Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet ezzel a viselkedéssel...

Lehet ezzel a viselkedéssel valamit kezdeni? Kinövi valamikor?

Figyelt kérdés
A gyerekem nagyon akaratos vagy nem is tudom milyen... Ha megyünk valahova nem képes sétálni mellettem normálisan esetleg egy kis ideig de utánna vagy a földön kell végig húzni vagy tépi ki a kezét hogy ne fogjam sokszor úgy megcsavarodik a keze hogy már várom mikor törik el vagy ugrik ki a helyéböl a válla! Ne bír nyugodtan lenni semmit nem tudok leintézni egyedül mert neme ül meg a seggén 5 percig és hiába mondom neki hogy várjon nem érti meg! Próbáltam már leültetni elmagyarázni neki hogy üljön itt várjon picit mert dolgom van nem érdekelte felállt és ment próbáltam menet közben mondani neki hogy ne engedje el a kezem mert nyakon csapom meg mindjárt megyünk csak még tesónak köszönünk nem érdekelte rángatta magát a kezemböl kifele sokszor már tiszta piros a keze meglátszik a a kezem helye a csuklóján de nem érdekli és amiért nem engedtem elkezd ordítani mintha megvertem volna. Annyira elegem van már hogy tiszta ideg vagyok amikor megyek valahova elég csak az oviba menni mert már ott idegbajt kapok és volt hogy elkezdtem sírni már kínomba mert nem bírtam vele! Elegem van belőle! És sokszor a nagyobbik gyerekkel is ok nélkül ordítok a kicsi miatt mert olyan ideges vagyok! :(

2012. máj. 15. 11:06
 1/3 Sn0wf0x válasza:

Ezer oka lehet, de pár jó tanács:


Ne fenyegesd a gyereket, mert semmit nem érsz el vele, szimplán támadásnak fogja kezelni. Azt magyarázd el neki, hogy miért menjen melletted, ne pedig azt, hogy miért ne. Ne borulj ki, ne sírj és ne kiabálj, mert az a gyengeség jele. Ha sikerül rávenned, hogy legalább pár percig nyugodtan közlekedjen melletted, dícsérd meg, vagy köszönd meg neki....

2012. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 éves, tisztára ugyanez. Amint érzi, hogy lazul a figyelem körülötte, mert valami mással kall foglalkoznom, azonnal elkezd a tilosba menni. Például kimegy üzletből az utcára, felmászik mindenre, szájába vesz hihetetlen dolgokat (pl. kerítés). Utcán menni vele, ha rájön a bolondóra, kész életveszély.

Higgyétek el, fegyelmezem, vannak szabályok nálunk is, ugyanúgy, mint másnál. De ha rajta van az ötperc, hiába beszélek neki, rámnevet és megy és tudom, hogy azt fogja csinálni, amit épp elmondtam neki, hogy nem szabad. Ha sietni kéne vagy fontos lenne, hogy nyugton legyen, akkor ezer százalék, hogy csakazértse. Ha olyan a helyzet, hogy nem tudok a sarkában lenni, mindig kihasználja. Ha büntetést kap érte, akkor meg pesrze ordít.

2012. máj. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na az én fiam is ugyan így viselkedik hát borzalom! Legtöbbször az egyik fülén be a másikon ki amit mondok neki! Sokszor az úton is kiabálnom kell neki hogy álljon meg a motorral,pedig mindig elmondom neki hogy megkell várni anyát főleg ha úton kell átkelni! Volt már hogy megvontam a motorozástól 3-4 napra megígérte hogy normálisan közlekedik aztán pár nap után megint szelektív lett a hallása és megint elkellett kobozni a motort!Ha én akarom megfogni a kezét iszonyat mit művel,húzódik el hogy neeeee!Ezért szeretem ha kapucnis van rajta mert abba beletudok kapaszkodni és visszatartani!

Bekell viszont azt látnunk hogy a gyerekek ilyenek és nekünk a feladatunk irányítani őket akaratuk ellenére is! Nehéz,tudom mert már én is bőgtem sokat miatta és úgy éreztem nem bírom tovább és nekem jött a nem vagyok anyának való érzés de bekell látni hogy a gyereknevelés a legnehezebb "szakma" egyike!

2012. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!