak jobban kényeztetve, pláne ha nagyobb a korkülönbség.

Valaki erősítsen vagy cáfoljon meg, van persze kivétel.

2012. máj. 13. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a tesó még a pocakban van.. de mi hárman vagyunk tesók és mindig is osztoztunk. Persze előfordult, hogy gondoltam olyanokat, hogy pl. 'de jó lenne ezt a zacskó chipset egyedül megenni' de mikor már megtehettem, mert nem laktam otthon már, nem esett jól. :)
2012. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy (5 éves)irígy, alig akar adni, a kicsi (3 éves) azonnal szól a bátyjának és ad belőle, vagy megissza a játékot. Ő igazi kis jószívű volt ezidáig.Remélem ez nem fog változni,bárcsak a nagytesó tanulna a kisebbtől.
2012. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon érdekesek ezek.

Nálunk 3,5 éves a nagylányom, amikor itthon kap valamit, fele-fele arányban akar-nem akar adni az öccseinek. Ha máshol van, ahol nincsenek ott a kicsik:pl múltkor az oviban kaptak egy kis kocka csokit, mindenki annyit, és az én lányom nem akarta megenni. Kérdezte az óvónő hogy miért szorongatja, nem szereti? "Dehogy nem, de az öcsik....." Úgy kellett beletuszakolni a szájába szinte, hogy megegye. Itthon ha kapnak valami zizi, kukó, ilyesmi nasit, akkor a lánynak külön tál kell, a két kicsi egyből eszik, ők nem veszekednek.

A két fiú 21 hós, ők is teljesen mások. Nagyon nagy részt a "nagyobb" jön kérni dolgokat, de amint megkapja, nyújtja a másik kezét is, és ha abba is adok, rohan és kiabál hogy "Pepe, memme!" (így híjva az öccsét, hogy itt az ennivaló vagy nasi). Múltkor mondtam nekik, hogy bekapcsolom a babás filmet, erre a nagyobb fiú leült a kanapéra, és kiabált hogy "Pepe" és mutogatott maga mellé, hogy üljön oda. A kisebb is visz a nagyobbnak, de inkább csak ha mondom neki, ő viszont puszit ad neki, nagyobb meg azt nem szeret.

Érdekes hogy a fiúk a lányzónak nem kérnek, viszont ő nekik az "Isten". :-)

2012. máj. 13. 21:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagy akar mindenből adni a kicsinek. Ha kap csokit vagy gyümölcsöt vagy hasonlókat, azonnal adná már a kicsi szájába. (a nagy 3éves, a kicsi 10hónapos).

A játékoknál nem "gondol rá", talán annyiban, hogyha a kicsi sír a játékért, akkor odaadja neki. Ilyenkor nagyon aranyos, mindig mondja, hogy tudja, hogy a Dalmika még pici, mindig az kell neki, amivel ő játszik, odaadja, és akkor nem hangos :D Remélem később is ilyen jó tesók lesznek :)

2012. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!