Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék hogy ne legyen...

Mit tehetnék hogy ne legyen féltékeny a lányom a testvérére?

Figyelt kérdés
Mi a férjemmel már hat éve elváltunk.Lett neki egy új családja,ahol született egy lány gyermek,de a lányom nagyon féltékeny rá(13 éves).Ideges és feszült mikor hazajön az apjaéktól.Mit tehetnék hogy ez megváltozzon?
2012. ápr. 7. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ülj le az apukával beszélni, hogy a nagylányotoknak ez most nagyon nehéz időszak, és néha csináljanak kettesben apa lány programot.

A lányoddal beszélgess sokat, hogy az apja azért foglalkozik most többet a babával, mert egy baba sok odafigyelést igényel, de ettől nem szereti jobban. Kérdezd meg, mitől feszült, mikor hazajön, mi történik ott,stb.

Esetleg mond azt is az apjának, hogy vonja be a babával kapcsolatos dolgokba is, ne érezzek "kívülállónak" magát.

2012. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy az apuka velem nem beszél,és kettesben sem akar lenni a lányunkkal,vagyis ő lehet hogy lenne de ezt a barátnője nem engedi,a lányom nem is szereti csak az apja meg a testvére miatt megy hozzájuk de csak ritkán.Lehet hogy pszihológushoz is el kell majd vinnem mert aggódom a viselkedése miatt.
2012. ápr. 8. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha apuka új barátnője ilyen, akkor én nem csodálkozom :( A lánykád biztosan érzi, hogy nem igazán szereti őt. Én a helyedben nem engedném át többet. Apuka vagy álljon a sarkára, és vigye el a lányát valahova, vagy akkor nem látja. Tudom, ez a lánnyal is kicseszés, de ha tönkremegy benne a lányod, hogy átjár oda, nem érzi jól magát, apuka meg nem is hajlandó vele kettes programot csinálni, akkor én nem engedném oda többet.
2012. ápr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!