Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orr- és garatmandula műtét és...

Orr- és garatmandula műtét és tubus a fülbe 3 éves kisfiúnak. Irnátok tapasztalatokat? Hogy viselte? Mikor tudott enni, nyelni, beszélni minden ezzel kapcsolatos érdekel.

Figyelt kérdés
Február óta beteg kis szünetekkel a kisfiam múlt héten 40 fokos lazban volt megint pár nap ok volt most megint 3 napja nem kap levegőt náthás az 5-6-ig antibiotikum kúrán vagyunk túl. Az 1 éves húga is mindig elkapja tőle meg én is pedig nekem nincs mandulám, igy megy körbe folyamatosan és esszük az antibiotikumokat. :(((((( Nagyon féltem őt a műtéttől. Engem anno borzasztóan megviselt. Bevérzett nem tudtam enni nem akarom ilyennek kitenni de ha muszáj akkor műtét.
2012. máj. 20. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindenképp több orvossal is konzultálnék, mert nálunk már elő voltunk jegyezve műtétre, amikor a biztonság kedvéért megmutattam egy másik orvosnak is a gyerkőcöt, azt mondta, semmi baja, nem szabad kivenni, valószínű, pont egy betegség közben látta az előző orvos, és azért utalt műtétre. Mondjuk mi is folyamatosan betegségekkel küszködtünk, 5 éves talán már edződik az immunrendszere és egyre nagyobb lesz, egyre többet jár közösségbe, egyre kevesebbet lesz beteg. Remélem, de végül nem műttettük meg. Sok sikert a döntéshez, annak az orvosnak higgy, aki a legmeggyőzőbb és szakmailag kifogásolhatatlan. Minden jót!
2012. jún. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező! Írnál arról, hogy mi történt veletek? Lett végül hármas műtét? És hogy van azóta a kisfiad, és hogy viselte a műtéteket? (mi pont ugyanez előtt állunk) :(
2013. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia,


Vegul orrmandulaja lett "csak" kiveve.

A mutetet jol viselte. Jobban mint en mert en vegig bogtem a mutetje alatt. Amikor felebredt rogton evett semmi gond nem volt vele. Kesobb mar jatszott is. Delutan mehettunk is haza. Ez volt tavaly pont ilyenkor! Okt 9-en mutottek. Azt hittem ez utan minden ok lesz nem lesz beteg. De sajnos az ota a fulere megy mindjart es sokat faj neki. Mult heten penteken ugyeletre kellett vele menni mert annyira magan kivul volt mar a fajdalomtol. :( Sajnos naunk az orrmandula mutet annyiban segitett hogy kap levegot ha nathas nem horkol de ugyanugy beteges. Viszont az orrmandulaja nagy volt szoval azt mondtak jo hogy kivettek. :S


Hany eves a kicsid? Milyen mutet var ra?

2013. okt. 10. 11:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, köszönöm hogy írtál! :) Az nem jó, hogy nem oldotta meg az orrmandula kivétel a gondokat teljesen... :( Remélem kinövi a Kisfiad. Én is nagyon fül-beteges voltam egész gyerekkoromban, szóval átérzem.


Az én kislányom 5 éves és rosszul hall, horkol, picit furán- torokhangon beszél. Óriásiak az orr és garatmandulái is. Az orrmandulát kiveszik, a garatmandulát felezik, a fülébe pedig tubust kap, mert víz van a dobüregben... :( Félek tőle, de fórumokon utánaolvastam. Állítólag nem olyan nagy "dolog", de utána szinte 100%-ban megszünnek a problémáink. (nagyothallás, állandó felső légúti problémák, horkolás). Köszönöm még egyszer, hogy írtál.

2013. okt. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia,


Kisfiamnak is volt folyadek a fulebe de a mutet utan elmult. Neki a hallasaval nem volt gond.

Felezik a garatmandulat???? Ilyenrol meg nem is hallottam. Megis hogyan?!

Jobbulast a kislanyodnak is remelem jol viseli majd a mutetet. Majd irj esetleg milyen volt.

2013. okt. 12. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia. És mit csináltak a Kisfiad fájós fülével a múlt héten az ügyeleten? :( Remélem már nem fáj neki. :)


Igen, felezik. Ez valami új eljárás, és M.o-n még csak két budapesti kórházban csinálják. Állítólag így kisebb az esélye, hogy megnőjön, mintha kikapják az egészet mindkét oldalon, annak nagyobb az esélye, hogy ugyanakkorára visszanő neki. Szóval csak lefelezik mindkét oldalon, és gyakorlatilag megmarad a mandulája, csak kisebb lesz, mert most középen összeér neki egészséges állapotban is. Ok, majd írok, ha túlleszünk rajta, bár most köhög, és én is fújom az orrom, tehát egyáltalán nem biztos, hogy jövő héten (pénteken) megműtik, lehet, hazaküldenek minket.

2013. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Semmit nem csinaltak vele azon kivul hogy megneztek. Antibiotikumot kappott masnap mar jobban volt nem fajt a fule.

Nalunk is csuszott egy hetet a mutet mert nathas volt.

Jobbulast.

2013. okt. 13. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!