Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves korában, váratlanul...

2éves korában, váratlanul felvették már most júniustól a lányom bölcsibe. Mire számithatunk? Még nem beszél, s nem is szobatiszta.

Figyelt kérdés
Ugy volt hogy csak szeptembertől mehet,de egy kisfiu elment oviba. Igy mehet most. Aggódok mert még szopizik is. Elvileg ugy lesz,hogy jun 10 és jul 25 között,majd szeptembertől folyt.köv. S azt mondták.hogy a reggeli és az esti szopik maradjanak. Itthon még napközben többször is szopizik,de főleg alváshoz..
2012. máj. 17. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem nem szabad túlaggódni, mert a babád is meg fogja érezni. Először úgyis a beszoktatás lesz, gondolom vissza akarsz menni dolgozni, azért a bölcsi. Ha meg tudod beszélni, hogy július 25 után állj munkába, akkor nem kéne otthagynod a bölcsibe, csak max. ebédig, kezdésnek a rövidített napok nagyon jók lennének. Szeptemberig ki lesz vele? Ugye amire számíthatsz, az az első pár hónapban a mindenféle nyavalya összeszedése, szóval pár nap bölcsi, 1 hét otthon. Sajnos ezeket nem tudod kivédeni, át kell esnie rajtuk, hogy erősödjön az immunrendszere. Felénk a bölcsisek előszeretettel telefonálnak a szülőknek már egy tüsszentés után is, hogy azonnal el kell vinni a gyereket. A gyerekorvos meg hülyének néz, hogy már megint mit keresünk ott, semmi baja. De ha a bölcsiben azt mondják vinni kell, akkor nincs más választás, mert csak orvosi igazolással járhat újra. Szörnyű játszma ez néhány bölcsiben, az anyukáknak már görcsbe a gyomra, amikor 2 nap munka után már megint csörög a mobil és menni kell a gyerekért. Szobatisztasággal sincs gond, a legtöbb gyerek ilyenkor még nem az, viszont sok bölcsiben tanítgatják a gyerekeket bilizni, wc-re ülni, gondozónője válogatja. Nálunk például egész nap 1 peluscsere van, ebéd előtt. A barátnőm rendszeresen kakisan találja a kicsit, amikor érte megy délután, a válasz annyi, hogy nincs rá idő. Nagyon sok békát le kell nyelni, de vannak jó fej gondozónők, akikkel lehet kompromisszumot kötni.
2012. máj. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

2 évesen nem árt ha leszokik a cicizésröl.Elég nagy már.Egyszerüen nem adsz neki szopni.3-4 nap nehéz lesz és onnantól eszében sem lesz.A fiam is sokáig cicizett.18 hónapos volt mikor azt mondtam elég!! egy 7 után eszében sem volt. :)

A bölcsiben a szobatisztaságra még nem nagyon adnak....Oviig kell leszokjon a pelenkáról.

2012. máj. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 éves gyereknek már semmi szüksége az anyatejre.nyugodtan el lehet választani.én el sem tudtam volna képzelni,hogy két évesen még szoptassam a fiam,hiszen ő már kisgyerek,nem baba.

Máshogy is lehet testközelséget tartani,alvási szokást kialakítani.

egy két évesnek már szüksége van közösségre,legalább a beszédfejlődés is beindul nála.Majd csak oviban kell szobatisztának lenni


off:amiket az első leírt,borzalmas.úgy látszik az én fiam elit bölcsibe jár,mert ott sajátjukként foglalkoznak a gyerekekkel.nálunk van idő tisztába tenni őket,meg foglalkozni velük.fura,hogy máshol nincs.nálunk egyszer volt olyan,hogy be volt kakálva,amikor mentem érte,a gondinéni,nem tudom hányszor bocsánatot kért,mondta,hogy adjam vissza,tisztába teszi,nem adhatja ki kakásan.persze mondtam,hogy ne vicceljen,semmi gond,biztos most kakált be.

2012. máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem aggódom túl.Tudom,hogy szeretni fogja. Anyumnál voltunk bent az oviban,hát haza se lehet hozni!Imádják a lányok,ő is szeret ott:) Most a nyári leállásig egyébként is csak ebédig lenne ott,illetve ebéd után mennék érte.

A gyerekorvos javaslatára vették fel,nem kell mennem dolgozni. Igy ha beteg itthon tudok vele lenni.Itt is támogatják a szobatisztulást,nagyon aranyos gondozónénik vannak.S itt nem tudom máshol is,de itt maximalizálva van a létszám.


Én szeretem szoptatni,s semmi bajom nincs azzal hogy szopizik. De irtam is hogy alváshoz főleg.


A beszédfejlődése is nagyon jól halad,itthon is. tegnap mondott pl egy olyat,hogy képuve a kétpupútevére:)

2012. máj. 18. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!