Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, aki nem...

Van itt olyan anyuka, aki nem engedte becsövezni a kicsi fülét és kivetetni az orrmanduláját?

Figyelt kérdés
Mi lett a vége? Rendbe jött a gyerkőc?
2012. máj. 15. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én engedtem,már 10 hónaposan betették a grommeteket a fülecskéibe,előtte havonta szúrták,mindkét fülét és ilyenkor magas láza is volt mindig.

Lassan két éves lesz,de a grommetek még bent vannak,maradnak míg ki nem lökődnek.

Semmi probléma nem volt azóta, a hallásvizsgálat tökéletes,szépen beszél már.



Az orrmandulájnek kivételét fel sem hozták a grommetek behelyezésekor,mivel még csak 10 hónaps volt akkor és olyan korán nem is szokták kivenni az orrmandulákat még.

2012. máj. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eltérő minden eset, de leírom a miénket.

Másfél éves volt, amikor először merült fel, hogy gond van az orrmandulájával. A doki mondta, ha 2 lesz, vegyék ki.

Na, én nem hagytam magam, s először homeopátiás készítményekkel próbálkoztunk. Ezt követően mindenfélével, a gyerekem 3 éves koráig több gyógyszert evett majdnem mint én eddig. Többször felmerült, hogy mégis inkább a műtét, de én hajthatatlan voltam. Aztán karácsonykor rájöttem, mekkora hülye voltam, a gyerekemmel kísérleteztem. Ekkorra fogtam fel, hogy akár a beszédében, a hangképzésében örökre nyomot hagyhat. Végül februárban kivették az orrmanduláját, gond nélkül lezajlott minden, és sokkal tisztább, érthetőbb lett a beszéde, könnyebben veszi a levegőt, így rendeződött az alvásproblémája is.

Na, persze a lelkiismeret furdalás azóta is gyötör, hogy miért is húztam eddig, egy csomó pénz elment gyógyszerre, mindhiába, mert fogjuk fel, vannak műtéttel meggyógyítható esetek is. Biztos van, akinek helyrejött enélkül is, sajnos mi nem közéjük tartozunk.

Hallgasd meg több orvos véleményét, és dönts belátásod szerint.

2012. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én engedtem kivenni az orrmanduláját, mert ahogy picit náthás lett, az orrmandulája megdúzzadt, nem engedte ürülni rendesen az orrán kersztül a váladékot és örökké a fülére húzódott, ezért mindíg egy nátha végeredménye az antibiotikum lett...

Most vették ki 2 hónapja. Azóta fújja az orrát, nincs megfázva, nem beteg!!! Január első hetében voltunk utoljára orvosnál betegség miatt.

A műtét óra olyan halkan veszi a levegőt, hogy oda kell néha hajoljak, mert nem hallom, hogy szuszog :))


Vetesd ki, jobb lesz a babának mindenkép!

2012. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nálunk is gyanu most az orrmandula a 21 hónaposomnál. sokszor nagyon csúnyán horkolva veszi a levegőt, gyakran van megfázva.az elmúlt 6 hónap alatt 4-szer kapott antibiotikumot. a dokinéni mondta vigyük el a fül-orr-gégészetre, de mire elvinnénk, ismét megbetegszik. most megint várjuk hogy jól legyen és elvihessük. szerintetek lehet ez is orrmandulára gyanu?
2012. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerős kislány anyukája nem engedi. A kicsi egyfolytában beteg már kb. egy éve. Folyton eszi az antibiotikumot. Nem tudom, hogy az mivel jobb:S
2012. máj. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Először mi sem akartuk kivetetni az orrmanduláját a lányomnak. De amikor már többedjére is fülgyulladása lett a gyereknek és egy télen 8! antibiotikumot kellett szednie, akkor beláttuk, igaza van a gyerekorvosunknak és az asszisztensének (ő nagyon kardosan győzködött minket a műtét mellett, akkor erőszakosnak gondoltuk, ma már áldjuk érte!). Tavaly júliusban végül kivették neki. Egy nap a műtét napja volt kellemetlen, de azt túl lehet élni. Azóta is beteges (de ő alapjába véve ilyen), azonban lényegesen kevesebbszer. Idén télen 1 antibiotikum kellett neki összesen, hamarabb túl van a betegségeken, általában gyenge szerek segítségével magától legyőzi a vírusokat, bacikat (c-vitamin, tea, méz, köhögés elleni szirupok, hörgőtágítók). Tudom, nem igazán ilyen válaszra vártál, de amikor több orvos is javasolja a műtétet, az általában a gyerek teljes és nyugodt életéhez elengedhetetlen. Rendbe nem igazán szokott jönni.
2012. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!