Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom erősen...

2 éves kislányom erősen pislog. Múltkor csak egy napig tartott, de most már jó pár napja. Volt valaki hasonló ciőben? Mikor múlt el.

Figyelt kérdés
Nagyon idegesít, de nem szólok neki. Amúgy nem változott semmi az életünkben, nem érte trauma stb. Olvastamn a tic zavarról, nem tudom mitévő legyek. Vigyem szemészhez?

2012. máj. 18. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a kisfiam 3 éves kora körül csinálta ezt jó pár héten keresztül. Borzasztó idegesítő volt és már mi is nagyon aggódtunk, hogy mi lehet a baj. Már a gyermekpszichológushoz is volt időpontunk, aztán egyszer csak elhagyta ezt a "szokást". A mai napig nem igazán tudjuk, mi volt ez. De olvastam ,hogy ilyen korban előfordulhat átmenetileg az ilyen. Remélem, nálatok is hamar el fog múlni!
2012. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ. Remélem ő is kinövi hamarosan. Megkérdezhetem, hogy mennyi idős most a gyermeked?
2012. máj. 19. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 2 éves volt kb, mikor erősen pislogott, voltam vele szemésznél is, aki megnyugtatott, hogy csak ticcel, a látása teljesen jó. Pár hétig tartott, aztán elmúlt.
2012. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kislányomnak is volt 2 éves kora körül (március-április) hasonló problémája. Neki műkönnyet javasoltak a szemészeten, mert érzékeny volt a szeme. Ha homokozóban voltunk már este elkezdett pislogni. Hiába nem láttam benne semmit, mégis zavarta. Néhány csepegtetés és elmúlt.

És azt is mondták, hogy előfordulhat egy nagyon enyhe allergia a szálló pollenere, ami miatt allergiavizsgálatot még nem érdemes csináltatni.

Szóval szerintem érdemes komolyan venni.

2012. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tic, de lehet, hogy allergia van készülőben. Csináltassatok egy tesztet!
2012. máj. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is csinált ilyet a 3-4 éves korú fiam. Borzasztó volt látni, hetekig tartott, és nagyon nehezen álltam meg, hogy ne szóljak rá. De valóban tik volt, és abbahagyta, azóta eltelt 4 év, és többet nem volt ilyen.

Más tikje persze volt (rágta a pólóját pl.), de semmi komoly.

Nálunk az óvodával volt összefüggésben, de érdekes módon nem ovikezdéskor jött ki, hanem fél évvel később.

2012. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia kérdező!! Mi lett végül veletek?
2022. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!