Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három gyerekesek! Hogy viselte...

Három gyerekesek! Hogy viselte a 2-3 év körüli "kicsitek", hogy középső lett belőle?

Figyelt kérdés

#középső-gyerek
2012. máj. 16. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk mindhárom között 2-2- év van. A legnagyobbamat nem zavarta meg anno a dolog, nem fejlődött vissza képességeiben sőt épp akkor lett szobatiszta, őt nagyon nem is érdekelte a baba.

Bár igyekeztem is vele sokkal többet foglalkozni mint a kicsivel.

A második és a harmadik között is 2 év van. Na itt a középsőm egyértelműen rosszul viselte, néha bántotta a babát vagyis bántani próbálta, megbökdöste durván megpróbál néha még manapság is rálépni ellökni ilyesmi.

Vissza ugyan nem fejlődött de elhalasztottuk a szobatisztaság témakört mert egyértelműen mondta is hogy ő pelenkát akar mint ami a kisbabának van.

Hisztis, sírós kis méregzsák lett, mondjuk ez életkori sajátosság is de egyértelműen rontotta a testvérféltékenység.

Néha kifejezetten látom rajta a tudathasadást:) hogy ő se nem baba de nem is olyan nagy és ügyes mint a legnagyobb, és egyértelműen zavarja.

2012. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel bevontuk mindenbe es nagyon hangsulyozva lett, hogy mar o is nagy, ezert jol viselte. segitett, kepes volt negyed orat ulni az agyon a kicsivel az oleben, fontoskodott, elvezte, hogy nost mar nagyfiu
2012. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 4 gyerekem van.Az első három között 2,5 év különbség van.Együtt nőttek fel.Nem emlékszem különösebb konfliktusokra,inkább már most,ahogy megnőttek s a legnagyobb 14 éves.

Azóta született még egy kicsi és a harmadik-negyedik között 7 év van.

De nekem az a tapasztalatom,hogy kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond!

Idővel te is tapasztalni fogod!


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Baratnomeknel 2 es fel ev van a nagyobb es a kozepso kozott es 2 ev a kisbaba mag a kozepso kozott. Most mar a pici is fel eves es bizony nalluk voltak/vannak gondok. A kozepso nem engedi a nagyobb tesot a babahoz. A nagyobb teso csak vele jatszon, mindig a nyomaba van es ha a nagyobb a fel eves kicsire ra mer nezni mar vege a vilagnak. Olyan mintha a kozepso csak a nagyobbat fogadna el tesonak a kicsit meg nem. Volt olyan, hogy tobbszor atmentem hozzajuk es ha a picivel foglakoztam egy kicsit, megolelgettem... akkor a kozepso rancigalt es hozta oda a jatekait, hogy hagyjam a kicsit. De ha a nagyobb tesoval foglalkoztam, rajzoltunk vagy mutatott valamit akkor a kozepso nem banta egyaltalan. Csak a kicsire van valamiert begurulva. Gondoltam leirom ilyen is van. A nagyobbik lany, a kozepso lany es a fel eves pedig kisfiu.
2012. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2-2 év van. A középsőm eleinte nem sokat foglalkozott a babával, néha segített, de nem jött olyan lelkesen mindig, mint a nagy. Nem is erőltettem. Most 4 hós a legkisebb, és nagyon szeretik már egymást, sőt, az első igaz gurgulázós kacajt is a középsőm kapta :) De csak egy hónapja fedezte fel magának a babát, előtte épp csak tudomásul vette, hogy ott van. (most már adogatja neki a játékokat, simizi, keresi, ha nincs ott, szól felébredt...stb. Szóval szépen összeszoktak)
2012. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Csak próbálom elképzelni, szerintem neki lesz a legnehezebb, ha megérkezik a pici. Bár akkora egyéniség, hogy tutira felhívja majd magára a figyelmet...


Csak gondolkodom előre, hogy hogyan lehet majd mindegyikre külön-külön odafigyelni...

2012. máj. 17. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!