Furcsa a lányom?

Figyelt kérdés

Az óvónő már az őrületbe kerget vele, hogy szerinte furcsa a kislányom. 3 éves volt februárban. Az óvónő nem igazán tudja megmondani, miért furcsa, azt meg pláne nem, hogy mit csináljak szerinte. Ezeket panaszolta:

- Dobálja a játékokat. Nem mást akar bántani, csak dobálja. Időnként fejbe talál egy-egy ártatlanul rajzolgató gyereket. Ez szerintem sem megengedhető, kicsi kora óta imád dobálózni, próbálom ezt keretek közé szorítani. Pl. amit dobált, elteszem egy időre, illetve ha dobálhatnékja van (és mód van rá), labdázunk, lufizunk.

- Nem fogad szót. Ha mondják, hogy ezt vagy azt nem szabad, ránevet sz óvónőre és megy és csinálja. Itthon is előfordul ilyesmi, gondolhatjátok, a hajam föláll tőle, de szerintem ezt kb minden gyerek eljátssza.

- Imád a vzcsapnál pancsolni. Itthon ezt már régóta nem engedjük, oviban nem tudom, miért nem tudják ezt elérni nála.


Ami szerintem "fura" lehet még esetleg:

- Nem játszik együtt gyerekekkel. Örül a gyerektársaságnak, boldog, ha meglátja reggel a kis csoporttársait, de egyedül játszik. Egyébként tevékeny, elvan.

- Nehezen érteni a beszédét. Voltam vele kismillió szakembernél, mindegyik azt mondta, higgadjak le és fél év múlva menjünk újra. Ez ősszel lesz.

- Szabályjátékokat nem játszik (pl. társas), egyébként sem mindig "rendeltetésszerűen" használja a játékokat, de most erre nem tudok egy példát sem felidézni.

- Nem babázik szinte egyáltalán.


Ezek szerintetek furcsa dolgok?

3 hónappal fiatalabb kis barátnőjével ösze se merem hasonlítani, mert ő már az összes számot és betűt ismeri.



2012. máj. 19. 22:01
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja még egy: nehezére esik kivárni a sorát, osztozkodni. Hozzáteszem, nincs tesója.
2012. máj. 19. 22:03
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem hogy itt bármi probléma lenne, amit ne lehetne leküzdeni.

Szerintem max nevelésben csúsztatok el, meg az ovónök is, de ez szépen korrigálodik majd, ahogy írod, pl dobálást megoldod stb...


Amiket leírsz második fejezetben, teljesen normális. lányom pont ilyen.


az utolsót meg le se írtad volna. Az ilyen fajta tudás attól függ, hogy a szülö mennyire tér ki válaszával a kérdésre, mi az amit fontosnak tart már az elejétöl.

Vagy is ha te mikor mentek az utcán kicsi kora óta minden madárra a fajtáját mondod (pl rigó, veréb, cinke, stb...) akkor 3 évesen megtudná külömböztetni már az osszes madárfajt. Ugye gyakran elöfordul ez fiuknál mikor apuka nem azt mondja hogy autó, hanem hogy BMW X5 majd a gyerek 3 év alatt megtanulja az összes autó fajtát, típusokkal.

Na ugyan ez a helyzet a betükkel. Ha te egy betüre azt mondod betü, akkor nem tanulja meg (feleslegesnek is tartom), de ha minden betüre, számra amire a gyerek ránéz, elmondod hogy az egy "A" vagy az a "8" akkor megtanulja, ha esetleg még rá is fekszel a témára kicsit, már szinte zseninek nézhetik, pedig csak egy normál fejlödésen megy át, amit a szülö részletez neki.

2012. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben, amit leírtál semmi furcsát nem látok. Fiam is 3 éves, a nem fogad szót és a pancsol nála is megvan, illetve mostanában kezd csak a többi gyerekkel is játszani, de ez rendben is van, hogy kb 3 éves korig csak párhuzamosan játszanak, nem egymással. A többi meg lehet személyiség dolga, de semmi kivetnivalót nem látok egy 3 éveshez képest.
2012. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Az osztozkodás és sorkivárás is mind tanulási folyamat.

Az osztozkodást töletek tanulja. Ha te pl rendszeresen adsz a férjednek a csokidból akkor a gyerek ezt tanulja meg. Lányom iszonyat ostozkodó, de mi a férjemmel mindent megosztunk egymás között. Pl kérsz az almámból, kérsza sütimböl? Néha már túl sok a gyerekem mert ö is mindent minden áron megakar velünk osztani, de a többi gyerekkel is.


A sorkivárást meg olyan helyen tudjátok gyakorolni ahol azt kell tenni. pl mi játszón tanultuk meg ahol a baba hinta mindig foglalt volt, és egyszerüen leültünk a hinta mellé míg felszabadult. ez elöször nagy nyügösen ment, de mivel marhára akart hintázni így megvárta nagy nehezen. aztán bele lendült, mikor sokan várnak a hintára megmutatom neki hogy kik ülnek elöttünk és ki után jövünk.

2012. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi.

A madaras az egy jó példa, mert például a madarakat a fajtájuk szerint szoktam megnevezni, már amit ismerek, és tényleg tudja a cinkét, szarkát, galamot, rigót, verebet, varjút. Én tanítóképzőt végeztem, és azt vallom, hogy ha nem ő kérdezi, hogy ez milyen betű, akkor nem terhelem ilyenekkel, hiszen háromvesen azt sem érti még meg, hogy a szavak hangokból állnak, akkor hogyan érthetné, hogy minden hangnak a jele egy betű. De a barátnője tényleg extrém okos, szerintem ő érti.

2012. máj. 19. 22:15
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A 2.rész nekem sem fura,teljesen normális 3 éves.Még belefér az, hogy nem érthetően beszél, a társasok bőven ráérnek, a kortársakkal való együtt játszás sem jellemző 3 éves korban.nem babázik?na és?fiam igen:)


Az első részben meg én is csak azt látom, hogy talán kicsit lazán voltak otthon kezelve a dolgok és míg te ráértél kétezerszer elmagyarázni 1 dolgot addig az óvónők nem tudnak ennyi figyelmet szentelni 1 gyerekre.

2012. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%

Egy három éves gyerek sem játszik együtt más gyerekekkel, csak magában, ami teljesen megfelelő ezen fejlődési korban.


Csak nem ő is egy kis vízöntő? Nekem a leírtak alapján ez volt az első érzésem a lányoddal kapcsolatosan. Nem nagyon hiszek az ilyen dologban, bár egyre jobban be kell látnom, hogy lehet benne valami. Én is vízöntő vagyok, és tudom, most már egyre több dolog előjön ebből belőlem.

Én is "fura lány voltam", én is csak fiúkkal barátkoztam, csak pár lány barinőm volt. Többet játszottam kisautókkal, mint babákkal.


[link]

2012. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
De igen, vízöntő (a csillagjegye is meg a hobbija is :)), akárcsak a kedves papája, és én sem hiszek a horoszkópban! :)
2012. máj. 19. 22:20
 9/21 A kérdező kommentje:
És aki többet autóztál, mint babáztál: fiús felnőtt lettél? Vagy kamaszkorban átálltál a "másik oldalra"? :)
2012. máj. 19. 22:21
 10/21 A kérdező kommentje:

Na igen: öntörvényű, makacs, de nagyon önálló (tetőtől talpig egyedül felöltözik, geyedül mos hajat, és sorolhatnám), nem igazán az a megfelelni vágyó típus, ténleg nem vágyik rá, hogy beálljon a sorba. Akárcsak a papáját, ezel együtt mindenki szereti, vagy talán épp ezért. Bár én sokat töröm a fejem most miatta, bízom benne, hogy a későbbi érvényesülését mindez segíteni fogja majd.

Viszont azt nem mondhatnám, hogy szgyellni az érzelmeit, a legváratlanabb pillanatban is kiböki: annyira szeretlek, Mama! :)

2012. máj. 19. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!