Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "félek elaludni, mert rám...

"félek elaludni, mert rám világít az a kék fény". Ezzel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Októberben múlt 3 a nagyobbik fiam.egy szobában,egymással szemben van a kisebbikkel az ágya.a kicsi ágya fölötti polcon van az angelcare bébiőr/légzésfigyelő angyalkája,ami éjszakára be van kapcsolva.(igaz a kicsi sem kicsi már,lassan 2éves lesz,de jó ha én is látok éjjel hova lépek)

Szóval tegnap a (és már néhányszor előtte is) mondta a fiam,hogy fél,mert rávilágít a kék.Először azt hittem,hogy az internet modulja fénye,azt eltakartam előle.Később megyek be,és látom,hogy a fiam fején rajta a párna és nem alszik.Kérdésemre azt felelte,hogy nem mert egyedül elaludni.a kék fénytől.Mondtam neki,hogy akkor ma aludhat köztünk(utóbbi időben ritkán aludt nálunk,és nem is jött át mostanában éjszaka)De még ott is csak úgy volt képes elaludni,hogy apa mellkasára hajtotta fejét,és szorította a kezét.Tényleg félhetett!

Hogy tudnám megmagyarázni neki,hogy attól nem kell félnie,az azért van,hogy lássunk,ha pl a tesó megébred...

Vagy egyszerűen kapcsoljam ki mikor viszem lefektetni?

Mióta elmúlt 3 és oviba is jár vannak ilyen félős dolgok(pl félek a farkastól,hogy elfújja a házunk....)



2012. ápr. 2. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A bébiőrt nem lehet a fal felé fordítani? Így valamelyest takarva van, és nem világít a kisfiatokra a kék fény. Vagy még az jutott eszembe, hogy egy sebtapasszal, vagy valamivel leragasztani a ledet.
2012. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Két évesnek én nem használnék bébiőrt?


Lehet kapni konnektorba dugható éjszakai fényt (így Te is látsz, ha bemész a sötétben)

Menjetek el a nagy fiaddal, és válasszon ő egyet, mondd el neki, hogy "az a figura" fog rá éjjel vigyázni, még szeretni is fogja. Nekünk nyaraláskor is vinnünk "kell".

2012. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is felesleges a bébiör.


nekem is az volt a bajom hogy látok...

majd vettünk éjeli lámpát konektorba ami megint csak túl világos a szobában, így fogtam és az elötérbe tettem be a konketorba. így éjszaka ha felébred a gyerek látok eleget. egyébként teljesen behajtom az ajtót, de ha sír néha nyitva hagyom neki, így van kicsi beszürödö fény neki, de nem erös.

próbáld ki.

2012. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen tartok egy elemlámpát az éjjeli szekrényen,és az viszem át magammal,mert nálunk is volt ilyen gond az éjjeli fénnyel.
2012. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem csak az a gond,hogy villog,hanem mint az angyalok feje fölött a karima világít is.na persze nem veri ki az ember szemét...de úgy látszik a fiamat ez is zavarja.

engem megnyugtat a bébiőr...megpróbálom ma azt,hogy elfordítom,és a "karima" fényét kikapcsolom.

2012. ápr. 2. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kék színnel van baj, megfogalmazni tökéletesen nem tudja, de ösztönösen érzi hogy ez nem jó neki. És igaza is van, a kék szin ébrentartó hatással bir és alvás közben is negativ hatásokat fejt ki az alvóra.


Takard le - ha lehet - cseréld ki más szinüre, stb.

2012. ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!